Fotó: Kristó Róbert
Az Országos Méhészeti Program minél szélesebb körű népszerűsítése céljából méhészeti szemináriumot tartanak április 8-án, Korondon, neves szakemberek részvételével.
2011. április 07., 16:202011. április 07., 16:20
2011. április 07., 16:572011. április 07., 16:57
Méhészetlátogatással egybekötött egynapos méhészszemináriumot szervez április 8-án, pénteken a mezőgazdasági és vidékfejlesztési minisztérium államtitkára, Tánczos Barna. A Székelyföldi Méhészeti Szemináriumnak a korondi Művelődési Ház ad majd otthont (Fő utca 590. szám). A 14 órától kezdődő eseményen a szaktárca képviselői mellett felszólal Katona Mihály, Korond polgármestere, Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke, Lázár Tibor, a Hargita Megyei Méhészegyesület elnöke, valamint Márton István, Hargita Megye Tanácsa Vidékfejlesztési Egyesületének vezetője is.
A méhészeti szakmai rendezvény célja a szaktárca által nemrég összeállított Országos Méhészeti Program minél szélesebb körű népszerűsítése, intézkedéseinek részletes bemutatása, kiemelt figyelmet szentelve a támogatási, jogosultsági feltételeknek, az elszámolható költségeknek és nem utolsósorban a támogatáshoz szükséges dokumentációk összeállításának.
Tánczos Barna kifejtette: „A program úgy van összeállítva, hogy elősegítse az ágazat számára az ország kedvező adottságainak a kihasználását, ezen keresztül pedig növelje a méhészeti szektor versenyképességét, fejlődését. Különös figyelmet szentel az országos méhészeti képzés fejlesztésének, a kaptárok, méhészeti felszerelések azonosítási rendszerének kialakításának és nem utolsósorban a varroa atka elleni gyógyszeres védekezésnek. A méhészet egyrészt gazdasági hasznot hoz, másrészt pedig az ökológiai egyensúly fenntartásában is fontos szerepe van.”
Vízkorlátozást helyezett kilátásba a gyergyói vízszolgáltató vállalat, amennyiben Gyergyóújfaluban és Gyergyóalfaluban nem sikerül csökkenteni a vízfogyasztást.
Tudományos konferenciával emlékeznek meg az ereklyés országzászló mozgalom százéves évfordulójáról Maroshévízen. A rendezvény az országzászlók, világháborús emlékművek, katonai temetők és nemzeti emlékhelyek témakörét járja körül.
Idén is csatlakozik az Erdővidék Múzeuma a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. A tavalyi nagy sikerű gyógynövényes tematikát követve az idei program középpontjában ismét az erdővidéki gyógynövények és azok felhasználása áll.
Több mint 14 millió lejes beruházás küszöbén áll a gyergyószentmiklósi kórház, miután újabb uniós támogatást nyert el. Erről kedden reggel tartottak rendkívüli tanácsülést a városban, ahol egyhangúlag szavazták meg a költségvetés módosítását.
A Gyergyói-medence két településén is vidám falunapok zajlanak a héten. Gyergyóújfalu már pár napja belekezdett az ünneplésbe, Güdücön pedig július első hétvégéjén tartják a hagyományos búcsús rendezvényt.
A Figura Stúdió Színház 40. évadának célját nem egy megemlékezés képezte, hanem a múlt, a jelen és jövőbeli alternatívák bemutatása. A különleges év után érdekesnek ígérkezik a következő is. Jön a Kollokvium, és Bocsárdi László visszatér rendezőként.
Ditró és Orotva, valamint Gyergyócsomafalva is színes falunapi programokkal várja a helyieket és az odalátogatókat a hétvégén. A rendezvénysorozatokban közös, hogy minden korosztálynak kínálnak kikapcsolódási lehetőséget.
Gyergyóremete községben is megjelent az afrikai sertéspestis, ezért több sürgős és szigorú intézkedést vezettek be a betegség terjedésének megelőzése érdekében – tájékoztatott a helyi polgármesteri hivatal.
A gyergyószentmiklósi Virág lakónegyed déli részének teljes megújítását célozza az a pályázat, amelyhez az előtanulmányt keddi ülésén fogadta el a képviselő-testület. Szabálytalanul épített garázsok bontására is számítani kell.
Magyari-Sáska Zsombor 9,46-os átlaggal teljesítette az érettségi vizsgát. Ezzel a gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Líceum diákja lett a legjobb eredménnyel érettségiző magyar diák Gyergyószéken.
szóljon hozzá!