Az ígérgetések, pereskedés, aláírásgyűjtések végül elhozták a nagyon várt bejelentést. Bunta Levente, Székelyudvarhely polgármestere átadta a Rózsa utcát a kivitelező cégeknek, így ha minden jól megy, még idén aszfaltúton közlekedhetnek az ott lakók. Összességében 1,75 millió lejbe kerülnek a munkálatok, melyek elvégzésére a kivitelezőkkel tíz hónapos határidőben egyeztek meg.
2011. március 23., 12:232011. március 23., 12:23
2011. március 24., 15:402011. március 24., 15:40
Elkezdődik a székelyudvarhelyi Rózsa utca modernizálása. Szerdán Bunta Levente polgármester sajtótájékoztatón közölte a hírt, miszerint nekifognak az aszfaltozási munkálatok előkészítésének. A kivitelezők – a Viaduct Kft. és az Ing Service Kft. –, valamint az E.on, az Aqua Nova Hargita és az Electrica Rt. szakemberei a helyszínen egyeztettek a teendőkről.
Ahogy a polgármester fogalmazott, „nem könnyű munka a Rózsa utca aszfaltozása, modernizálása. Mint felelős tisztségviselő biztosítom mindannyiukat, hogy ha minden rendben lesz, az év végére befejeződik a Rózsa utca aszfaltozása, a járdák kialakítása” – mondta Bunta Levente. „Tavaly befejeződött a vízvezetékek cseréje, most következhet az aszfaltozás. Lesznek gondok, hiszen szűk az utca, nagyok a szintkülönbségek, néhol a házak egészen közel vannak az út széléhez” – fűzte hozza a polgármester.
A lakók már nagyon várják azt a pillanatot, amikor aszfalton tehetik meg mindennapi útjukat, az elmúlt évek során több alkalommal is aláírásgyűjtést szerveztek ez ügyben. Tavaly a polgármester véget vetett az ígérgetéseknek, és bejelentette, hogy nekifognak az utca modernizálásának, azonban a licitet megnyerő cég nem tudta elkezdeni a munkálatokat, mivel egyik vetélytársa megtámadta a döntőbizottság határozatát.
A pereskedés lejárt, és most már hozzáláthatnak az aszfaltozásnak. Összesen 1091 méter hosszú és 4,9–6 méter széles utat készítenek a kivitelezők, a járdák legtöbb 2,50 méter szélesek lesznek – 5247 négyzetméternyi útfelületet aszfaltoznak le, és 2256 nm járdát beton térkőből raknak ki. Az esővízcsatorna részben föld alatt fut, a föld felszínén nyílt sánc vezeti el a vizet. Ugyanakkor építenek egy, a Varga-patakon átívelő hidat is. Kétrétegű aszfaltozás történik, a kész felületet 5–10 évig tilos lesz megbontani, feltörni.
| Elkészült a Csere, Domb, Kuvar utcák kivitelezési terve – a tanácsnak kell még jóváhagynia. „Úgy tudom, mindenki támogatja az említett utcák aszfaltozását, mondta a polgármester”. Lényeges viszont, hogy az elkövetkező egy hónapban minden itt lakó udvarhelyi végezze el a vízvezetékcserét vagy javítást, ugyanis itt sem lehet majd az új aszfaltot feltörni legkevesebb öt évig. Fontos ez a munka, hangsúlyozta Bunta Levente, hiszen a Cserehátról 250 család használja ezeket az utcákat, nehézkes itt a közlekedés mind a kisgyerekes anyáknak, mind pedig az autós forgalomnak. |
Az áramszolgáltatótól kapott tájékoztatás szerint nyolc Hargita megyei településen összesen 19 transzformátorállomás maradt áramellátás nélkül szombat este.
Az Eurotrans Alapítvány legközelebb Udvarhelyszéken nyújt ingyenes segítséget a magyar állampolgárság igényléséhez, beleértve a szükséges fordításokat is.
Közlekedési gondokat okoznak a kátyúk Székelyudvarhely Szejkefürdő felőli kijáratánál, az Orbán Balázs utcában. A félbehagyott munka miatt csaknem járhatatlanná vált az útszakasz, a városháza és a kivitelező viszont dolgoznak a megoldáson.
A jelentős emelések ellenére nem torpant meg az adófizetői kedv Székelyudvarhelyen: szerdán sorokban álltak az emberek a polgármesteri hivatal kasszái előtt. A többségnek az volt a legfontosabb, hogy legalább a tízszázalékos kedvezményt megkapják.
Alig három óra különbséggel két ittas sofőrt is elkaptak a rendőrök Székelyudvarhelyen és Zetelakán a hétvégén.
Több panasz is érkezett az ünnepi időszakban a Székelyudvarhelyi Városi Kórház sürgősségi osztályára. Az intézmény vezetősége javítani szeretne a helyzeten, ám a közösségi médiában tett névtelen bejegyzéseket egyszerűen figyelmen kívül hagyják.
Közel 26 millió lejes beruházássorozaton van túl a Székelyudvarhelyi Városi Kórház. Az intézmény vezetősége és a polgármester nemcsak az elmúlt öt év legjelentősebb eszközvásárlásait összegezte, hanem felvázolta 2026 legfontosabb célkitűzését is.
Számos jogi vita után két kivitelezővel kötött szerződést Hargita Megye Tanácsa az Udvarhelyszéken elkezdett, majd félbehagyott nagyszabású útfelújítás elvégzésére: elvileg idén folytatódhat a munka. A modernizálás elhúzódásának azonban ára lesz.
Időjárási okok miatt több Hargita megyei településen is megszakadt az áramszolgáltatás kedd reggel, összesen több mint négyszáz felhasználót érint a kimaradás.
Leghamarabb január közepétől lehet befizetni a 2026-os helyi adókat Székelyudvarhelyen, ám akik ezt március 31-ig megteszik, 10 százalékos kedvezményben részesülnek. Idén sok esetben megduplázódnak az adóterhek.
szóljon hozzá!