Fotó: Pinti Attila
Még egy hétig lehet kamatmentesen törleszteni a második félévi adót Csíkszeredában – tájékoztat a polgármesteri hivatal Facebook-bejegyzésben.
2024. szeptember 23., 11:522024. szeptember 23., 11:52
Kamatmentesen törleszthetik a második félévi adójukat a csíkszeredai lakók szeptember 30-ig,
A helyi adókat, illetékeket célszerű sorbanállás nélkül a ghiseul.ro online platformon törleszteni, de lehetőség van személyesen a Mihail Sadoveanu utcai ügyfélközpontban működő pénztárban is fizetni köztartozásokat hétfőtől szerdáig 8 és 13, illetve 14 és 17 órák között, csütörtökön 8 és 13, illetve 14 és 16 óra között, míg pénteken 8-tól 12-ig.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) ügyvivő elnöke, Ilie Bolojan szombaton kijelentette, hogy az évek során felhalmozott igazságtalanságok kijavítására készül a kormány.
Szombati rendkívüli ülésén az Országos Vészhelyzeti Bizottság (CNSU) határozatot fogadott el a Maros megye ivóvízellátását helyreállító intézkedésekről.
Önként hagyta el otthonát vasárnap reggel a 18 éves Danciu Daniela Andreea, és azóta sem tért haza, a rendőrség segítséget kér megtalálásában. A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság délután arról tájékoztatott, hogy a lány épségben megtalálták.
Jézus Szíve napján fogadalmi keresztúttal és szentmisével újították meg hitüket a hívek Gyimesbükkben. Az ünnepi programot a Stradivarius-turné egyetlen székelyföldi koncertje tette különlegessé.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton Besztercén kijelentette, hogy a kormány a költségvetés kiigazításakor 950 millió lejt irányoz elő a kiszolgáltatott áramfogyasztók támogatására.
Az egészségügyi minisztérium sürgősségi rendeletet készít elő, amelyik lehetővé tenné az állami intézményeknél alkalmazott orvosok munkaszerződésének felbontását, ha munkaidejükben a magánegészségügyben dolgoznak.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter egy szombati sajtóeseményen kijelentette, hogy módosulni fognak a betegszabadságra vonatkozó szabályok, mert a jelenlegi rendszer visszaélésekre ad lehetőséget.
A Maros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség június 12-26. között több más megye felügyelőségével együttműködve 12 841 300 liter vizet osztott szét ott, ahol a Kis-Küküllő vizének megnövekedett sótartalma miatt vészhelyzetet rendeltek el.
Úttestre dőlt fa miatt kellett beavatkozniuk a tűzoltóknak Marosvásárhelyen.
szóljon hozzá!