Egyöntetű az önkormányzat álláspontja a kérdésben • Fotó: Gergely Imre
Elutasította Gyergyószentmiklós önkormányzata a tanfelügyelőség javaslatát, és nem járul hozzá a Fogarasy Mihály-, illetve a Batthyány Ignác-középiskola összevonásához. Inkább egy átfogó felmérést készíttetnek, ami alapján stratégiát dolgoznak ki a városi iskolahálózat jövőjével kapcsolatban.
2018. november 12., 17:262018. november 12., 17:26
2018. november 12., 17:292018. november 12., 17:29
Átiratban értesítette a gyergyói városvezetést Görbe Péter főtanfelügyelő, hogy egy friss kormányrendelet szerint költséghatékonysági intézkedéseket kell bevezetni azoknál a tanügyi intézményeknél, ahol a tanulók létszáma alapján kiszámított „fejkvóta” értéke nem fedezi a bérköltségeket. Javaslatot is tett: vonják össze a két szakközépiskolát, azaz a Fogarasy Mihály Műszaki Középiskolát és a Batthyány Ignác Technikai Kollégiumot. Erről személyesen is tájékoztatta Nagy Zoltán polgármestert, aki megígérte, hétfőig választ adnak a tanfelügyelői javaslatra.
Költségcsökkentésre van szükség, ezért összevonhatják Gyergyószentmiklós két középiskoláját, a Batthyány Ignác Technikai Kollégiumot és a Fogarasy Mihály Műszaki Középiskolát. A helyi önkormányzat is tehet javaslatot a témában, de a végső döntést Bukarestben hozzák meg.
Az önkormányzati képviselő-testület pénteken zárt ülésen tárgyalt a kérdésről, és
Erről hétfőn tájékoztatták a Hargita Megyei Tanfelügyelőséget. A polgármester az MPP-frakció képviselőjével, Vadász-Szatmári Istvánnal, valamint az RMDSZ frakcióvezetőjével, Erős Leventével közös sajtótájékoztatón mondta el, hogy nem járulnak hozzá iskolák egybeolvasztásához. Azzal viszont egyetértenek, hogy
de ilyen horderejű kérdésekben megalapozott számítások hiányában nem szabad döntést hozni.
Határoztak tehát arról, hogy a jövő évben megrendelnek egy, a város teljes oktatási hálózatát megvizsgáló felmérést, demográfiai és szociológiai szempontokat is figyelembe véve. Erre alapozva majd egy átfogó stratégiát készítenek. Ha ez megvan, akkor születhetnek intézmények átszervezéséről szóló döntések.
– hangzott el. A polgármester hozzátette, jelenleg még arra vonatkozó konkrét számítással sem rendelkeznek, hogy mekkora költségmegtakarítást jelentene a „Szaki” és az „Agro” összeolvasztása. Egyáltalán nem biztos az sem, hogy ha ez megtörténne, a jelenlegi 86, illetve 93 százalékos bérköltség-lefedettség 100 százalékossá alakulna.
Nagy Zoltán hangsúlyozta, a két iskola sorsa nemcsak a várost érinti, hanem az egész gyergyói régiót, hiszen a környező községek fiataljai közül is sokan itt tanulnak, ugyanakkor a térség fejlődése szempontjából is kiemelten fontos, hogy minőségi szakképzés legyen Gyergyószentmiklóson. Ezért komoly fejlesztéseket is végeztek a tanműhelyek felszerelése érdekében. Hozzátette,
Haszonjármű és kisbusz ütközött szerda reggel Brăila megyében; a balesetben egy ember meghalt, 13-an megsérültek.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint pénteken a választott tantárgyból vizsgáznak az érettségizők.
Szünetel az áramszolgáltatás Csíkszeredában június 11-én, szerdán 9 és 13 óra között, több háztartás is érintett – tájékoztat a csíkszeredai városháza Facebook-oldalán.
Milyen kérdéssel fordulna az orosz és az ukrán elnökhöz Robert C. Castel, ha kapna öt percnyi találkozót mindkettőjüktől? Többek között ezt kérdeztük meg az Izraelben élő biztonságpolitikai szakértőtől. Beszélgetésünkkor a krokodilok is szóba kerültek.
Vannak, akik a háztartási gépeiket féltik, mások a háztáji állataikat. De akad, aki szerint a csapból folyó víz nem is sós. Gyulakután jártunk, ahol aki csak tehette, ideiglenesen visszatért a kútvízhez.
Rendkívüli ülést tartott kedden a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület. Pénzt szavaztak meg a főtéri parkolók rendezésére, a Gyilkos-tó kapcsán pedig több problémás kérdés is felmerült.
Közös imádsággal és gyertyagyújtással emlékeznek meg társukról a háromszéki motorosok csütörtök este nyolc órától. A tűzoltóként dolgozó motoros hétfőn vesztette életét, miután egy ittas sofőr nekiütközött az autójával.
Az idei év újdonsága, hogy a diákok megtekinthetik a javított dolgozataikat a fellebbezések benyújtása előtt. A magyarok számára pedig idén először differenciált tételeket dolgoztak ki románból. Székelyföldön mintegy hatezer tanuló érettségizik.
Beruházásokat vett közvagyonba Székelyudvarhely, jövedelemadó- és áfa-visszaosztásokból származó támogatást foglaltak bele a költségvetésbe, és elfogadták a városnapokon zajló kereskedelmi tevékenységek szabályzatát az önkormányzat keddi ülésén.
szóljon hozzá!