Bolyai Csabáért fogott össze Udvarhely

•  Fotó: Farkas Antal

Fotó: Farkas Antal

Példás összefogásról tett tanúbizonyságot Székelyudvarhely: a hasiaorta- és ágyékiartéria-tágulattal műtétre szoruló Bolyai Csaba édesanyjának felhívására röpke egy hét alatt gyűlt össze a több mint 20 ezer lejnyi támogatás. A székelyudvarhelyi, 27 éves fiatalember időközben sürgősségi műtéten esett át, ezért a marosvásárhelyi szakklinikának elvégzendő orvosi beavatkozást mintegy hónappal kellett elhalasztani. Csaba nem panaszkodik, hihetetlennek tartja, hogy a bajban ennyi ismerős és ismeretlen sietett segítségére.

Kovács Eszter

2014. április 17., 18:192014. április 17., 18:19

2014. április 17., 18:582014. április 17., 18:58

Bolyai Csaba a Haáz Rezső Múzeum időszakos munkatársa, az Arany Griff Rend Egyesület és a Legendárium csapatának is aktív tagja, az udvarhelyszéki Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács önkéntese, és az Udvarhelyi Fiatal Fórum vezetőtanácsának is tagja. Februárban teljes körű kivizsgáláson vett részt, akkor az orvosok hasiaorta- és ágyékiartéria-tágulatot, aneurizmát diagnosztizáltak nála, és az artériában már vérrögök is megjelentek. Az életmentő beavatkozásra Marosvásárhelyen kerülne sor, ennek költségét, mintegy 20 ezer lejt a családnak kell előteremtenie. Az eset nyomán több helybéli civil szervezet, sportegyesületek és civil közösségek adománygyűjtésbe fogtak: az Udvarhelyi Fiatal Fórumnál néhány nap alatt 2200 lejt, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács udvarhelyszéki szervezeténél 5980 lejt, 20 ezer forintot és 50 eurót gyűjtöttek össze Csaba megsegítésére, de több vállalkozó is hozzájárult a gyűjtéshez.

Szerdán délután a székelyudvarhelyi Black 69 és Floorbulls csapatok jótékonysági mérkőzést játszottak a Rákóczi Sportcentrumban: a rendezvényen több mint 5000 lej gyűlt össze. A befolyt összeget a Csaba édesanyja által megadott bankszámlaszámra utalják (RO46 INGB 0000 9999 0107 1448), amelyre bárki egyénileg is küldhet adományt.

Időközben azonban Csaba sürgősségi beavatkozásra szorult: egy, a múlt hét csütörtökén elvégzett vizsgálat érelzáródást mutatott ki bal térdénél. „Aznap este befektettek a kórházba, szombaton pedig Marosvásárhelyre utaztam, ahol elvégezték a beavatkozást: az elzáródott eret kitisztították, a térdnél levő tágulatot egy saját vénadarabbal áthidalták” – mesélte. Csaba jelenleg itthon van, a körülményekhez képest jól érzi magát, az „apróságokra” nem panaszkodik, mondja. „A sürgősségi műtét következtében halasztják a nagy beavatkozást, azt csak akkor végzik el, amikor az előzőből felépültem” – magyarázta.

Időközben Csabát a székelyudvarhelyi kórházban kezelik, legközelebb egy hónap múlva utazik Marosvásárhelyre felülvizsgálatra. „Az összegyűlt adományok mindkét műtét költségére elegendők. Nagyon szépen köszönöm minden ismertnek és ismeretlennek a jókívánságokat, a támogatást, a kedves szavakat, szeretetük érezhető megnyilvánulását, rendkívül hálás vagyok, hogy ennyien gondoltak rám” – hangsúlyozta.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. október 09., csütörtök

Nemsokára az afrikai homokdűnék közé csap robogóval a két erdélyi kalandor

Napok kérdése, hogy Afrikába érjen az a két erdélyi fiatalember, akik október elsején indultak útnak robogóikkal, hogy Európát átszelve meghódítsák a Szahara dűnéit és eljussanak Dakarba. Nem mindennapi expedíciójukról nekünk is beszámoltak.

