
Fotó: Pál Gábor
December 4-én, szombaton tartja éves küldöttgyűlését a Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács országos szervezete. Magyarnak lenni jó jelszóval zenés megemélkezés követi az ülést.
2010. december 02., 18:022010. december 02., 18:02
A tavalyi 14-ről 17-re bővült szervezeti küldöttség összesen 240 küldöttje fog részt venni a tisztújító ülésen. Természetesen az eseményen részt vesz Tőkés László, az EMNT elnöke, az Európai Parlament alelnöke, képviselteti magát továbbá a magyarországi kormány (Fidesz–KDNP), valamint a Székely Nemzeti Tanács is tiszteletét teszi. Székelyudvarhely polgármestere, Bunta Levente is elfogadta a meghívást, így Udvarhely városvezetősége is képviselteti magát – tudtuk meg Nagy Páltól, az udvarhelyi EMNT elnökétől.
A küldöttgyűlésen a tevékenységi beszámolókon kívül különböző határozatokat is meg fognak hozni a jövőbeni tervekről. Döntés fog születni egy újabb erdélyi magyar politikai párt létrehozásáról, melyet az EMNT támogatna. Kovács Csaba, az EMNT országos igazgatója a csütörtökön tartott sajtótájékoztatón elmondta, ünnepi megemlékező műsorral zárja az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács a Trianon gyógyítása évet, lezárják a 2004. december 5-ei, a kettős állampolgárságot elutasító népszavazás „gyászát”. A ülést követően Transylmania koncertre kerül sor, mely mindenki számára nyilvános lesz.
Az Eurotrans Alapítvány legközelebb Udvarhelyszéken nyújt ingyenes segítséget a magyar állampolgárság igényléséhez, beleértve a szükséges fordításokat is.
Közlekedési gondokat okoznak a kátyúk Székelyudvarhely Szejkefürdő felőli kijáratánál, az Orbán Balázs utcában. A félbehagyott munka miatt csaknem járhatatlanná vált az útszakasz, a városháza és a kivitelező viszont dolgoznak a megoldáson.
A jelentős emelések ellenére nem torpant meg az adófizetői kedv Székelyudvarhelyen: szerdán sorokban álltak az emberek a polgármesteri hivatal kasszái előtt. A többségnek az volt a legfontosabb, hogy legalább a tízszázalékos kedvezményt megkapják.
Alig három óra különbséggel két ittas sofőrt is elkaptak a rendőrök Székelyudvarhelyen és Zetelakán a hétvégén.
Több panasz is érkezett az ünnepi időszakban a Székelyudvarhelyi Városi Kórház sürgősségi osztályára. Az intézmény vezetősége javítani szeretne a helyzeten, ám a közösségi médiában tett névtelen bejegyzéseket egyszerűen figyelmen kívül hagyják.
Közel 26 millió lejes beruházássorozaton van túl a Székelyudvarhelyi Városi Kórház. Az intézmény vezetősége és a polgármester nemcsak az elmúlt öt év legjelentősebb eszközvásárlásait összegezte, hanem felvázolta 2026 legfontosabb célkitűzését is.
Számos jogi vita után két kivitelezővel kötött szerződést Hargita Megye Tanácsa az Udvarhelyszéken elkezdett, majd félbehagyott nagyszabású útfelújítás elvégzésére: elvileg idén folytatódhat a munka. A modernizálás elhúzódásának azonban ára lesz.
Időjárási okok miatt több Hargita megyei településen is megszakadt az áramszolgáltatás kedd reggel, összesen több mint négyszáz felhasználót érint a kimaradás.
Leghamarabb január közepétől lehet befizetni a 2026-os helyi adókat Székelyudvarhelyen, ám akik ezt március 31-ig megteszik, 10 százalékos kedvezményben részesülnek. Idén sok esetben megduplázódnak az adóterhek.
Súlyos betegséget követően elhunyt Kovács Ágnes, székelyudvarhelyi nyugalmazott magyar szakos tanárnő, a Nőileg egykori főszerkesztője.
szóljon hozzá!