
Fotó: Székelyhon
Csökkent a zsebtolvajlás, a gépjárművekből való lopás, viszont emelkedett a családon belüli erőszakos esetek száma Maros megyében az idei első negyedévben. A tanintézményekben, illetve azok környékén történő bűnesetek száma is csökkenést mutat, akárcsak a közúti baleseteké.
2022. április 20., 15:322022. április 20., 15:32
2022. április 20., 15:342022. április 20., 15:34
Naponta mintegy nyolcvan alkalommal kérik a rendőrség segítségét a 112-es segélyhívószámon – számolt be az idei esztendő első három hónapjának értékelőjén Constantin Mihalache, a Maros megyei rendőrség parancsnoka, aki szerint a legtöbb esetben kevesebb mint tíz perc alatt értek a munkatársai a helyszínre, hogy segítséget nyújtsanak vagy megakadályozzák egy bűntett végrehajtását.
Az iskolákban és azok környékén nem történtek olyan súlyos bűnügyek, amelyek személyi életet vagy testi épséget veszélyeztettek volna. Gabriela Pâncă rendőrtiszt elmondta, folyamatosan tájékoztatják a tanulókat, pedagógusokat és szülőket az iskolai erőszak megelőzése érdekében, kampányokat szerveznek már több mint tíz éve az elővigyázatosságra, a fizikai és online bántalmazás veszélyeire figyelmeztetve az érintetteket.
A családon belüli erőszakos esetek emelkedtek idén az elmúlt év első negyedévéhez viszonyítva. Az első három hónapban közel 300 bejelentés érkezett a rendőrséghez – részletezte Pâncă, hozzátéve, hogy ezeknek a fele fizikai tettlegesség volt. Amennyiben megérkeznek Maros megyébe a nyomkövető karkötők, várhatón csökkenni fog ezek száma is – vélik a rendőrök.
– számoltak be a Maros megyei rendőrségen, ahol elmondták, a személyek elleni bűncselekmények száma növekedett, az elmúlt három hónap alatt 891 bejelentést kaptak, amelyek zöme fizikai erőszak volt.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
Megkéselt egy fiatal férfi egy másikat Csíkkozmáson a napokban. Feltehetően italozás torkollott agresszióba a két fél között. Az áldozatot kórházban ápolják.
Négy ügynökségének átszervezésére készül a munkaügyi minisztérium. Florin Manole tárcavezető szerint a négy intézményből kettő lesz: az egyik az ellenőrzésekkel, a másik a kifizetések kezelésével foglalkozik majd.
Hónapokkal ezelőtt még szürreálisnak tűnt, hogy a 8 lej körüli benzinár fog „olcsónak” számítani, most mégis ez történik. A világpiaci helyzet és a kormányintézkedések következtében a tíz lejt alulról súroló benzinár visszajött a nyolc lejes tartományba.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
szóljon hozzá!