
A tavalyi évhez képest nem változtak az árak Görögország tekintetében. Most több a kötelezettség
Fotó: Veres Nándor
Inkább itthon nyaralnak az emberek, a korlátozások miatt kevesebben mernek külföldre utazni – ez derül ki az általunk megkérdezett utazási irodák tapasztalataiból. A belföldi turistacélpontok felkapottak lettek, de ugyanakkor drágábbak is.
2020. augusztus 02., 08:452020. augusztus 02., 08:45
2020. július 29., 17:522020. július 29., 17:52
„Várható volt, hogy a nálunk foglalt nyaralások egy részét nem tudják igénybe venni az üdülők. Érdekes módon a legtöbben nem a vírustól, sokkal inkább az adott országban érvényes karanténkötelezettségtől tartanak” – tudtuk meg a Unnique Travel irodavezetőjétől. Miklós Csilla elmondta, az érdeklődők most a belföldi úti célokat részesítik előnyben:
„Van érdeklődés Görögország és Horvátország iránt is, jelenleg mindkét ország irányában vannak korlátozó beutazási feltételek: míg előbbi esetében tesztkötelesek vagyunk, addig az utóbbinál az odaút jelenthet akadályt, hiszen autós utazásnál Magyarországon is át kell haladni. A legfrissebb intézkedések miatt bizakodók vagyunk az egyiptomi és törökországi charterjáratok elindítását illetően” – tette hozzá. Mint megjegyezte, leginkább az utóbbi lehet népszerű célpont a nyár végi és őszi időszakban. A beszámolók szerint
„Nincs akkora szigorúság sem a határátkelőknél, sem a helyszínen, az intézkedések pedig nem befolyásolják a nyaralásukat. Vannak szállodák, ahol az étkeztetés nem önkiszolgálással, hanem felszolgált formában valósul meg, továbbá több a fertőtlenítés is” – tért ki a visszajelzésekre.
Kérdésünkre, hogy mi történik, amennyiben valaki elkapja a vírust a nyaralása alatt, azt felelte, hogy ez az adott ország protokolljának függvénye. „Rendszerint elkülönítik, megvizsgálják, a kivizsgálás eredménye pedig eldönti a további szükséges lépéseket” – világosított fel, hozzátéve, ők még nem találkoztak hasonló esettel.
„A lemondások egyaránt érintették a belföldi és külföldi foglalásokat, de
– tudtuk meg a Christian Tour utazási iroda csíkszeredai fiókjánál. Antal Erika Mónika, az iroda illetékese elárulta, a foglalók nagy százalékát elriasztja a kötelező teszt okozta pluszköltség és a karanténkötelezettség, mások viszont vállalják és tartják magukat az eredeti tervekhez.
Esetenként a külföldi utazást megelőző tesztkötelezettség annyiba kerül, mint maga a nyaralás
Fotó: Veres Nándor
„Volt olyan esetünk, amikor a teszt eredménye már kifutott volna a hetvenkét órából, így korábban kellett volna beutazzon a vendég Görögországba. A szállásadóval egyeztettünk, a dátumokat előbbre hoztuk, így ő nyugodtan elutazhatott” – említett egy példát az illetékes. Egy másik,
„Mostanában jellemző, hogy a turisták bejönnek, foglalnak, egy-két napra rá pedig már utaznak is. Ez leginkább a külföldi célpontokra érvényes. A belföldi piac, például a tengerpart már jóval telítettebb, ott nehéz egyik napról a másikra az igényeknek megfelelő szállást és szolgáltatást találni” – világosított fel. Hozzátette, a trend szerint
A visszajelzések terén megtudtuk, a zárt terekben és az étkeztetésben szigorúan figyelnek az előírásokra. „Az all inclusive ellátás változott a legtöbbet: az önkiszolgálást felváltotta a személyzet általi kiszolgálás” – tette hozzá az iroda másik illetékese, Péter Emőke. Hozzátette, a külföldi árak a tavalyi szezonhoz képest nem változtak, a belföldi piac élénkülése viszont drágábbá tette az úti célokat.
„Megtörténik, hogy a vendéget nem fogadja a szálláshelye különböző okok miatt. Mi számolunk ezzel, és egy ugyanolyan vagy magasabb besorolású szálláshoz irányítjuk át a vendéget különbözetfizetés nélkül” – jelezték. A Törökország és Egyiptom zöld zónába való kerülésével ők is több foglalásra számítanak, amelyek esetében akár 50–60 százalékos kedvezményeket is igénybe lehet majd venni.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
szóljon hozzá!