Tizenhetedik alkalommal rendezik meg július 8–9. között a Multimédia az oktatásban elnevezésű nemzetközi konferenciát, amelynek idén először lesz romániai házigazdája, mégpedig a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem két csíkszeredai kara.
2011. július 05., 12:102011. július 05., 12:10
2011. július 05., 12:162011. július 05., 12:16
A konferencia jellegzetessége, és ugyanakkor érdekessége, hogy a rendezvény teljes ideje alatt az előadások a konferencia weboldalán élő közvetítésben is követhetők. További információkat, illetve részletes programfüzetet ugyanezen az oldalon lehet elérni.
A kétnapos eseményen 72 előadó 3 ország 32 intézményéből 51 előadást fog tartani. A konferencia témakörei között szerepel a tanulási környezet technikai, technológiai változása, a tanulási környezet módszertani, didaktikai, andragógiai és felnőttoktatási kérdései, az interaktív tábla és alkalmazása az oktatásban, a multimédia alkalmazása a PR képzésben, M-learning, E-learning és környezete, a tanulás személyessé és korlátlanná válásának lehetőségei.
Két, egymással teljesen ellentétes ítélet született a tusnádfürdői Csukás-tó területének kisajátítása ügyében, az egyik a volt tulajdonosnak, a másik az önkormányzatnak adott igazat. Ezért egyelőre a tó jogi helyzete nem változik.
Tönkrement, megrongált utcabútorzatok és gyalogos-útburkolatok rontják Csíkszereda központjának látványát. A városháza feladatai közé tartozik a köztéri elemek folyamatos karbantartása, helyenként azonban még a gyakori javítgatás sem segít.
Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.
Csak az útburkolati jelzések festése maradt még hátra a csíkmadarasi elkerülőúton, amelyet rövidesen megnyitnak a forgalom előtt. A vasútvonal által kettészelt község lakói számára jelentős könnyítést jelent ez a közlekedésben.
Szerda délután riasztották a mentőket Kászonfeltízre, ahol egy kirándulócsoport 13-15 éves diákjai rosszul lettek egy helyi panzióban.
A hagyományos csíkszentdomokosi lakodalom köré épül az idei Folkmaraton témája, amely június 19–20-án várja az érdeklődőket. A 24 órás népzenei és néptáncos eseményt kiállítások, kézműves programok és közösségi élmények színesítik.
Ballagnak a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) Csíkszeredai Karának végzős diákjai.
Harangszó, alkalomhoz illő beszédek és kulturális műsor várja az érdeklődőket június 4-én a csíksomlyói Fodor Ház udvarán, ahol a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából emlékeznek a trianoni békeszerződés aláírására.
Kérdésessé vált, hogy ősszel is folytatódhat-e a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központ működése. A Márton Áron Főgimnázium saját bentlakás kialakításán dolgozik a csíksomlyói Szent István Otthon épületében.
Idős nőt ütött el egy autó Csíkszeredában a Tudor-lakótelepen kedden reggel. Az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.
szóljon hozzá!