Lemondott tisztségéről Molnár Gábor tanácsos a Marosvásárhelyi Helyi Tanács keddi ülésén. Helyét Makkai Gergely, egykori tanácsos veheti át.
2011. október 04., 16:212011. október 04., 16:21
2011. október 04., 16:342011. október 04., 16:34
Egy szék megüresedett a városi tanácsban - meddig?
„Lemondásom oka, hogy mélységesen elégedetlen vagyok a városvezetés tíz éves munkájának eredményeivel, amit a város fejlődése, lakosainak jóléte és a jövő biztonsága érdekében kellett volna végezzen. Ez egy vészjelzés a város magyarsága felé. 2000-ben azért küzdöttünk, hogy ne veszítsük el a polgármesteri széket, 2004-ben az abszolút többség megőrzésére törekedtünk, 2008-ban pedig már csak az egyszerű többség megőrzését tűztük ki célul, és egyik sem sikerült. Közeledik a következő választás, és a hangulat nem sok reménységgel tölt el, egyre inkább úgy tűnik, nem tudunk beleszólni a sorsunk alakulásába” – fogalmazott a lemondott tanácsos.
Az RMDSZ Marosvásárhelyi Szervezetének vezetője, Benedek István elmondta, szerinte ez egy jelzés a magyarság felé. „Kisebbségben nem lehet politizálni, vissza kell szerezni a többséget” – tette hozzá.
A Marosvásárhelyi Helyi Tanács RMDSZ-frakciójának vezetője, Kolozsvári Zoltán elmondta, tudomása szerint a szövetség listáján a következő személy Makkai Gergely, aki korábban már volt városi tanácsos.
Haszongépjárműre dőlt fa, úttestre esett állványok és két elárasztott pince – viharkárok elhárításán dolgoztak a marosvásárhelyi tűzoltók hétfőn délután.
Ettől a héttől ismét lehet óvodába íratni a gyerekeket a megmaradt férőhelyek számának függvényében, ám Marosvásárhelyen idén még nem indulhat el a katolikus óvoda, ugyanis tavaly túl későn jött létre a líceum, így várni kell még egy évet az óvodára.
Újra kivizsgálják a Maros megyei sérült gyermekeket gondozó központokban történteket, ellenőrizve, hogy valóban megfelelő ellátásban részesültek-e a kiskorúak. Az igazgató szerint a központokban mindenki megfelelően járt el.
Lezárják hétfőtől a Knöpfler Vilmos utcát Marosvásárhelyen, felújítási munkálatokat végeznek a járdákon és az úttesten is.
A magyar és román sztárokon túl nemzetközi előadók is színesítik a rendezvényt a július 2–5. között megszervezett, nyolcadik VIBE Fesztiválon, Marosvásárhelyen. A szervezők újdonságként lehetővé teszik, hogy bankkártyával is fizetni lehessen.
Tizenhét szakáccsal lehet beszélgetni Marosvásárhelyen a Taste of Transilvania butikfesztiválon, amit péntektől-vasárnapig tartanak a várban. Aki szeret enni, annak érdemes ide kilátogatni, hiszen hagyományos és különleges ételeket lehet kóstolni.
Ünnepelt a nyárádszeredai Bocskai István Elméleti Líceum pénteken: idén 70 éves az iskola. Az évforduló jó alkalom a visszatekintésre és a jövőbeli tervek átgondolására is, főleg a vidék egyre fogyatkozó gyereklétszámának tekintetében.
Hatvan zenész koncertezik június 26-án, pénteken Szovátán a Medve-tó strandjának megnyitóján. A Marosvásárhelyi Állami Filharmónia zenészei este fél nyolckor lépnek a stégre strandidényre hangolva.
Idén immár 11. alkalommal szervezik meg Maros megyében a Szakrális Maratont, amelyen lehetőség van közös imádkozásra, zarándoklatra.
Még érvényes volt szerda délután a hulladékgazdálkodási vállalat és a marosvásárhelyi városháza közötti szerződés – áll a polgármesteri hivatal tájékoztatásában, hozzátéve, az Országos Közbeszerzési Jogorvoslati Tanácstól nem kaptak más értesítést.
szóljon hozzá!