
Nyár óta nem használható a sportterem két mosdója
Fotó: Barabás Ákos
Hónapok óta használhatatlan a székelyudvarhelyi Bányai János Szakközépiskola sporttermének két mosdója: a vizesblokkokat júniusban bontották el, mivel a tervezési hibákból adódóan az épület alapzata nedvesedett. A helyzet rendeződésében egyelőre csak reménykedik az iskola vezetősége és a termet használók, a kivitelező azonban nem kecsegtet semmi biztatóval.
 
                        2017. december 07., 13:202017. december 07., 13:20
A 2012 telén átadott sportteremről már a használatba adáskor kiderült, hogy
Akkor a padlót kijavították. Idén nyáron javítás céljából ismét bezárták a sporttermet abban a reményben, hogy a szünidő alatt sikerül kijavítani a hibákat. A munkálat összköltsége egyébként 42 ezer lej, amely három részre oszlik: egyharmadát a tervező, egyharmadát a kivitelező, egyharmadát pedig a tanintézet fedezi – tájékoztatott akkor a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal sajtóosztálya.
A 2017–2018-as tanév kezdete azonban csak annyi fejleményt hozott, hogy a tornatermet az iskola diákjai és a sportosztályosok használják,
– mondta el Szakács-Paál István, a szakközépiskola igazgatója. Mint kiderült, a fürdők alatti alapzati részbe jelentős mennyiségű víz szivárgott, így a kivitelezőnek nincs más választása, mint kivárni, amíg a felület kiszárad.
– ecsetelte Szakács-Paál.
 
							Fotó: Barabás Ákos
Az Iskolás Sportklub három korosztályos kézilabda-csapatának tartottak heti edzéseket a Bányai sporttermében, ezeket most a városi sportcsarnokban tartják, „egymás hegyén-hátán”, jegyezte meg Bartus Attila, az ISK igazgatója. „A diákok délelőtt iskolában vannak, ezért az edzéseket csupán délutáni időpontra tudjuk tenni. A probléma az, hogy a csarnokot mások is használják, hattól nyolcig például az SZKC, így van olyan csapatunk, amelynek este nyolctól van edzése” – sorolta.
– hangsúlyozta Szakács-Paál. Az igazgató korábban kifejtette lapunknak: a javítás ugyan ideiglenesen orvosolja az épület vizesedését, viszont további problémák származnak majd a tervezési hibákból, hiszen a mosdók száma és nagysága nem változott, a kapacitás továbbra sem lesz elegendő.
Lassan készült el, mégsem lett jó
Hányatott sorsú a Bányai János Szakközépiskola hátsó udvarán épülő sportbázis, amelyet mellesleg először uszodának terveztek. Az építkezést 2010-ben kezdtél el: a 3100 négyzetméter alapterületű új sportlétesítmény összköltsége több mint 2 millió euró, amelyben az e célra megvásárolt – több mint 4000 négyzetméteres – földterület ára is szerepel. A beruházási értékből, azaz a 8 millió lejből körülbelül 1 milliót a helyi költségvetésből fordítottak az építésre, továbbá szintén az önkormányzat fedezte a területrendezést és a közművesítést, valamint biztosítja a tornaszerek és a bútorzat megvásárlását. Hasznos felülete ma 2192,38 négyzetméter, a pálya mérete 24-szer 44 m, 199 ülő- és 91 állóhely van az épületben, utóbbiak száma bővíthető, továbbá öltözők (külön fiúknak, lányoknak, tanároknak és edzőknek), raktárhelyiségek, fürdők, orvosi kabinet és ruhatár is helyet kapott benne. A sportterem saját hőközponttal is rendelkezik, a tervet a csíkszeredai Vallum Kft. készítette, és három udvarhelyi cég kivitelezte. A Viaduct kezdte az alapozást, amit a Sigapress folytatott, ez a cég fejezte be az építkezést, míg az Inszer Kft. az épületgépészetért felelt. A hivatalos átadás a tervezett tizenöt hónapos kivitelezési időhöz képest késéssel, 2012 decemberében volt.
Mivel nem sikerült újabb légitársaságokat vonzani, csökkent a marosvásárhelyi repülőtér idei utasforgalma és bevétele. A Maros megyei tanácsosok engedélyezték egy 5 millió lejes hitel felvételét egy fontos napelempark-beruházás önrészének fedezésére.
 
              Jogerőssé vált csütörtökön Călin Georgescu hatósági felügyeletének meghosszabbítása.
 
              A 2018/203-as törvény végrehajtási rendeletének csütörtöki elfogadásával egyszerűsítette a kormány a szabálysértési pénzbírságok kifizetését.
 
              Személyautók ütköztek csütörtök délután Alsóidecsen: egyik járműben négyen, a másikban – egy családi autóban – heten ültek.
 
              Horațiu Potra zsoldosvezér ügyvédjei csütörtökön bejelentették, hogy ügyfelük szeretne „önként” visszatérni Romániába Dubajból, ahová bíróság elé állítása után menekült.
 
              Katasztrófát okozó gondatlan rongálás miatt büntetőeljárást indított az ügyészség a bukaresti tömbházrobbanás ügyében a Distrigaz gázszolgáltató ellen.
 
              A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt csütörtökön 12 óra 16 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
 
              A szejkefürdői víz- és szennyvízhálózat építésével korábban megbízott cég a kivitelezési szerződés teljes értékére számolta a büntetőkamatot, így érte el a székelyudvarhelyi városházától követelt összeg a több mint 3,5 millió lejt.
 
              A székelyudvarhelyi önkormányzat átcsoportosította a pénzeket a működési költségek fedezésére, de nem tettek le a városi életminőséget javító fejlesztésekről. A Nagy-Küküllő mentén a tervezettnél kisebb, de mégis jelentős sétány kiépítésére pályáznak.
 
              Nicușor Dan államelnök csütörtök reggel virágkoszorút helyezett el a volt Colectiv Klub előtt a 10 évvel ezelőtti tűzvész halálos áldozatainak emlékét őrző emlékműnél.
szóljon hozzá!