
Bár a legtöbben felszólalnak, javaslatokat fogalmaznak meg, mégsem számoknak be ezekről választóiknak
Fotó: Haáz Vince
Nem tesznek eleget a törvény által megszabott kötelezettségeiknek a marosvásárhelyi és Maros megyei önkormányzati képviselők, akik közül jó páran elmulasztottak beszámolni tanácsosi tevékenységükről. Akadnak olyanok is, akik az elmúlt négy évben egyszer sem írtak tevékenységi beszámolót, de azért befutó helyet foglalnak el a következő jelöltlistán is.
2020. július 12., 20:452020. július 12., 20:45
A 2001-ből származó 215-ös számú törvény értelmében az önkormányzati képviselőknek évente legalább egy alkalommal számot kell adniuk tevékenységükről a választóknak. A jogszabály azonban nem határoz meg erre határidőt. Bár idén, rendhagyó módon meghosszabbították az önkormányzati képviselők mandátumát, ha minden a rendes kerékvágásban menne, már lejárt volna a tanácsosok négy éves megbízatása. Éppen ezért megnéztük, hogy
A marosvásárhelyi városháza honlapján pontosan követhető, hogy ki mennyire tartotta fontosnak az önkormányzati képviselők közül, hogy eleget tegyen kötelezettségének.
Az RMDSZ-es tanácsosok közül nem írt beszámolót a legutoljára a tanácsba bekerülő két képviselő, Bíró Csaba Szilveszter és Boros Gyula. A tavalyi hiányzik, de megvan a 2018-as évi beszámolója Magyary Elődnek, Makkai Gergelynek, Kovács Lajos Alpárnak, Mózes Leventének és Bakos Leventének. Ez utóbbi önkormányzati képviselő 2008 óta rendszeresen és olvasmányosan számol be tevékenységről. Vajda György 2019-re is eleget tett a törvényes kötelezettségeinek, igaz csak románul számolt be tanácsosi munkájáról. Csiki Zsolt érdekes megoldáshoz folyamodott: egyetlen beszámolót írt a 2016-2019-es években kifejtett tanácsosi munkájáról és csak az állam hivatalos nyelvén tette ezt közzé. Peti András az egyetlen olyan marosvásárhelyi RMDSZ-es önkormányzati képviselő, akinek az elmúlt négy évben kétnyelvű tanácsosi beszámolója van.
Az RMDSZ-es tanácsosok mellett a Szabad Emberek Pártjának önkormányzati képviselőinek is megvan az elmúlt évre szóló jelentése, a Tatár Lehelé részben kétnyelvű, a fejezetcímeket írta le magyarul is, míg a Pápai Lászlóé csak románul van, de példaként emelhető ki, mert annyira részletes és pontos.
A liberális tanácsosok közül Theodora Benedek és Miculi Vasile írta le, idén is, hogy választott képviselőként hogyan mozdította elő a város és a közösség ügyét.
Fotó: Haáz Vince
A Maros megyei tanácsosok között nincsenek túl sokan, akik fontosnak tartották, hogy választóiknak, az érdeklődőknek elmondják, hogy az elmúlt négy évben milyen fontos terveket támogattak, ötleteket valósítottak meg. A tavalyi évre az RMDSZ-es tanácsosok közül Bartha Mihály, Fülöp József, Kedei Pál Előd, Pokorny László és Szabó Árpád írt tevékenységi beszámolót, az utóbbi kettő minden évben rendszeresen megtette ezt. Hiányzik nemcsak a tavalyi, de az előző évi tevékenységi beszámolója is Aszalos Gábornak, Bíró Józsefnek, Brassai Zsombornak, Kovács Mihály Leventének, Kolcsár Károlynak, Szabó Albertnek, Szigyártó Zsombornak és Tatár Bélának.
Azok közül, akik egyetlen évben sem számoltak be választott képviselőként kifejtett munkájukról, de újrázni szeretnének, ott találjuk: Kovács Mihály Leventét, Kolcsár Károlyt, Aszalos Gábort, Tatár Bélát, Szabó Albertet és Szigyártó Zsombor István.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!