
Nyár óta nem volt előrelépés a híd építése terén. Archív
Fotó: Gecse Noémi
Noha nem sok munka maradt, hónapok óta késik a csicsói Olt-híd befejezése. A júniusban meghirdetett közbeszerzési eljárást kétszer kellett megismételni, mivel nem volt jelentkező, most egy székelyudvarhelyi cég nyújtott be ajánlatot.
2017. szeptember 07., 08:562017. szeptember 07., 08:56
Nem volt érdeklődés a csicsói Olt-híd befejezése iránt egy cég részéről sem a júniusban kiírt közbeszerzési eljáráson, akárcsak az egy hónappal későbbi ismétléskor, így
A Hargita megyei önkormányzat újabb licitet írt ki augusztusban, amelynek ajánlattevési határideje a hét elején járt le. Mint Borboly Csabától, a megyei tanács elnökétől megtudtuk, egy székelyudvarhelyi vállalkozás nyújtott be ajánlatot, ennek kiértékelése jelenleg folyamatban van.
Közel hét hónap telt el azóta, hogy a megyei önkormányzat a sorozatos késlekedések és a minőségi kifogások miatt szerződést bontott a hidat jelenlegi állapotáig elkészítő jászvásári építővel.
Korábban a megyei tanács jelezte, hogy eltávolítják a forgalom számára továbbra is ideiglenesen megnyitott híd járófelületén levő négy centiméteres vastagságú védőréteget, amelyet a téli csapadék elleni szigetelés miatt helyeztek el, majd le kell aszfaltozni a teljes járófelületet, a járdákkal együtt. Hasonlóképpen aszfaltozni kell a felhajtókat is, miután ezeket kiegyenlítik, illetve a híd alatt mederrendezésre és a partvédelem kiépítésére lesz szükség. A munkálatokat úgy tervezik elvégezni, hogy a felsávos útlezárás mellett a járművek közlekedhessenek a hídon, és ne legyen szükség póthíd elhelyezésére.
Július elsejével életbe lépett a 150 eurónál kisebb értékű, unión kívülről érkező e-kereskedelmi csomagokra vonatkozó vámmentesség eltörlését előíró jogszabály.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Már nem csak a véglegesítés előtt álló bértörvény-tervezet miatt nő az elégedetlenség az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hanem a személyzethiány miatt fokozódó leterheltség miatt is. Általános sztrájkra készül az érdekvédelem.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
szóljon hozzá!