Megfiatalodott a sepsiszentgyörgyi MPP vezetősége

•  Fotó: Both Ildikó

Fotó: Both Ildikó

Szerda este került sor a Bod Péter Megyei Könyvtárban a sepsiszentgyörgyi Magyar Polgári Párt tisztújító gyűlésére. Bár a tagság nehezen gyűlt össze, végül megválasztották az elnökséget, amely fiatal tagokkal bővült, az elnök továbbra is Bálint József.

Bús Ildikó

2010. március 18., 11:392010. március 18., 11:39

2010. március 18., 19:142010. március 18., 19:14

•  Fotó: Both Ildikó Galéria

Fotó: Both Ildikó

A sepsiszentgyörgyi MPP 313 bejegyzett tagot számlál, de ezt nehezen sikerült összehívni szerda este, ugyanis még a fele sem jelent meg a küldöttgyűlésen. A gyűlést az elmúlt két év beszámolójával indították, Bálint József városi elnök számolt be az eddig elért eredményekről, de buktatókról is. Elsősorban az önkormányaztban kifejtett munkát ismertette majd hozzátette, hogy nyitniuk kell a fiatal tagozat felé, meg kell újítnai a pártot a haladás érdekében. Az elmúlt év sikere a székház avatás is, valamint az ifjúsági tagozat létrehozása – mondta Bálint, hiszen sok munka és befektetés eredménye mindez.

•  Fotó: Both Ildikó Galéria

Fotó: Both Ildikó

A gyűlésen felszólaltak a megyei és városi önkormányzati képviselők is, Kovács István (fotón balra) a városi tanács MPP-s frakcióvezetője az elmúlt évek munkáját ismertette, jelezve, hogy milyen akadályokkal kellett megküzdeniük céljaik érdekében. A sepsiszentgyörgyi MPP elnöki tisztségére – bár utolsó percig lehetett pályázni – csak Bálint József tett le iratcsomót, így újabb két évre választották meg vársoi elnöknek. Az öttagú elnökségben ugyanakkor négy fiatal is helyet kapott, akiket az ifjúsági tagozat jelölt. Elnökségi tagok lettek: Kovács István, Fekete Attila, Magyari Iringó, Bujdosó Albert Zsolt és Fazakas Tibor. Az alelnöki tisztségre a szintén egyedül páláyzó Fodor Istvánt választották, aki elmondása szerint úgy érzi, lezárult a párt számára a bemelegítő időszak, most már a kézzelfogható eredményeknek jött el az ideje. Elsősorban a 2012- es helyhatósági választásokra összepontosítanak. „Kitűzött cél, hogy a választásokon ne az alternatívát, hanem a fenyőt keressék a választók, ugyanakkor a polgármesteri szék és kilenc–tíz tanácsosi mandátum a minimális cél jelenleg a számunkra.” – fogalmazott Fodor.

Az alelnök azt is elmondta, a tisztség nem pénzzel, hanem inkább munkával jár, első dolga egy közvélemény kutatás lesz, melyből azt derítenék ki, hol tart most a párt a városlakók szemében. Ugyanakkor a fiatalok szerepe is kiemelten fontos, a vezetésbe már bekerültek, de a tagozatnak is erősödnie kell – fejtette ki Fodor István. Ennek érdekében gyűléseket, fórumokat szerveznek, elnökséget választanak a fiatal szervezetrnek is, és bevonják őket a helyi és országos politikába. Az ellenzéki szerep nyilvánvaló de nem könnyű, ám a vállalt feladatokat nehézségek árán is, de teljesíteni kell – zárta nyilatkozatát az új alelnök. Feladat és kihívás tehát sok van, és talán a megfiatalított párt több kézzelfogható eredményt mutat majd fel, mint elődeik.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. június 22., vasárnap

Súlyos baleset árnyékolta be a 14. Székely Vágta döntőjét

Drámai fordulatot követően hirdettek győztest a 14. Székely Vágtán vasárnap délután az Óriáspince-tetőn. A végig vezető, korábban ötször győzedelmeskedő Tamás Csabát mentővel vitték kórházba egy hatalmas esés után, sérült lovát pedig el kellett altatni.

