
A felkészülési akció alatt a rendőrségi egységek a Hunguest Hotel Fenyőben vannak elszállásolva
Fotó: Gábos Albin
Több egyenruhás, fegyveres egységet láthattak a csíkszeredaiak a város központjában az elmúlt napokban, főként a Hunguest Hotel Fenyő környékén. Pánikra semmi ok: „csak” Csíkszeredában is felkészülési képzés-sorozatot tart az Országos Rendőr-főkapitányság.
2018. október 30., 18:332018. október 30., 18:33
A korábbi évekhez hasonlóan felkészülési képzés-sorozatot tart az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR) Románia több helyszínén, ezúttal Csíkszeredában is – tudtuk meg Gheorghe Filiptől, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjétől. Mint mondta, a kiképzés szerepel a hatóság felkészülési tervében, és minden évben más helyszínen hajtják végre.
Erőnléti gyakorlatokat végeznek, bevetéseket szimulálnak, illetve lövészeti gyakorlatot is tartanak a szécsenyi katonai lőtéren. A felkészülési akció alatt a rendőrségi egységek a Hunguest Hotel Fenyőben vannak elszállásolva, ezért lehet ott látni őket a leggyakrabban.
Olvasói jelzésre azt is megkérdeztük a szóvivőtől, miért viszik magukkal az étterembe is a nagyméretű, sokszor ijesztő katonai fegyvereket a Csíkszeredában vendégeskedő egységek. Válaszából kiderült:
A szóvivő azonban megnyugtatott mindenkit, aki esetleg az egységekkel egy helyiségben fogyasztja el ebédjét, vacsoráját, hogy a fegyverek ilyenkor nincsenek megtöltve.
Hétfőn a védelmi minisztérium 18 darab F-16 Fighting Falcon repülőgép és a hozzájuk tartozó felszerelések megvásárlásáról írt alá a szerződést holland kormánnyal, a vételár szimbolikusan 1 euró – jelentette be a Facebook-oldalán Ionuț Moșteanu.
              Hétfőn a szenátus hallgatólagosan elfogadta a parlament létszámát 300-ra csökkentő tervezetet.
              A dió- és a gesztenyefa védettnek számít, csak különleges engedéllyel lehet kivágni köz- és magánterületről. A fenyőfának elvileg nincs mit keresnie a városban, mégis mindenhonnan visszaköszön – a városi kertészetnél mindennapi vesződéseikről meséltek.
A Halottak napján Sepsiszentgyörgy főterén történt kutyatámadásokról írt cikkünk után az Urban Locato cég nagyon sok támadást kapott az interneten. Úgy vélik, hogy méltánytalan amivel őket vádolják.
              A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének, George Simionnak nem lesz kihívója a párt november 30-i tisztújító kongresszusán.
              Egy romániai munkás a romok alá került, egy másik pedig könnyebben megsérült hétfőn, amikor részben összeomlott a római Forum Romanum mellett álló, 13. században épült Torre dei Conti középkori torony – számolt be a külügyminisztérium.
              Nem emelnek vádat a Tik-Tokon a romániai magyarokat alpári hangnemben gyalázó, Budapestre kergetni kívánó férfi ellen. Nicolae Vădineanu ugyanis a Tulcea megyei ügyészség szerint sem követett el bűncselekményt.
              Közel 30 ezer lejre bírságoltak hétfőn a közutakat ellenőrző rendőrök, ugyanakkor több mint 6000 lejre szabtak ki büntetést az állatok védelmére szakosodott kollégáik – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
              Az első év a rendrakásról és az új alapok megteremtéséről szólt – 2024 október végén vette át második mandátumát Nagy Zoltán. Évértékelő sajtótájékoztatót tartott Gyergyószentmiklós polgármestere.
              Meleggel indult a hét Erdélyben, de nem tart sokáig a kellemes idő: kedden markáns lehűlés érkezik, a nappali csúcsok 12 fok körül alakulnak. A hét második felében pedig már fagyos hajnalokra és elszórtan csapadékra is számítani lehet.
              
1 hozzászólás