
Fotó: Pál Árpád
Gyakran akadályozza a forgalmat Székelyudvarhely néhány utcájában az, hogy a hulladékgazdálkodási vállalat a délelőtti órákban gyűjti össze a háztartási szemetet. Legutóbb egy Szarkakő utcai fennakadásról kaptunk olvasói panaszt. A szemétgyűjtő cég vezetője szerint mindent megtesznek azért, hogy ne akadályozzák a forgalmat, ám a parkoló autók miatt ez nem mindig sikerül.
2016. szeptember 27., 13:232016. szeptember 27., 13:23
Olvasónk azt nehezményezte, hogy nem hajnalban, hanem délelőtt kilenckor végezte a szemétgyűjtést az RDE Hargita Kft. a Szarkakő utcában, és emiatt hosszú időbe telt eljutni a Függetlenség sugárútig. Szerinte majdnem fél órát kullogott autójával a szemetesautó mögött a szűk, egyirányú utcában.
A panaszokkal kapcsolatban felkerestük Koszta Attilát, az RDE Hargita Kft. ügyvezető igazgatóját, aki kétségbe vonta ugyan a Szarkakő utcai fennakadás időtartamát, de a közlekedőktől türelmet kért. Elmondta, hogy a Szarkakő utcában azért nem jelenthet komoly problémát a délelőtti szemétgyűjtés, mert a Tábor utca alternatívát biztosít a Függetlenség sugárútra történő eljutásra. Hozzátette, a szemétgyűjtő autó csapata mindent megtesz, hogy ne akadályozza a forgalmat, de vannak olyan utcák, ahol a mindkét oldalon parkoló autók miatt nincs hova félrehúzniuk.
Hasonló panaszokkal egyébként utoljára néhány hónapja kerestük meg Koszta Attilát, akkor azt mondta, hogy a fennakadások elkerülése érdekében a városvezetéssel egyeztetve reggel 7-től 8-ig szüneteltetik a szemétgyűjtést a Kossuth Lajos, a Petőfi Sándor és a Bethlenfalvi utcában, valamint a Cserehátat megközelítő Csere és Kuvar utcában. Ezek ugyanis vagy nagyon forgalmasak, vagy túl szűkek ahhoz, hogy az említett időszakban forgalmi dugó kialakulása nélkül el tudják végezni a szemétgyűjtést.
Eltűnt férfit keresnek Szentegyházán, aki a polgármesteri hivatal munkatársaként dolgozik.
Korlátozni kívánja a városban működő játéktermek számát Székelyudvarhely önkormányzata, a döntés meghozatala előtt nyilvános vita keretében kérik ki a közösség véleményét.
Egyre kisebb az esély arra, hogy a már megnyert pályázat részeként közösen vásárolhasson buszokat Fenyéd és Székelyudvarhely. A városvezetés vészforgatókönyveket állított össze a beruházás megmentéséért.
Három utca és két jelentős középület modernizálási terveit hagyták jóvá a székelyudvarhelyi tanácsosok a februári ülésükön, csütörtökön. Mindemellett a helyi adók esetleges csökkentéséről is szó esett.
Áramszünet lesz Farkaslaka számos háztartásában február 27-én, pénteken 9 és 17 óra között.
Forgalmi átszervezések előtt áll a szombatfalvi városrész. A Lejtő utca egy részének egyirányúsítása, a teherforgalom irányának pontosítása és a jelzőlámpák visszaállítása mellett a városközpont jövőbeni, „shared space” alapú átalakítása is szóba került.
Lángok csaptak fel egy melléképületben Székelyudvarhelyen szerda késő este.
A barátság erejéről szól a Barátságunk története című új mesejáték, amelyet a Tomcsa Sándor Színház és az Udvarhely Néptáncműhely közösen visz színpadra Székelyudvarhelyen. Az összművészeti előadás bemutatóját szombaton tartják.
Távolságtartásra intenek a Sóskúton tanyázó medvecsalád miatt. A két bocsával pihenő anyamedve ugyan közel, mintegy 30–40 méterre húzódott meg a diákszállótól, de eddigi viselkedése alapján nem keresi az emberek társaságát és nem mutat agressziót.
Kápolnási Zsolt történész Székelyudvarhely és Budapest a millenniumi ünnepségek hevében (1896) címmel tart előadást február 26-án Székelyudvarhelyen.
szóljon hozzá!