
Fotó: Barabás Ákos
Biztonsági okokból fogtak forgalomlassító sáv építésébe Szentegyházán a 13A jelzésű országúton, ám az alpolgármester meglátása szerint a munkálatok során kihelyezett „idétlen” korlátok miatt talán még az eredetinél is veszélyesebbé válhat a szakasz.
2015. november 16., 21:562015. november 16., 21:56
2015. november 16., 21:572015. november 16., 21:57
Az elmúlt harminc évben három halálos kimenetelű baleset is történt a nevezett útszakaszon – amelyekben diákok voltak az áldozatok –, ezért döntött a polgármesteri hivatal úgy, hogy lassítósávot alakíttatnak ki a Mártonffy János Általános Iskola közelében – magyarázta portálunknak Molnár Tibor. Szentegyháza alpolgármestere elmondta, az országút közepére járdasziget került, melynek kötelező megkerülése miatt kénytelenek lesznek csökkenteni a sebességet az Udvarhely irányából érkező autósok. A nagyjából 150 ezer lej összértékű beruházás engedélyeztetését már évekkel ezelőtt elindította a polgármesteri hivatal, ám a konkrét munkálatok csak idén ősszel kezdődtek el.
A lassítósáv közelében az út mindkét oldalán, az újonnan kialakított járdák mentén több méteren korlátokat szereltek fel, amelyek az alpolgármester szerint amellett, hogy „idétlenségükkel” elcsúfítják a területet, még veszélyessé is teszik a közlekedést. Utóbbit azzal indokolta, hogy a sűrű fehér rácsok elvakíthatják a főúton közlekedő autósokat, továbbá a közeli mellékutakról kitérők is nehezebben tudnak tájékozódni látószögük korlátozottsága miatt. Ráadásul az alacsony gyerekek ki sem látnak a „kórházi ágytámlákhoz” hasonlítható korlát mögül, így nem tudnak szétnézni, mielőtt átmennének az úton – tette hozzá az elöljáró.
Molnár meglátása nyomán kérdőre vonta az építkezés tervezőjét, aki kijelentette, az ő elképzelése szerint a „kerítést” az úttól két méterrel távolabb kellett volna kihelyezni, ám a kivitelező nem tudott ennek megfelelően cselekedni, mivel a munkálatok során olyan gázvezetékeket talált a földben, amelyek nem szerepeltek a tervrajzokon. „Szükség van a forgalomlassításra, de ennél a megoldásnál egy fénysorompó is jobb lett volna. (…) Ha lesz rá lehetőség, akkor a következő egy évben lebontatom ezeket a korlátokat” – fakadt ki Molnár Tibor, hozzátéve, kötelezni fogja a kivitelezőt az eredeti tervek betartására, amitől a biztonsági körülmények javulását reméli.
Dolgoznak a székelymagyarosi kultúrotthon és a vele egybeépített régi iskola energiahatékonysági felújításán. A kivitelezést július 31-ig be kell fejezni, különben vissza kell fizetni a pályázaton nyert támogatást.
Két helyszínen is útlezárásra kell számítani Székelyudvarhelyen péntektől, a közúti infrastruktúra fejlesztése miatt.
A helyi idegenforgalom helyzete és az általános gazdasági nehézségek miatt újabb csoportos leépítés körvonalazódik Parajdon. A bányakatasztrófa óta a turizmus életben tartásáért küzdő település egyik turisztikai egysége került most nehéz helyzetbe.
Megnyitották a budapesti Petőfi Irodalmi Múzeum Írói naplókat bemutató vándorkiállítását szerdán délután Székelyudvarhelyen, a Haáz Rezső Múzeumnak otthont adó Haberstrumf-villában.
Ijesztő tények láttak napvilágot a Hargita Megyei Területi Közrendi Hatóság udvarhelyi ülésén: a fiatalok sokszor internetről rendelik az ellenőrizetlen összetételű szintetikus drogokat. Az áru önkiszolgáló csomagautomatákba érkezik, onnan veszik át.
Kerékpáros felvonulással, előadásokkal, filmvetítésekkel és családi programokkal várják az érdeklődőket a székelyudvarhelyi majálison, amely idén is a Szejkefürdőn lesz április 30-án és május 1-jén.
Megnyitják az írói naplókat bemutató vándorkiállítást, amely április 22-én érkezik Székelyudvarhelyre, a Haáz Rezső Múzeumba.
Megváltozik a 4-es autóbusz útvonala és menetrendje április 20-tól, a járat mindkét irányban érinti a Riverside lakóparkot Székelyudvarhelyen
Róth András Lajos nyugalmazott könyvtárőr tart előadást április 23-án, csütörtökön Székelyudvarhelyen.
Sporteseményekkel ünnepelt csütörtökön az idén 35 éves Hargita Megyei Csendőr-főkapitányság székelyudvarhelyi egysége. A cél az volt, hogy még jobban összekovácsolódjon a csapat, és fejlesszék kapcsolataikat a többi hatósággal.
szóljon hozzá!