Befogják a gazdátlan ebeket Udvarhelyen

A székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal felkérésére az AVE Hargita szakemberei megkezdik a kóbor kutyák befogását. Az illetékesek felhívják az ebtartók figyelmét, hogy a következő hetekben ne engedjék szabadon kedvenceiket.

Kovács Eszter

2012. augusztus 06., 15:552012. augusztus 06., 15:55

2012. augusztus 06., 16:012012. augusztus 06., 16:01

A következő hetekben a város központi részein, illetve a II. Rákóczi Ferenc, az 1918. December 1., a Sziget, valamint a Szentimre utcák környékén fogják be a kóbor kutyákat az AVE Hargita illetékesei. A legutóbbi befogás alkalmával összesen tizenkét gazdátlan ebet szállítottak a II. Rákóczi Ferenc utcai menhelyre. A polgármesteri hivatal városgazdálkodási osztályának illetékesétől megtudtuk: a kutyákat állatorvos vizsgálja meg, az agresszív egyedeket elaltatják, a többit idővel visszaengedik az utcákra.

Egyébként a menhely húsz férőhelyes, az itt tartott kutyákat egy alkalmazott gondozza. Kelemen Klára, a polgármesteri hivatal munkatársa portálunknak korábban elmondta: befogási akciót rendszeresen szerveznek, ilyenkor figyelembe veszik a lakossági panaszokat is. Az illetékes becslése szerint tavaly körülbelül ötven gazdátlan kutyának szolgált ideiglenes otthonául a menhely.

A polgármesteri hivatal felhívja az ebtartók figyelmét, hogy ne engedjék szabadon, illetve a kapun kívül kutyáikat, nehogy a házi kedvencek is a menhelyre kerüljenek. A II. Rákóczi Ferenc utcai menhelyről egyébként bárki díjmentesen befogadhat gazdátlan kutyát, viszont az elkóborolt ebeket csak a befogás költségének kifizetése után válthatják ki gazdáik.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. szeptember 07., vasárnap

Összefogásra van szükség az alsóboldogfalvi templom felújításának befejezéséhez

Alsóboldogfalva több száz éves unitárius temploma felújításra szorul. A gyülekezet adományokkal támogatta a munkát, de a szükséges összeg előteremtéséhez további segítségre van szükség, ellenkező esetben több évet tolódhat a restaurálás befejezése.

Összefogásra van szükség az alsóboldogfalvi templom felújításának befejezéséhez
2025. szeptember 07., vasárnap

Droglabor felrobbanását is szimulálták a székelyudvarhelyi rendőrök a budapesti szakmai versenyen

Higgadtságból, helyzetfelismerősből és csapatmunkából is jelesre vizsgázott a közelmúltban a székelyudvarhelyi helyi rendőrség csapata, akik kategóriájukban elsők lettek a budapesti Somorjai Gábor Nemzetközi Rendészeti Szakmai Emlékversenyen.

Droglabor felrobbanását is szimulálták a székelyudvarhelyi rendőrök a budapesti szakmai versenyen
2025. szeptember 05., péntek

Zenészektől, néptáncosoktól volt hangos Székelyudvarhely főtere

Szóltak a hegedűk, brácsák és nagybőgők, járták a táncot az Erdélyi Táncháztalálkozóra érkezők pénteken délután Székelyudvarhely főterén. Innen vonult le a tömeg az esemény központját jelentő Sétatérre.

Zenészektől, néptáncosoktól volt hangos Székelyudvarhely főtere
2025. szeptember 03., szerda

Bővült az épület, zajlik a munka a Zeyk Domokos-iskolánál

Egyre látványosabban haladnak a székelykeresztúri Zeyk Domokos Szakközépiskola felújításával. Mostanra az új épületrészek formát öltöttek, ugyanakkor egykori színében tündököl a külső falak egy része is. Idén viszont még nem ott kezdik a tanévet a diákok.

Bővült az épület, zajlik a munka a Zeyk Domokos-iskolánál
2025. szeptember 03., szerda

Önkéntes tűzoltók versenyeznek Homoródújfaluban

A Szent Flórián Vándorkupán méhetik össze erejüket és tudásukat az udvarhelyszéki önkéntes tűzoltók. A találkozót szeptember 13-án tartják Homoródújfaluban.

Önkéntes tűzoltók versenyeznek Homoródújfaluban
2025. szeptember 02., kedd

Tíz kóbor kutyát gyűjtöttek be Székelykeresztúron

A lakosság biztonsága és az állatok védelme érdekében tíz kóbor kutyát sikerült begyűjteni és elszállítani szeptember 2-án, kedden Székelykeresztúron – közölte a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.

Tíz kóbor kutyát gyűjtöttek be Székelykeresztúron
2025. szeptember 02., kedd

Útlezárás és vízhiány várható a székelyudvarhelyi Gábor Áron utcában

Lezárják Székelyudvarhelyen a Gábor Áron utca egy szakaszát, és a vízszolgáltatás is szünetel szeptember 3-án, szerdán reggel 8 és délután 3 óra között – közölte a polgármesteri hivatal.

Útlezárás és vízhiány várható a székelyudvarhelyi Gábor Áron utcában
2025. augusztus 29., péntek

Változik a buszok végállomásának helyszíne Bethlenfalván

Új, biztonságosabb helyre költözik szeptember elsejétől az Urbana Transport bethlenfalvi buszfordulója, azonban nem kell messzire menniük az iskolásoknak és utasoknak.

Változik a buszok végállomásának helyszíne Bethlenfalván
2025. augusztus 28., csütörtök

Új szakasz nyílik meg, de maradnak útlezárások Székelyudvarhelyen

Új szakaszokon haladnak a felújítási munkák Székelyudvarhelyen: az Orbán Balázs utca hétvégétől ismét járható, ugyanakkor a következő napokban a Tamási Áron és a Bethlen Gábor utcában is újabb lezárásokra kell számítani.

Új szakasz nyílik meg, de maradnak útlezárások Székelyudvarhelyen
2025. augusztus 28., csütörtök

Napelemparkot tervez Székelyudvarhely a közintézmények áramellátására

Napelempark létrehozására pályázna a székelyudvarhelyi önkormányzat, hogy a városi közintézmények áramellátását biztosítsa. A projekt egy háromhektáros területen valósulna meg. Eközben megérkezett a városnak szánt első kincstári hitel is.

Napelemparkot tervez Székelyudvarhely a közintézmények áramellátására