
Képünk illusztráció
Fotó: Czeglédi Zsolt/MTI
Nem áll fenn annak a veszélye, hogy a hideg idő hatására megnövekedett fogyasztás miatt gáz vagy áram nélkül maradjon az ország – nyilatkozta kedden az energiaügyi miniszter.
2025. február 18., 19:032025. február 18., 19:03
Sebastian Burduja a téli parancsnokság ülésén beszélt erről – írja az Agerpres. Mint hangsúlyozta, azért hívta össze a testületet, hogy felmérjék az országos villamosenergia-rendszer és a hálózatok állapotát, megvizsgálják az esetleges problémákat, illetve hogy számba vegyék a földgáz-termeléssel, -fogyasztással, -importtal és -exporttal, illetve a tárolt földgázkészlettel kapcsolatos adatokat.
A miniszter szerint a fagy és havazás ellenére nincsenek fennakadások az energiaellátásban. Burduja ugyanakkor arról biztosított mindenkit,
A tárcavezető elmondta, hogy jelenleg 1,37 milliárd köbméter gáz van a tározókban, ezek töltöttségi szintje 37 százalék. Tavaly egész évben hozzávetőlegesen 9,9 milliárd köbméter gázt használt fel az ország és 5 millió köbméternyit importált, „tehát a felhasznált mennyiség 0,0006 százalékát”.
„Az a tény, hogy az Európai Unió legnagyobb gáztermelőjévé váltunk és fogyasztásunk nagy részét – a tavalyi fogyasztás több mint 99,9 százalékát – hazai termelésből fedezzük, azt jelenti, hogy a földgáz esetében biztosított az ország energiabiztonsága” – szögezte le.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
A jövő évi jubileumi, huszadik kiadás főpróbájának is tekintik az idei, 19. Székelyföldi Lovas Ünnepet, amelyet augusztus 20. és 23. között rendeznek meg. A gyergyószentmiklósi esemény a lovas élet, a hagyományőrzés és kikapcsolódás találkozóhelye.
Kiemeltek egy embert a Marosból csütörtökön délután Kutyfalva községhez tartozó Marosorosziban, majd megkezdték az újraélesztését. A helyszínre mentőhelikoptert is riasztottak.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 13 óra 22 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP). Ezt később 3,4-es erősségűre módosítotották.
A legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte az érdemi tárgyalás megkezdését abban az perben, amelyben a korábbi államelnökjelöltet, Călin Georgescut és Horațiu Potra zsoldoscsoportját alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Az energiaügyi minisztérium arra kéri a lakosságot, a vállalatokat, a közintézményeket és a termelő-fogyasztókat, hogy augusztus 31-éig önkéntesen csökkentsék az áramfogyasztást este 19 és 23 óra között.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Szombaton szavaz a Tisza parlamenti képviselőcsoportja arról, hogy kit jelöl köztársasági elnöknek – mondta az MTI kérdésére Bujdosó Andrea frakcióvezető csütörtökön.
szóljon hozzá!