
Fotó: Érted Teszem Alapítvány
Négynapos jótékonysági akciót hirdet a I do it 4 you foundation/Érted teszem alapítvány. Szeretettel várják mindazokat, akik a két ünnep között is segítenének a rászorulóknak.
2023. december 22., 09:002023. december 22., 09:00
Több helyszínen zajló jótékonysági rendezvénysorozat veszi kezdetét december 26-án. Jégdiszkóra hívják a kicsiket és nagyokat egyaránt a gyergyószentmiklósi műjégpályára, ahol helyi lemezlovasok garantálják a jókedvet és a felhőtlen hangulatot. A korcsolyázás szerelmesei örülhetnek, hiszen a jégparádé december 27-én és 29-én is folytatódik, így
Természetesen a szórakozás mellett a jótékonyságról se feledkezzünk meg, hiszen a jégdiszkók bevételének egy részét az I do it 4 you foundation/Érted teszem alapítvány számára ajánlják fel. A zenei paletta tekintetében széles skálán fognak mozogni a programok, hiszen a közönség hallhat majd a rádiós slágerektől kezdve, a house vonalon át, a technoig bezárólag mindenféle stílust.
Fotó: Érted Teszem Alapítvány
Az alapítvány elnöke, Balázs-Fülöp Emese kifejtette, hogy a kezdeti években főként afrikai nehézsorsúakat támogatott a szervezet, amely tevékenység az évek során kiterjedt a magyarországi, valamint az erdélyi rászorulók megsegítésére is.
Szemfüles olvasóink kiszúrhatták, hogy a december 28-ai nap eseményeiről még nem írtunk, pedig a szervezők aznapra is különleges programmal készültek. Ugyancsak a sportolni vágyókat szólítják meg, hiszen a gyergyószentmiklósi Elite Fight Club felajánlásával nyílt ünnepi órákon vehetnek részt az érdeklődők.
Az esemény záróakkordja a csíkszeredai Antderground ANT’s Nestben kapott helyet, ahol jótékonysági bulira várják a segíteni vágyókat. A záróbulin női uralom lesz a lemezjátszók mögött, hiszen érkezik Janett Budapestről, aki Magyarország egyik legismertebb női techno dj-je, valamint What.a.HeLL a gyergyói medence egyetlen női lemezlovasa. A buli bevételének felét az alapítvány programjaira fordítják.
A kezdeményezés Hankó Kármentől, az I do it 4 you foundation/Érted teszem alapítvány egyik nagykövetétől indult, aki szerint a zene és a sport szeretete közelebb hozza egymáshoz az embereket, és ennek köszönhetően abban bízik, hogy sokan éreznek majd motivációt arra, hogy részvételükkel szegénysorsúakat támogassanak.
A szervezők szeretnék megköszönni mindenkinek, de legfőképp a helyi önkénteseknek a sok munkát és energiát, amit belefektetnek a szervezésbe, ugyanakkor szponzoraiknak is, akik bármilyen úton támogatták az esemény létrejöttét: Gyergyószentmiklósi Vsk, Csíkszeredai Ant Magtár, Platz Dinning, Elite Fight Club, Kovács Andrea – Brill Dance, Tamás Eszter, Dj Dewil, Dj Both és Dj Bence.
– nyilatkozta portálunknak Hankó Kármen, szervező.
(X – fizetett hirdetés)
A kecskeméti nyomozók a napokban két román állampolgárt vettek őrizetbe, akik rendőrnek kiadva magukat unokázós csalással több idős embert is megkárosítottak – közölte a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőrfőkapitányság hétfőn a Police.hu oldalon.
Leszúrtak egy férfit a Fehér megyei Szászcsanádon vasárnap éjjel egy spontánul kitört konfliktusban, a 47 éves férfi belehalt sérülésébe – tájékoztatott hétfőn a megyei rendőrség.
Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent – mondta Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Budapesten tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján.
Idén márciusban 4 684 474 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 3618-cal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2782 lej volt -– derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Április 13. és 26. között országszerte kismértékű hőmérséklet-ingadozásra lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közölt előrejelzéséből.
Megérkeztek az országgyűlési választás első külképviseleti urnái a Nemzeti Választási Irodához (NVI) hétfő délelőtt.
Az önkormányzati tulajdonban lévő Urbana Rt.-re bízták Székelyudvarhelyen a köztisztasági és hóeltakarítási feladatokat, miután egy tanulmány szerint jogi, gazdasági, működési és közérdeki szempontból is ez bizonyult a legelőnyösebb megoldásnak.
A 2026-os magyar országgyűlési választás után már alig több, mint 381 ezer szavazat feldolgozása van hátra. A külképviseletekről és átjelentkezéssel érkező voksok száma viszonylag alacsony, így a végeredményhez már közel jár a számlálás.
A bukaresti kormány RMDSZ-es miniszterelnök-helyettese szerint elkerülhetetlen a magyar-magyar kapcsolatok újragondolása a Tisza Párt választási győzelmét követően.
Facebook-bejegyzésben gratulált Magyar Péter választási győzelméhez Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.