
Egyre divatosabbak azok a termékek, amelyeket „egészséges”, „helyi”, „hagyományos” és „minőségi” jelzőkkel látnak el. De, ha választhatunk, valóban ilyen termékeket vásárolunk? Marosvásárhelyen a Local Farmers’ Market minden hónap harmadik péntekén várja mindazokat a Rákóczi Lépcső alatti kisutcába, akik szeretik az egészséges, helyi termékeket.
2018. július 12., 17:562018. július 12., 17:56
A havi rendszerességgel megtartott vásár célja, hogy támogassa a helyi termelőket és kézműveseket portékáik értékesítésében, népszerűsítésében, ugyanakkor
A vásár küldetése, hogy felhívja a figyelmet, mindannyian felelősek vagyunk saját egészségünkért, hiszen nem mindegy, hogy mit fogyasztunk. De felelősek vagyunk saját gazdaságunk fejlődéséért, hiszen a helyben helyitől vásárolt termékek nem csak frissebbek, mint az importált termékek, de
A több mint két éves rendezvény a vásárra kilátogató családok számára nem csupán vásárlási lehetőséget nyújt, hanem baráti, családi programként is szolgál. A vásárosok szívesen beszélnek arról, hogyan készülnek a termékek, hol termesztik, milyen technikával dolgoznak.
Az elmúlt időszak egyre növekvő politikai feszültségei alapján számítani lehetett a bizalmatlansági indítványra – jelentette ki kedd este a horvátországi Dubrovnikban Nicușor Dan államfő.
A rémhírek dacára egyelőre nem kell attól tartani, hogy a légitársaságok teljesen kifogynak az üzemanyagból. A kerozin árának emelkedése miatt azonban a tavalyhoz képest drágább lesz a repülés.
Lakóház gyúlt ki kedd este a csíktaplocai Hársfa utcában.
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
Kilép az RMDSZ bukaresti képviselőházi frakciójából Zakariás Zoltán, az EMSZ elnöke, és a továbbiakban független képviselőként folytatja tevékenységét. A Szövetség részéről becsületbeli lemondásra szólították fel.
Meghalt egy férfi kedden egy nagyszebeni tömbházlakásban kiütött tűzben. A 65 éves férfi elszenesedett holttestét a tűzoltók találták meg.
Legalább 882 millió forintot (2,4 millió eurót) fizet vissza a magyar vásárlóknak és 437 millió forint (1,2 millió euró) bírságot fizet be a költségvetésbe a Temu online piactér európai üzemeltetője a Gazdasági Versenyhivatal eljárásának következtében.
A hőmérséklet szerdától országszerte csökkenni fog, csütörtökön és pénteken pedig az évszakhoz képest szokatlanul hideg idő várható, a hőmérsékleti értékek 8–12 fokkal alacsonyabbak lesznek a többéves átlagnál.
Kompromisszumos költségvetést fogadott el Hargita Megye Tanácsa keddi, áprilisi ülésén. Bevételi oldalon 828 millió lejjel, kiadási oldalon 907 millió lejjel számolnak. A két összeg közötti különbség egyensúlyba hozása még számos tényezőtől függ.
A Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a Béke – Románia az első frakciói kedden benyújtották a parlamentben a bizalmatlansági indítványt.
szóljon hozzá!