
Panasz van a szemétre
Fotó: Olvasói felvétel
Hiába szedik össze a szemetet hét közben, ha a közösség több tagja, illetve az átutazók nem figyelnek a tisztaságra – állítja lapunknak Bacon község polgármestere, akit egy telített szemeteskuka kapcsán szólaltattunk meg.
2023. június 15., 18:232023. június 15., 18:23
Nem bír szabadulni Nagybacon a szeméttől? – ezzel a kérdéssel és a hozzá mellékelt fotókkal érkezett szombaton olvasói panasz lapunkhoz. Az ügyben Bacon község polgármesterétől, Simon Andrástól érdeklődtünk.
Az elöljáró lapunknak elmondta, pénteken ki voltak ürítve a kukák, ám egy kereskedelmi egység van a közelben, ahol palacsintát, szendvicset árulnak, és amelyet nemcsak a helybéliek, hanem az átutazók is látogatnak.
Sajnos, a civilizáció még nem jutott el arra a pontra, hogy miután valamit elfogyasztanak az emberek, a csomagolást a szemetesbe dobják. Ehhez még fejlődnie kell a világnak. Azért vannak önök (a sajtó – szerk. megj.) és a tanítók, hogy ez irányba is tegyenek, s fejlődjenek az emberek. Nemcsak Nagybaconban van ez így: amikor Brüsszelben jártam, 11 órakor még az utca tele volt szeméttel, ahogy a vatikáni kürtőskalács-sütögető környéke is meg volt hányva mindenfélével” – magyarázta a polgármester, hozzátéve:
„De hét közben minden reggel felszedjük a más által eldobott szemetet” – hangsúlyozta.
A kritikusoknak is üzent a polgármester. „Abból a fajta emberből nagyon sok van, aki most fényképez és kritizál, de nem csinál egyebet semmit. Eddig sem tett és ezután sem tesz semmit a saját települése környezetéért és embertársaiért. Nevelni kell az embereket!” – összegzett.
Egy 60 éves székelyudvarhelyi kerékpáros férfi szenvedett halálos balesetet csütörtök este a 137-es megyei úton – tájékoztat a Hargita megyei rendőrség.
Nehézkesen halad a fizetett házi-, háztartási munkák elvégzését és az ilyen jellegű megbízásokat hivatalos mederbe terelő országos platform elterjedése. A magyarázat részben a munkavállalók magatartásában keresendő.
Több mint 55 ezer állampolgár írta alá a Declic Közösség petícióját az elektromos cigaretták összes fajtájának zárt nyilvános helyekről való kitiltásáról, követelve Alexandru Rogobete egészségügyi minisztertől, hogy módosítsa az idevágó jogszabályt.
Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Temes megyében balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét – közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.
A Romániai Megyei Jogú Városok Egyesülete (AMR) közleményben reagált a 2026-ra vonatkozó helyi adók és illetékek körül kialakult közvitára.
Feszült hangulatú felszólalások jellemezték a marosvásárhelyi önkormányzat januári ülését, ahol a fogyatékkal élőket gondozók érdemi segítséget követeltek a várostól. A tanács a buszmegállók modernizálásának elhalasztásáról is döntött.
Megkezdi hétfőn a parlament idei első rendes ülésszakát. A szenátus és a képviselőház elnöke hétfőn 16 órára hívta össze a plénumot.
A hét halálos áldozatot követelő keddi Temes megyei közúti balesetben nyaki gerinctörést szenvedett görög fiatalembert megműtötték a temesvári megyei kórházban, állapota stabil.
A marosvásárhelyi Stefánia napköziotthonos óvoda immár 13. alkalommal szervezte meg a megyei szintű óvodai sportnapot csütörtökön. Az eseményen mintegy nyolcvan óvodás vett részt, akik a verseny izgalma mellett a mozgás örömét is átélhették.
A korrupcióellenes ügyészség által szervezett titkos akció pillanatai – így tálalja a román sajtó azokat a felvételeket, amelyeket közlésük szerint akkor rögzítettek, amikor a gyanúsított nő nagy összegű pénzt vett át.
szóljon hozzá!