Az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják, hogy Udvarhelyszéken leginkább élő bárányt vásárolnak az emberek húsvétra, egyelőre viszont még sem az udvarhelyi állatpiacon, sem a városi nagypiacon nem kapható élő bárány. Udvarhelyszéken mindössze egy ideiglenes vágópont működésére kértek engedélyt, az is Alsósófalván van, Hargita megyében összesen öt ilyen jellegű engedélyt váltottak ki.
2010. március 30., 16:152010. március 30., 16:15
2010. március 30., 18:192010. március 30., 18:19
A bárányhús ára idén várhatóan kissé magasabb lesz a tavalyinál, mivel a húsvét korai időpontja miatt kisebbek a húsvéti bárányok. Ezt azonban még a húsfeldolgozásból, illetve árusításból élő szakemberek sem tudták megerősíteni vagy cáfolni. A piacok után egy helyi húsfeldolgozónál is érdeklődtünk, ahol azt közölték, hogy a bárányhús árát csak szerdán vagy csütörtökön tudják megmondani, ugyanis még nem érkezett meg az árú. Itt egyébként környékbeli majoroktól vásárolt bárányokat fognak árusítani.
Dr. Püsök László, a Hargita Megyei Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági hatóság szóvivője egyébként a vásárlóknak azt tanácsolja, ha nem élő bárányt vásárolnak, akkor az csakis olyan legyen, amelyet állategészségügyi felügyelet mellet vágtak le.
Utcán sétáló kendőzött szépségekről ír a korabeli sajtó Gyergyószentmiklós vonatkozásban, Csíkszeredában szálloda is fungált bordélyként. Bizony, e tekintetben Csík vármegyében sem voltak szemérmesebbek az emberek, mint máshol Székelyföldön.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
A Magyar Polgári Erő (MPE) a Magyarországon „ellenzékbe kényszerült nemzeti pártok” mellett marad – közölte szombaton a párt ügyvivő elnöksége.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!