Fotó: Csinta Samu
Újabb három újinfluenza-megbetegedést jegyeztek Háromszéken.
2009. december 11., 09:122009. december 11., 09:12
2009. december 11., 10:422009. december 11., 10:42
Fotó: Csinta Samu
A legutóbbi „áldozatok” a Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskola – közismert nevén: kereskedelmi líceum – és a Constantin Brâncuși Szakközépiskola három diákja. A két tanintézményben e hét utolsó munkanapján szünetel a tanítás, azért csak ilyen rövid ideig, mert jövő héttől már kezdődik a téli szünidő.
Mint ismeretes, ezen a héten szünetelt a tevékenység a Székely Mikó Kollégiumban, miután az iskola diákjai között hat fertőzött személy azonosítottak.
Dr. Deme Judit, a Kovászna megyei Közegészségügyi Hatóság vezetője szerint a 16 évet betöltött diákok és az egészségügyi dolgozók pénteken még jelentkezhetnek védőoltásra. Jövő héttől a családorvosok adják majd be igénylésre a vakcinát a krónikus betegeknek.
Megközelítőleg száz tanügyi szakszervezeti tag hallatta a hangját szeptember 2-án a sepsiszentgyörgyi prefektúra épülete előtt: a kormány megszorító intézkedései ellen tiltakoztak. Noha eddig nem értek el áttörést, a harcot továbbra sem adják fel.
Az új tanévtől Kézdivásárhely is csatlakozik a már több városban is nagy sikernek örvendő Lábbusz/Pedibus kezdeményezéshez, amelynek lényege, hogy a kisiskolás gyerekek minden reggel felnőtt kíséretében, gyalog indulnak az iskolába.
A 2010-es évek végén pályáztak, 2020-ban írták alá a szerződést, három év késéssel kezdtek hozzá, és közben a kivitelező is csődöt jelentett. Most mégis úgy tűnik, év végére befejezhetik a kézdivásárhelyi DAC-tó körüli munkálatok első részét.
Meghibásodás miatt teljesen leállt a vízellátás Kovásznán vasárnap reggel. A szolgáltató szakemberei már dolgoznak a fővezeték javításá, hogy minél előbb vízhez jusson a lakosság.
Radikális változással indítja újra szeptembertől idei roncsprogramját a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: a szerződésbe belevitt „csavarral” népszerűsíti a környezetbarát, fenntartható közlekedést.
A mindössze nyolc hónapos kisbaba februárban hunyt el, miután anyjának élettársa többször is súlyosan bántalmazta őt. A Kovászna Megyei Törvényszék több mint húszéves börtönbüntetést szabott ki. Az ítélet nem jogerős.
A szemetesek tetjére emeltek egy kibérelhető kerékpárt Sepsiszentgyörgyön, az üzemeltető felhívta a figyelmet, minden rongálásért felelősségre vonják a tetteseket.
Túl szigorú feltételeket szabott meg a sepsiszentgyörgyi városháza az egyik volt cigarettagyári irodaépület koncesszióba adásához, most egy új szerződéstervezettel próbálják bevonzani a bérlőt. Eddig az Erdélyi Hagyományok Háza az egyetlen érdeklődő.
Miután május 1-jétől megemelte, működése során először csökkentene árat a Kovászna megyei vízszolgáltató. A jelenség ritka, mint a fehér holló, legalábbis eddig nem találtunk rá példát – már csak az országos hatóságnak kell rábólintania.
Nem készülnek el az iskolakezdésre az okos buszmegállók Sepsiszentgyörgyön, de az év vége megkerülhetetlen határideje a munkálatok befejezésének, különben a városnak anyagi szankciókkal kell szembenéznie.