
Udvarhelyen tartják az önkéntes önkormányzati és létesítményi tűzoltóságok megyék közti versenyét: a háromnapos rendezvény szerdán délután szakmai megbeszéléssel veszi kezdetét, a versenyek és ügyességi próbák csütörtökön és pénteken zajlanak a városi standionban.
2013. július 10., 12:192013. július 10., 12:19
2013. július 10., 15:242013. július 10., 15:24
A szakmai találkozóval egybekötött verseny idén is a Hargita Megyei Tűzoltóság, Hargita Megye Tanácsa, Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala, valamint a Hargita Megyei Polgári Tűzoltók Szakmai Egyesülete társszervezésében zajlik. A versenyen kilenc csapat vesz részt: hét önkéntes alakulat Beszterce, Brassó, Fehér, Kovászna, Maros, Szeben és Hargita megyékből, illetve két létesítményi tűzoltócsapat, az Azomureş Maros és a Schaeffler Brassó megyéből. A rendezvény jó alkalom a tűzoltó-alakulatok és az önkéntes tűzoltómozgalom népszerűsítésére és nem utolsósorban az utánpótlás biztosítására.
A megnyitóünnepséget csütörtökön reggel 9 órakor tartják a városi stadionban, ezt követi az első két kézügyességi és gyorsasági próba, valamint a stafétaverseny. Folytatásként a részvevők felvonulnak Székelyudvarhely utcáin, majd délután a sportcsarnok közelében a szervezők hagyományos székely gulyást készítenek a meghívottaknak. Pénteken reggel 9 órakor tartják a harmadik versenyszámot, a sürgősségi közbelépést, majd ezt követően kerül sor az értékelőre és az ünnepélyes díjkiosztásra.
Egy magyar Úr New Yorkból – Kövi Pál és az Erdélyi lakoma címmel nyílt kiállítás a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeumban, amelyen jeles személyiség életébe engednek betekintést, aki könyvével a 20. század receptjeit mentette át az utókornak.
Új tagot fog nevesíteni a Székelyudvarhelyért Párt a helyi önkormányzati képviselő-testületbe, miután korábbi tanácsosuk, Élthes Előd Etele tavaly iktatta lemondását. Az új személy kilétéről Gálfi Árpádot, a párt elnökét is faggattuk.
Két különböző tematikájú kiállítás megnyitójára várja az érdeklődőket január 26-án és 27-én a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeum.
Lőrincz Ildikó muzeológus, művészettörténész tart előadást a 20. századi székelyudvarhelyi képzőművészetről szerdán.
Idén meg kell épülnie a negyven férőhelyes bölcsődének a parajdi Mánya-kertben, ám egyelőre csak az épület alapjait lehet látni a helyszínen. A kivitelező a nagy havazások ellenére is dolgozott ottjártunkkor.
Csőtörés javítása miatt több utcában vízszünet lesz január 26-án, hétfőn Székelyudvarhelyen.
Konfliktus alakult ki egy négyfős társaság körében Székelyudvarhelyen, szombaton. Az összetűzés során egy személyt éles eszközzel sebesítettek meg.
A mesterséges intelligencia segítségével kellett képregényt készítsenek a református kollégiumok diákjai, akik jelentkeztek az immár huszonötödik alkalommal, ezúttal Székelyudvarhelyen megszervezett bibliaismereti vetélkedőre.
Székelyudvarhely évszázadai címmel szerveznek várostörténeti konferenciát a református egyházmegye központi hivatalának termében.
Hamarosan pályázatot nyújtanak be a Nagy-Küküllő mentén elképzelt sétány, valamint a csereháti Mária tér megvalósításáért – derült ki a székelyudvarhelyi képviselők soron kívüli ülésén pénteken. Az adóemeléssel kapcsolatban is tisztáztak néhány dolgot.
szóljon hozzá!