Súlyos baleset árnyékolta be a 14. Székely Vágta döntőjét
2025. június 22., vasárnap

Nyolcvanöt éves autót is meg lehetett tekinteni a csernátoni retroparádén

Újabb nagyszabású rendezvény helyszínét képezte szombaton a csernátoni Haszmann Pál Múzeum. Az előző évek hagyományát folytatva ismét megszervezték a retroautók találkozóját, ezúttal családi piknikkel összekötve.

Nyolcvanöt éves autót is meg lehetett tekinteni a csernátoni retroparádén
2025. június 21., szombat

Nyeregbe pattantak a 14. Székely Vágta lovasai

Az ünnepélyes megnyitóval és a lovasok fogadalomtételével szombaton délben hivatalosan is megkezdődött a 14. Székely Vágta. Izgalmasnak és látványosnak ígérkezik, hiszen az előző kiadásokhoz képest jóval több versenyző nevezett be.

Nyeregbe pattantak a 14. Székely Vágta lovasai
2025. június 21., szombat

Hét lakóház és melléképület gyulladt ki Sepsikőröspatakon

Összesen hét építményt – lakóházakat és melléképületeket – érintő tűzesethez riasztották szombaton reggel a Kovászna megyei tűzoltókat Sepsikőröspatakra. Két személyt pánikroham miatt szállítottak kórházba.

Hét lakóház és melléképület gyulladt ki Sepsikőröspatakon
2025. június 21., szombat

Más bankszámlájáról vett fel pénzt, a lakosság segítségét kérik az azonosításához

Számítógépes bűncselekmények elkövetésével gyanúsított személy azonosításához kéri a lakosság segítségét a Kovászna megyei rendőrség. A gyanúsított kihasználva egy ügyfél figyelmetlenségét, pénzt vett fel annak számlájáról Sepsiszentgyörgyön.

Más bankszámlájáról vett fel pénzt, a lakosság segítségét kérik az azonosításához
2025. június 21., szombat

Galac megye tanácselnöke tudja, mit jelentenek az árvizek

Nem mindennapi gesztusként nem várt helyről is érkezett segítség a háromszéki árvizek következményeinek elhárításához: Galac megye egymillió lejes gyorssegélyt utalt át a megyei önkormányzatnak.

Galac megye tanácselnöke tudja, mit jelentenek az árvizek
2025. június 20., péntek

Elbúcsúztak a sepsiszentgyörgyi közigazgatás szak utolsó nappalis végzősei

Az utolsó nappali tagozatos végzősök ballagására került sor ma a Babeș-Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi kihelyezett tagozatának Politika, közigazgatás és kommunikációtudományi karán.

Elbúcsúztak a sepsiszentgyörgyi közigazgatás szak utolsó nappalis végzősei
2025. június 20., péntek

Egyenesen az emberre rontott a támadó medve

Emberre támadt a medve az orbaiszéki Papolchoz közeli legelőn levő esztenánál csütörtökön reggel. Az 50 éves férfi – több súlyos sérülése ellenére – elmondhatja, hogy a szerencsétlenségben szerencséje is volt.

Egyenesen az emberre rontott a támadó medve
2025. június 20., péntek

Medvetámadás Háromszéken: helikopterrel vitték a brassói kórházba az áldozatot

Ismét emberre támadt a medve Kovászna megyében, az áldozatot a rohammentő-szolgálat helikopterével szállították a brassói kórházba.

Medvetámadás Háromszéken: helikopterrel vitték a brassói kórházba az áldozatot
2025. június 19., csütörtök

Tudás, élmény, buli egy csomagban az új sepsiszentgyörgyi fesztiválpótló rendezvényen

A tudást élménnyel és bulizással összekapcsolva kínálják a sepsiszentgyörgyi fiataloknak az új Mindformers (Tudatformálók) rendezvény, amely augusztus 28–30. között zajlik.

Tudás, élmény, buli egy csomagban az új sepsiszentgyörgyi fesztiválpótló rendezvényen