
Városnéző körúton a „püspök”
Fotó: Kolozsi-Borsos Gábor
Nem kellett megvárni az esti ünnepséget, már napközben is találkozhattak Miklós püspökkel a járókelők Gyergyószentmiklóson. A süveges ugyanis rótta a várost, jó szóval ajándékozva meg azokat, akik vették a bátorságot és megszólították. A Székelyhon szerkesztőségébe melegedni és beszélgetésre invitáltuk. Személyével, szerepével kapcsolatban tudtunk meg többet róla.
2018. december 05., 20:222018. december 05., 20:22
A pusztavámi Kubinyi Balázs a négy évvel ezelőtti Szent Miklós-napi főzőversenyen tűnt fel először Gyergyószentmiklóson. Csapatát népszerűsítve mikulásjelmezben járt-kelt a forgatagban, gyerekekhez, felnőttekhez egyaránt voltak kedves szavai, és édesség is került elő puttonyából.
„Nem számítottam arra, hogy a megjelenésem ilyen nagy hatással lesz az emberekre. A gyerekektől a középkorúakon át az idősekig mindenki örvendett nekem.
Úgy éreztem, nem vagyok méltó arra, ahogy az emberek fogadták személyemet, és bevallom, nagyon jól esett, hogy másoknak örömet szereztem” – osztotta meg a Székelyhonnal első gyergyószentmiklósi Mikulásjáró-élményét Kubinyi Balázs. Nem hagyta ki a további Szent Miklós-napokat, és szerepét is folytatta. Eleget téve a gyergyószentmiklósi városvezetés felkérésének, és követve a szentmiklósi lelkület erősítésére fektetett hangsúlyt, a mikulásruha helyett tavaly már püspöki jelmezt öltött magára, és a szabadtéri színpadon köszöntötte a városnapok közönségét.
„Teljes mellszélességgel fel tudom vállalni ezt a szerepet, mert belőlem fakad. Valójában az én világom lelkülete is hasonló a Szent Miklóséhoz. Szeretek adakozni, és igyekszem mindig többet adni, mint amennyit elvárnak tőlem” – mondta, hangsúlyozva, számára a szeretet mindenek előtt való. Minden jól működő közösségnek ez az alapja – tette hozzá. Úgy fogalmazott, hogy „mi, emberek együtt kell éljünk, és ha ezt nem szeretetben tesszük, akkor a világunk összedől. Szent Miklós is erre építette tevékenységét már kora ifjúságától fogva. Jótékonykodásáról szóló legendák sokasága övezi világát, és mint tudjuk, a legendák nem születnek meg, ha nincs valóságalapjuk...”
Szerda délelőtti városnéző körútjára egy személy kísérte el a süvegest, délután viszont százak gyűltek ki Gyergyószentmiklós főterére, hogy fogadják, lássák a püspököt, aki biztató szavakkal köszöntötte a tömeget. Mesélve a világ négy égtáján tapasztaltakról, a szeretet erejét, az összetartozás élményét emelte ki a kis történetekből.
„Azt figyeltem meg, hogy ahol együtt lehetnek azok, akik szeretik egymást, ott a mosolynak is helye van. Azt tanultam az utazások során, hogy az összetartozás ajándékánál nagyobbat én sem tudok hozni, adni, átadni” – összegzett köszöntése végén.
A szép gondolatokon kívül tűzijátékkal is megajándékozta idén a szentmiklósiakat a jóságos alak. A Székelyhonon keresztül üzeni, hogy a napokban még Gyergyószentmiklóson marad. Aki szeretne találkozni vele, keresse szombaton a főzőversenyen vagy vasárnap a jégkarneválon.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
szóljon hozzá!