Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Kigyulladt lakóházában holtan találtak egy 85 éves nőt Mezősályán. A nagysármási tűzoltóknak sikerült megfékezniük a tűz továbbterjedését röviddel azután, hogy kivonultak a helyszínre, de az áldozat esetében már csak a halál beálltát tudták megállapítani.
2023. november 12., 21:412023. november 12., 21:41
2023. november 12., 21:422023. november 12., 21:42
Két tűzoltóegység és egy rohammentő vonult ki Nagysármásról Mezősályára vasárnap este, miután egy tűzesethez riasztották őket – tájékoztatott Călușeri Alexandra, a Maros megyei tűzoltóság szóvivője.
Mint kiderült, egy lakóház gyulladt ki, mintegy 20 négyzetméteren pusztítottak a lángok, amelyeket rövidesen sikerült megfékezniük a tűzoltóknak. A házban egy 85 éves idős nőt találtak, aki életét vesztette.
A kormány 300 millió lejt hagyott jóvá a Salrom vállalat és a parajdi sóbányában turisztikai, rekreációs és gyógykezelési tevékenységet folytató cégek azonnali támogatására – jelentette be hétfőn Tánczos Barna pénzügyminiszter.
A Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság adatai szerint a megyében tavaly 33, az idei év első öt hónapjában 11 gyereket fogadtak örökbe. Ugyanakkor 22 olyan családot tartanak nyilván, akik örökbe szeretnének fogadni.
Újdonságokkal rukkoltak el Székelyföldi Kerékpáros Körverseny szervezői: a 19. kiadásához érkezett esemény idén először fesztivállal egészül ki. A rendezvény újdonságairól hétfőn számoltak be Sepsiszentgyörgyön Nacsa Lőrinc államtitkár jelenlétében.
Halálos kimenetelű közúti baleset történ Kézdivásárhelyen: a tragédia során egy 28 éves fiatalember vesztette életét.
Bár a parajdi wellnessközpont nem esik a közvetlenül veszélyeztetett övezetbe, a térségben zajló megelőző katasztrófavédelmi intézkedésekhez kapcsolódva az intézmény úgy döntött, hogy június 13-ig zárva tart.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) ügyvivő elnöke, Ilie Bolojan hétfőn bejelentette, hogy az alakulat vezető testületének döntése értelmében készen állnak kormányra lépni, és nem kötik feltételekhez a kormányzati szerepvállalást.
Felmelegedés és 30 Celsius-fok feletti csúcsértékek várhatók a következő két hétben, de záporokra, felhőszakadásokra is számítani lehet, főleg június 9-e után – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kéthetes előrejelzéséből.
Az elmúlt napok intenzív esőzései komoly kihívások elé állították a háromszékieket, Csíkszereda önkormányzata arra kéri a lakókat, aki teheti, járuljon hozzá az árvízkárosultak segítéséhez.
Közlekedési baleset történt Székelyudvarhelyen, egy személy megsérült, kórházba kellett szállítani.
Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőtől péntekig lehet iratkozni az érettségi írásbeli vizsgáira.