Fotó: Kristó Róbert
Bűnöző csoportot értek tetten május 3-án hajnalban Szováta környékén. A Marosvásárhely felé vezető országúton egy haszonjárművet állított meg a szovátai rendőrség ellenőrzés céljából. Az autóban hat személy – öt férfi és egy nő – utazott, a csomagtérben pedig közel fél kilométer hosszú telefonkábel volt.
2012. május 04., 11:382012. május 04., 11:38
Rövid vizsgálat után őrizetbe vették az öt férfit, mert kiderült, hogy egy Farkaslaka községbeli faluhatárból lopták a telefon- és internetkábelt május 2-áról 3-ára virradóra, majd átadták az ügyet a Hargita Megyei Rendőr-felügyelőségnek – tudósított Filip Gheorghe, a megyei rendőr-felügyelőség szóvivője.
A nyomozás során kiderítették, hogy szervezett módon már azelőtt való éjszaka kábeleket loptak ugyanonnan, és az öt őrizetbe vett férfin kívül még egy férfi után kutatnak. A második éjszaka „termését” – 460 méter kábelt – lefoglalták, de az előző éjszakait már csak rézként találták meg, mert már leégették róla az árnyékolást és eladták egy fémkereskedésbe. A két éjszaka kára 17 ezer lejre rúg. A gyanúsítottak csoportja 17–25 év közötti, nyárádremetei személyek, akik után más bűncselekmények kapcsán is nyomoznak – tudatott a szóvivő. Május 4-én terjesztik elő őket 29 napos előzetes letartóztatásra a székelyudvarhelyi bíróságon.
Úrvacsoraosztással és koszorúzással, gyereksátorral és lelki programokkal várják az érdeklődőket szeptember 13-án, szombaton a Szejkefürdői Unitárius Találkozón, amelynek idei mottója: „Itt vagyok, engem küldj!”
A helyi vészhelyzeti bizottság szerdán újabb 30 nappal meghosszabbította a vészhelyzetet Parajdon – számolt be a Hargita megyei prefektúra.
Véget ér a strandolás időszaka Székelyudvarhelyen: szeptember 14-én, vasárnap bezár a városi strand.
Egyelőre online oktatással kezdődött el tanév a székelyudvarhelyi Eötvös József Szakközépiskola diákjainak, miután veszélyessé nyilvánították a tanintézmény főépületét. Abban bíznak, hogy átmenetileg bentlakásukban szervezhetik meg a tanórákat.
Bár idén befejeződhetett volna a nagygalambfalvi sportcsarnok megépítése, pénzhiány miatt fél évre leálltak a munkálatok. A polgármester nem biztos benne, hogy az államnak a megadott időre sikerül előteremtenie a szükséges anyagiakat.
Meghibásodás miatt több városrészben és utcában szünetel a vízellátás kedden Székelyudvarhelyen – közölte a polgármesteri hivatal. A szolgáltatás újraindulására délután lehet számítani.
Teljes útlezárásra kell számítani Székelyudvarhelyen a Bethlen Gábor utca egy szakaszán, ahol a Harvíz Rt. vízvezetéket cserél.
Buszjárattal segítik az Orbán Balázs Általános Iskola diákjainak közlekedését Székelyudvarhelyen: szeptember 9-től új iskolás buszjárat indul a tanintézmény felújítása miatt, amely reggel és délután is szállítja a tanulókat.
Mindössze két hónapja kezdődött el a korondi bölcsőde megépítése, de már állnak a falak és a tetőszerkezettel dolgozik a kivitelező. A tervek szerint novemberben be is fejezik a munkát, ám az intézmény üzemeltetésére még várni kell.
Ideiglenesen vízszünet lesz Székelyudvarhely több utcájában hétfőn – tájékoztatott a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!