Fotó: Pál Gábor
A csúszós út miatt ismét baleset történt a Homoródfürdő és Máréfalva közti útszakaszon. Egy Csíkszereda felől érkező autó nekicsúszott az ellenkező irányba haladó gépjárműnek, egy személy megsérült.
2011. február 08., 11:312011. február 08., 11:31
2011. március 04., 12:532011. március 04., 12:53
Kedden reggel 7 óra körül egy Audi márkájú gépkocsi Homoródfürdő felől haladt lefele a Cekend-tetőn, ám az erdőből kiérve a kanyarban megcsúszott, a sofőr elvesztette uralmát autója felett, és oldalával nekiütközött a szemből érkező haszongépjárműnek.
A baleset során az Audi sofőrje megsérült, be kellett szállítani az udvarhelyi kórház sürgősségi osztályára – információink szerint betört az egyik oldalbordája –, a másik gépjármű utasai megúszták sérülés nélkül. Az autókban nagy kár keletkezett: a haszongépjármű eleje megrongálódott, az Audi hátsó tengelye kitörött helyéről, valamint a kocsi két oldala is eléggé tönkrement.
Ismét futók ezrei veszik birtokba Székelyudvarhely utcáit szombaton délelőtt: 10 órakor rajtol el a 14. IPSE Városi Tömegfutás. Az autósoknak útlezárásokra kell számítaniuk a rendezvény ideje alatt.
Járdák újulnak meg, kerékpársávok épülnek és hamarosan az aszfaltozás is elkezdődik a székelyudvarhelyi Tamási Áron utca fennmaradó részén. A parkolás kérdésében azonban kompromisszumokra lesz szükség.
A szív világnapja alkalmából idén már tizenharmadik alkalommal szervezi meg a Szívek sétánya elnevezésű programot a Székelyudvarhelyi Rotary Club szeptember 28-án.
Megkezdi a próbafűtés elindítását keddtől az Urbana Rt. a távhőrendszerre csatlakozott fogyasztóknál Székelyudvarhelyen, akik szeptember végéig jelezhetik, ha probléma van.
Próbafűtést végez keddtől szeptember végéig a székelyudvarhelyi Urbana Rt. távhőszolgáltató, ezért arra kérik a hálózatukra csatlakozott lakókat, hogy ellenőrizzék belső rendszereiket.
Minél több sportág megismertetése és kipróbálási lehetőségének biztosítása a gyerekeknek és kisdiákoknak – ez a célja az udvarhelyi Sportágválasztónak, amelyet idén már ötödik alkalommal szerveznek meg.
Ünnepi rendezvénnyel készülnek a szentegyházi szépkorúaknak az Idősek Napján, szeptember 28-án, vasárnap.
Székelyföld turisztikai adottságai általában jobbak, mint a környéken bármelyik mikrotérségé, éppen ezért hatalmas üzleti potenciált rejt magában itt a turizmus – mondta a Székelyhonnak Magyar Levente, akit Parajd jövőjéről is kérdeztünk.
Nemcsak egy tanév kezdődött el, hanem egy utazás, amelynek a mindenség a térképe és a tudásszomj az iránytűje. A Szent Miklós római katolikus plébániatemplomban tartotta ünnepélyes tanévnyitóját péntek délután a Székelyudvarhelyi Egyetemi Központ.
Erdély-szerte több mint 300 milliárd forintnyi beruházást valósított meg a magyar kormány, és ezeknek a fejlesztéseknek közel a fele Hargita megyében valósult meg – jelentette be Magyar Levente miniszterhelyettes székelyföldi látogatásán.
szóljon hozzá!