
Fotó: Pál Árpád
Esések következtében közel százan szenvedtek végtagtörést Székelyudvarhelyen december eleje óta.
2016. december 27., 09:152016. december 27., 09:15
Az utóbbi hetek havazásaitól csúszóssá vált, takarítatlan járdafelületek sok bosszúságot okoznak a járókelőknek, december elejétől hétfőig kilencvennyolcan keresték fel a székelyudvarhelyi városi kórház sürgősségi osztályát kéz-, illetve lábtörés miatt. A balesetet szenvedett gyerekek és felnőttek többsége a gipszelést követően nem szorult kórházi beutalásra, azonban huszonkét esetben műtéti beavatkozásra volt szükség – tudtuk meg Lőrinczi Csaba orvosigazgatótól.
A székelyudvarhelyi városházára sietett múlt szerdán Lőrincz Gabriella és egy kórustársa, ahol a karácsonyi koncerten készültek énekelni, azonban a Patkó térkövein mindketten elcsúsztak.
„Alkonyodott, nem vettük észre a lefagyott vízátfolyást a járdán, és elterültünk, mint a békák” – mesélte a hetvenkét éves hölgy, aki a baleset következtében eltörte egyik csuklóját, társa pedig alaposan megütötte magát, így előadás helyett a városi kórház sürgősségi osztályán kötöttek ki.
„A Kossuth utcában nőttem fel, édesanyám az utca sarkán lévő papírboltban dolgozott, a mostani virágüzlet helyén, nagynéném pedig egy közeli cérnaboltban. Mindenkinek kötelessége volt eltakarítani a havat munkahelye, lakása előtt” – emlékezett vissza Lőrincz Gabriella.
Róth András Lajos nyugalmazott könyvtárőr tart előadást április 21-én, kedden Székelyudvarhelyen.
Sporteseményekkel ünnepelt csütörtökön az idén 35 éves Hargita Megyei Csendőr-főkapitányság székelyudvarhelyi egysége. A cél az volt, hogy még jobban összekovácsolódjon a csapat, és fejlesszék kapcsolataikat a többi hatósággal.
Egyházi kórusok találkozóját szervezik meg Székelylengyelfalván: a székelyudvarhelyi főesperesi kerület kórusainak 26. találkozóján mintegy 430 résztvevő és 18 kórus lép fel április 18-án, szombaton.
Távozott a Székelykeresztúrhoz tartozó Sóskút közelében telelő hárombocsos anyamedve, amelynek ottlétéről február elején szereztek tudomást a hatóságok. A nagyvadak üregét szerdán tömték be a vadászok, illetve a polgármesteri hivatal munkatársai.
Területeket és ingatlanokat cserélt Hargita Megye Tanácsa és a szentegyházi önkormányzat Homoródfürdőn a település turisztikai fejlesztése érdekében. A jelenlegi helyzetről, a fejlesztési stratégiáról és a kihívásokról is érdeklődtünk.
A fagykárok szempontjából legkritikusabb időszakot megúszták idén a gyümölcsöskertek, ha kitartanak a kedvező körülmények, jó lesz az idei termés. Az is körvonalazódik, hogy miért nem kaphatott kártérítést múlt évre a gyümölcstermesztők egy része.
Több mint százéves, még az Osztrák-Magyar Monarchia idejéből származó sínt szedtek fel Székelyudvarhelyen, a Vásártér utcai vasúti átkelőnél. Várhatóan jövő hónapban felújítási munkálatok kezdődnek.
Ismét dolgoznak a munkagépek az Orbán Balázs utca Szejkefürdő felőli kijáratánál, öt héten belül be kell fejezni a felújítást – közli Szakács-Paál István, Székelyudvarhely polgármestere.
Textil- és elektronikai hulladékgyűjtést szerveznek Szentegyházán, ahol április közepén két alkalommal is leadhatják a lakók a feleslegessé vált holmikat.
Hamarosan négyzetméter-alapon kiszámolt összegért válthatják ki éves működési engedélyüket a székelyudvarhelyi játékterem- és fogadóiroda-tulajdonosok – derült ki a lakossági fórumon, ahol a szerencsejátékokat szabályozó tervezetet is bemutatták.
szóljon hozzá!