Újabb kiállítással bővülve nyitotta meg kapuit a szejkefürdői Borvízmúzeum, ahol több tíz székelyföldi borvízcímkét tekinthetnek meg a látogatók.
2012. május 02., 16:572012. május 02., 16:57
2012. május 02., 17:132012. május 02., 17:13
Megnyitotta kapuit kedden a Borvízmúzeum a Székelyudvarhely melletti Szejkefürdőn. Az első világháború óta készült székelyföldi borvízcímkéket felvonultató kiállítás anyaga két sepsiszentgyörgyi személy magángyűjteményéből származik.
„Május elsejétől az Ütő Gusztáv és Kisgyörgy Zoltán borvízcímkéiből készült kiállítást, valamint az eddigi állandó tárlatokat – Bányai János geológiai és térképkiállítását, illetve a székelyföldi borvizekről és fürdőkről összeállított képeslap- és fényképkiállítást – is megtekinthetik a múzeumba látogatók” – mondta el honlapunknak Zepeczaner Zsolt adminisztrátor.
A Borvízmúzeum szeptember végéig – hétfő kivételével – hétköznapokon 10-től 18 óráig, hétvégenként pedig 10-től 14 óráig tart nyitva. A belépő diákoknak és nyugdíjasoknak 2,50 lejbe, felnőtteknek 5 lejbe kerül. A látogatók a múzeum melletti Sarolta-forrás vizével olthatják szomjukat.
Kigyulladt lakóházhoz riasztották a tűzoltókat Szentegyházán a Turista utcába hétfőn délután. Az épület megsemmisült a tűz következtében.
Több tucat kisvállalkozás szűnt meg 2025-ben Parajdon és a környező településeken a turizmus, a vendéglátás és az utcai kereskedelem területén, miután tavaly májusban a Korond-patak vize elárasztotta a sóbányát.
Folytatódik, sőt bővült is a felújítás a székelykeresztúri Kossuth Lajos negyedben, noha az önkormányzat továbbra sem kapta meg a megnyert pályázati támogatást. A munkálatokat egyelőre saját költségvetésből finanszírozzák.
Vélhetően az erős szél következtében dőlt rá a kiszáradt fa egy a Nicolae Bălcescu utcában parkoló autóra hétfőre virradóra – erősítette meg lapunknak a székelyudvarhelyi helyi rendőrség.
Dolgoznak a székelymagyarosi kultúrotthon és a vele egybeépített régi iskola energiahatékonysági felújításán. A kivitelezést július 31-ig be kell fejezni, különben vissza kell fizetni a pályázaton nyert támogatást.
Két helyszínen is útlezárásra kell számítani Székelyudvarhelyen péntektől, a közúti infrastruktúra fejlesztése miatt.
A helyi idegenforgalom helyzete és az általános gazdasági nehézségek miatt újabb csoportos leépítés körvonalazódik Parajdon. A bányakatasztrófa óta a turizmus életben tartásáért küzdő település egyik turisztikai egysége került most nehéz helyzetbe.
Megnyitották a budapesti Petőfi Irodalmi Múzeum Írói naplókat bemutató vándorkiállítását szerdán délután Székelyudvarhelyen, a Haáz Rezső Múzeumnak otthont adó Haberstrumf-villában.
Ijesztő tények láttak napvilágot a Hargita Megyei Területi Közrendi Hatóság udvarhelyi ülésén: a fiatalok sokszor internetről rendelik az ellenőrizetlen összetételű szintetikus drogokat. Az áru önkiszolgáló csomagautomatákba érkezik, onnan veszik át.
Kerékpáros felvonulással, előadásokkal, filmvetítésekkel és családi programokkal várják az érdeklődőket a székelyudvarhelyi majálison, amely idén is a Szejkefürdőn lesz április 30-án és május 1-jén.
szóljon hozzá!