Nemsokára az afrikai homokdűnék közé csap robogóval a két erdélyi kalandor
Hirdetés
2025. október 09., csütörtök

Egyelőre nem állnak le az Anghel Saligny projektekkel Székelyudvarhelyen

Habár meghatározatlan ideig beszűntette a kormány az Anghel Saligny programban támogatást nyert beruházások finanszírozását, Székelyudvarhelyen egyelőre nem állítják le az ilyen jellegű utcafelújítások előkészítését és kivitelezését. 

Egyelőre nem állnak le az Anghel Saligny projektekkel Székelyudvarhelyen
2025. október 08., szerda

Textilhulladék-gyűjtést szerveznek Szentegyházán

Ingyenes textilhulladék-gyűjtést tartanak október 16-án Szentegyházán, ahol a lakosok megszabadulhatnak a feleslegessé vált ruháiktól és háztartási textiljeiktől.

Textilhulladék-gyűjtést szerveznek Szentegyházán
2025. október 07., kedd

Megrongálták a magyar címert Székelyudvarhely központjában

Ismeretlenek rongálták meg a napokban a székelyudvarhelyi Márton Áron téri címert. A székelyudvarhelyi városvezetés ismeretlen tettes ellen tett feljelentést a rendőrségen – olvasható a polgármesteri hivatal közleményében.

Megrongálták a magyar címert Székelyudvarhely központjában
Hirdetés
2025. október 07., kedd

Megtörténtek a feljelentések a zászlórongálások ügyében

Összesen öt rendőrségi feljelentés történt, de ennél több helyen is rongáltak, illetve loptak székely zászlókat a Kolozsvári U focihuligánjai szombaton Udvarhelyszéken. A hatóságok a tettesek beazonosításán és előállításán dolgoznak.

Megtörténtek a feljelentések a zászlórongálások ügyében
2025. október 07., kedd

Kamarazenei esttel folytatódik az őszi koncertsorozat Székelyudvarhelyen

A kolozsvári Transilvania Filharmónia fúvósötöse és Réman Zoltán szaxofonművész ad koncertet a székelyudvarhelyi városháza Szent István termében október 7-én.

Kamarazenei esttel folytatódik az őszi koncertsorozat Székelyudvarhelyen
2025. október 06., hétfő

Már a Google térképén is elérhetők a székelyudvarhelyi buszmenetrendek

Mostantól a Google térképalkalmazásában is megtekinthetők a székelyudvarhelyi autóbuszok menetrendjei, így egyszerűbbé válik a városi közlekedés tervezése.

Már a Google térképén is elérhetők a székelyudvarhelyi buszmenetrendek
Hirdetés
2025. október 06., hétfő

Biró Gábor munkáiból nyílik kiállítás Székelyudvarhelyen

Megnyitják Biró Gábor Aktok című jubileumi tárlatát Székelyudvarhelyen, a Kossuth Lajos utcai Képtárban, ahol a művész születésnapját is ünneplik.

Biró Gábor munkáiból nyílik kiállítás Székelyudvarhelyen
2025. október 06., hétfő

A rendőrség máris nyomoz a zászlószaggatók ügyében

Rongálás, diszkrimináció és gyűlöletre való uszítás miatt indított nyomozást a rendőrség az Etéd és Szentábrahám községekben történt zászlószaggatás ügyében – miután egy videó jelent meg a közösségi médiában az esetről.

A rendőrség máris nyomoz a zászlószaggatók ügyében
2025. október 05., vasárnap

A civiliket is bevonják a bicikliutakkal kapcsolatos döntésekbe Székelyudvarhelyen

A Szekler Teker Egyesület szerint (is) több hibásan kialakított szakasz van Székelyudvarhely bicikliút-hálózatában. Bár korábban voltak egyeztetések, a kivitelezésnél elmaradt a kommunikáció a városvezetés részéről.

A civiliket is bevonják a bicikliutakkal kapcsolatos döntésekbe Székelyudvarhelyen
Hirdetés