Fotó: Oklándi Unitárius Egyház
Kétnapos rendezvénysorozattal ünneplik a hétvégén Oklándon a helyi unitárius templom felújításának befejezését. Az ünnepség keretében tiszteletbeli székely címeket is adományoznak.
2019. szeptember 30., 13:232019. szeptember 30., 13:23
Egész hétvégés eseménysorozatot szerveztek az oklándi unitárius templom felújításának megünneplésére. Szombaton délelőtt a huszárok fogadása és zászlófelvonás előzi meg a déli istentiszteletet, ahol a jelöltek laudációját követően
A kitüntetendő személyeket Kocsis Máté Magyar országgyűlési képviselő köszönti. Az istentisztelet része lesz még a felújított orgona felszentelése, valamint a meghívott zenekar és kórus műsora.
Ebéd után kulturális műsor következik a művelődési házban, fellépnek az oklándi gyermekek, a Nyírség táncegyüttes, Sorbán Enikő népdalénekes, illetve előadást tart Pásztor Márk.
Vasárnap délután egykor kezdődik az istentisztelet templomkerti zászlófelvonással, prédikál Bálint Benczédi Ferenc, a Magyar Unitárius Egyház Püspöke. Kelemen Levente helyi lelkész a templomfelújítás mozzanatait ismerteti, majd Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke osztja meg ünnepi gondolatait. A köszöntőket orgonajátékkal zárja Molnár Tünde marosvásárhelyi orgonaművész, aztán ebéd és kulturális műsor következik Berecz Andrással, István Ildikóval, az oklándi gyermekekkel, a Nyírség táncegyüttessel és az abásfalvi cigányzenekarral.
Egy törvénytervezet szerint eltiltanák a nagy teljesítményű autók vezetésétől azokat a gépkocsivezetőket, akiknek kevesebb mint két éve van jogosítványuk.
Őrizetbe vette pénteken a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a gazdasági minisztérium egyik államtitkárát, Flavius Nedelceát.
„Hogyan neveljünk gyermekünkből tehetséges, sikeres felnőttet?” címmel tart előadássorozatot Erdély több városában Szendi Gábor.
Egy hetedikes tanulót mentővel kellett elszállítani az óráról, miután tiltott anyagot tartalmazó elektronikus cigarettát fogyasztott egy iași-i iskolában. A toxikológiai vizsgálatok megerősítették a drogok jelenlétét a vérében.
Pénteken elkezdték folyósítani a kiszolgáltatott fogyasztóknak a villanyszámlák kifizetésére használható energiautalványokat – jelentette be Petre-Florin Manole munka- és családügyi miniszter.
Egy 40 éves férfit halálosan megsebesítettek egy véletlenül leadott lövéssel csütörtökről péntekre virradó éjszaka a Szatmár megyei Kányaháza (Călinești-Oaș) település egyik panziójának parkolójában – tájékoztatott a megyei rendőrség.
Jövő héten hoznak döntést a koalícióban az alapélelmiszerek árréskorlátozását illetően – jelentette ki csütörtök este Ilie Bolojan miniszterelnök.
szóljon hozzá!