
Fotó: Barabás Ákos
Húszezer eurót nyert a székelyudvarhelyi Orbán Balázs Általános Iskola az OlimpiadeleK országos vetélkedőn. 44 éves történetében még sosem kapott ekkora összeget a tanintézet. Volt okuk az ünneplésre.
2016. március 17., 19:232016. március 17., 19:23
Novemberben, az iskoláknak kiírt országos vetélkedő első szakaszán már nyert kétezer eurót az Orbán Balázs Általános Iskola, ám a szerdán lezajlott végső rangsoroláson a harmadik helyezettek közé kerültek a Kaufland Románia versenyén, így nyerhették el a húszezer eurós díjat. A szeptembertől februárig tartó programban országszerte 1190 tanintézmény vett részt, az udvarhelyi iskola októberben csatlakozott, és az összes kötelező tevékenységet lebonyolítva a 86. helyezést érte el. A részvevők különböző tanórán kívüli (kulturális, sport, környezetvédelmi, tudományos stb.) tevékenységekkel gyűjthettek pontokat. A legaktívabb, azaz a legtöbb pontot összegyűjtő tanintézet negyvenezer, a második harmincezer eurót nyert, míg a dobogó harmadik fokára nemcsak egy, hanem százegy versenyző kerülhetett, és mindegyikük húszezer eurót kapott. A százegy szerencsés harmadik között volt az Orbán Balázs Általános Iskola is.
A húszezer eurós nyeremény elköltésére vonatkozóan a tanintézet vezetőségének tervet kell készítenie, amit az elkövetkező hetekben a verseny szervezőinek küldenek el jóváhagyásra – részletezte Nagy Endre, az iskola aligazgatója, hozzáfűzve, vannak már ötleteik arról, hogy mire lehetne elkölteni a nyereményt. Gondoltak műfüves focipálya kialakítására, mikrobusz, illetve interaktív tábla vásárlására is. Mindenképp olyan befektetésre szeretnék fordítani, amire másként nem kapnának támogatást.
Az országos verseny első szakaszán elnyert kétezer eurót megkötések nélkül használhatták fel, így a diákok szavaztak arról, mire költsék. A többségi akarat szerint új pingpongasztalt helyeztek el az udvaron, ugyanis a meglévő használatán nemegyszer civakodtak már a diákok. A megmaradt összegből az iskolarádió stúdióját alakítják ki.
Az Eurotrans Alapítvány legközelebb Udvarhelyszéken nyújt ingyenes segítséget a magyar állampolgárság igényléséhez, beleértve a szükséges fordításokat is.
Közlekedési gondokat okoznak a kátyúk Székelyudvarhely Szejkefürdő felőli kijáratánál, az Orbán Balázs utcában. A félbehagyott munka miatt csaknem járhatatlanná vált az útszakasz, a városháza és a kivitelező viszont dolgoznak a megoldáson.
A jelentős emelések ellenére nem torpant meg az adófizetői kedv Székelyudvarhelyen: szerdán sorokban álltak az emberek a polgármesteri hivatal kasszái előtt. A többségnek az volt a legfontosabb, hogy legalább a tízszázalékos kedvezményt megkapják.
Alig három óra különbséggel két ittas sofőrt is elkaptak a rendőrök Székelyudvarhelyen és Zetelakán a hétvégén.
Több panasz is érkezett az ünnepi időszakban a Székelyudvarhelyi Városi Kórház sürgősségi osztályára. Az intézmény vezetősége javítani szeretne a helyzeten, ám a közösségi médiában tett névtelen bejegyzéseket egyszerűen figyelmen kívül hagyják.
Közel 26 millió lejes beruházássorozaton van túl a Székelyudvarhelyi Városi Kórház. Az intézmény vezetősége és a polgármester nemcsak az elmúlt öt év legjelentősebb eszközvásárlásait összegezte, hanem felvázolta 2026 legfontosabb célkitűzését is.
Számos jogi vita után két kivitelezővel kötött szerződést Hargita Megye Tanácsa az Udvarhelyszéken elkezdett, majd félbehagyott nagyszabású útfelújítás elvégzésére: elvileg idén folytatódhat a munka. A modernizálás elhúzódásának azonban ára lesz.
Időjárási okok miatt több Hargita megyei településen is megszakadt az áramszolgáltatás kedd reggel, összesen több mint négyszáz felhasználót érint a kimaradás.
Leghamarabb január közepétől lehet befizetni a 2026-os helyi adókat Székelyudvarhelyen, ám akik ezt március 31-ig megteszik, 10 százalékos kedvezményben részesülnek. Idén sok esetben megduplázódnak az adóterhek.
Súlyos betegséget követően elhunyt Kovács Ágnes, székelyudvarhelyi nyugalmazott magyar szakos tanárnő, a Nőileg egykori főszerkesztője.
szóljon hozzá!