Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Kigyulladt egy gyorsvonat mozdonya Marosvásárhelyen péntek késő este. Az utasokat kimenekítették a vonatból, a tüzet eloltották és senki nem sérült meg.
2020. július 18., 10:212020. július 18., 10:21
A tűzoltóság tájékoztatása szerint az eset pénteken a késő esti órákban történt a Bukarest – Marosvásárhely között közlekedő szerelvényen, amikor az már Marosvásárhely területén haladt át. Ahogy Dan Petru Daniel szóvivő tájékoztatott, a vonat az állomáson megállt, az ötven utast, akik a szerelvényen tartózkodott evakuálták, a tűzoltóknak pedig időben sikerült eloltaniuk a tüzet, még mielőtt az tovább terjedhetett volna. Sérülés nem történt, sem a vasúti, sem a közúti forgalmat nem zavarta meg az eset. Egyelőre keresik az okát, hogy mi okozhatta a tüzet.
Jövő tavasszal Magyarországon országgyűlési választásokat tartanak, amelyen a romániai magyar állampolgárok is szavazhatnak levélben. Ehhez előzetes regisztráció szükséges, amelyben az Eurotrans Alapítvány nyújt segítséget.
Ilie Dumitrescu volt válogatott labdarúgó fia, Toto Dumitrescu előzetes letartóztatását indítványozta szerdán Bukarest első kerületének ügyészsége.
Bejelentette a Dacia az új Duster Pick-Up romániai piacra dobását. Az új modell duplakabinnal érkezik, négy férőhelyet kínál, és vegyes felhasználásra szánják – személyszállításra, illetve teherszállításra egyaránt.
Több száz flamingó pihent meg a román tengerpart közelében, a Nuntași-tavon. Érkezésüket videóra vették.
A Donald Trump amerikai elnök elleni 2016-os vádirat másolatának nevezte szerdán Călin Georgescu az ellene szóló vádiratot.
Az Európai Unióban az éves infláció augusztusban 2,4 százalékon, az euróövezetben 2 százalékon stagnált, a romániai 8,5 százalékos infláció pedig a legmagasabb volt az EU-ban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán közvitára bocsátotta a hallgatói ösztöndíjak összegét jóváhagyó miniszteri rendelet tervezetét.
Ilie Bolojan szerint Románia nem tudja 8 százalék alatti költségvetési hiánnyal zárni az idei évet, a jelenlegi deficit magasabb az év elején és az év közepén prognosztizáltnál.
Cserbenhagyás miatt őrizetbe vették kedd este Toto Dumitrescut, Ilie Dumitrescu volt válogatott labdarúgó fiát, akit azzal gyanúsítanak, hogy autóbalesetet okozott Bukarestben, majd elmenekült a helyszínről.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint decemberre közel 15 százalékra nő az infláció, ha a kormány október elsejétől megszünteti az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
szóljon hozzá!