Nem fogadta kegyeibe az időjárás eddig a tusványosozókat: kedden a nyitókoncertek előtt esett, szerdán délután pedig előbb két óra körül szakadt le az ég, egy-két órás szünet után aztán másodjára is.
2024. július 24., 18:332024. július 24., 18:33
2024. július 24., 18:432024. július 24., 18:43
Fotó: Pinti Attila
Nem fogadta kegyeibe az időjárás eddig a tusványosozókat: kedden a nyitókoncertek előtt esett, szerdán délután pedig előbb két óra körül szakadt le az ég, egy-két órás szünet után aztán másodjára is.
2024. július 24., 18:332024. július 24., 18:33
2024. július 24., 18:432024. július 24., 18:43
Szerdán kora délután eredt el az eső a tábor területén, olyan hevesen, hogy a tematikus sátrakban le is állították az előadásokat, amíg nem hagyott alább a viharos időjárás.

Nem hiába adott ki csapadékra vonatkozó első- és másodfokú riasztásokat szerdára az ország háromnegyed részére az Országos Meteorológiai Szolgálat: előadásokat kellett leállítani Tusványoson szerda délután, amikor leszakadt az ég.
Késő délután viszont ismét megnyílt az ég, a tábor területének egyes részein újból patakszerűen folyt a víz. Ilyen körülmények között joggal merül fel a kérdés, mi lesz az esti koncertekkel, mi az, ami még biztonságosan belefér.
Fotó: Pinti Attila
A szervezők egyelőre nem adtak pontos információkat arra vonatkozóan, hogyan alakul az este. A nagyszínpadon 20 órától a Magashegyi Underground, 22 órától a Honeybeast lépne fel, amennyiben ezek a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt elmaradnak, értesíteni fogják a Tusványos résztvevőit.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Megtartotta szerdán első ülését a Victoria-palotában a jövedelemadó és az áfabevételek visszaosztási rendszerének kidolgozásával megbízott munkacsoport.
A 2024-es helyhatósági és EP-választások megszervezése 250 millió euróba került, a parlamenti választások költségei 120 millió eurót, a 2024-es és a 2025-ös elnökválasztás megszervezésének költségei pedig több mint 300 millió eurót tettek ki.
Egy 15 éves Temes megyei fiú meggyilkolásával gyanúsítanak egy 21 éves fiatalembert és két kiskorút.
Mintegy 819 ezer lej értékben szabott ki bírságot a Hargita megyei tűzoltóság a tűzvédelmi előírások megszegéséért, továbbá három kereskedelmi egységet be is zárattak múlt év végén, idén pedig egy hargitafürdői panzió esetében is így jártak el.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán újabb elsőfokú figyelmeztetést adott ki az ország 13 megyéjében a fagyos idő miatt.
Hetvennyolc éves korában elhunyt Antal István, volt parlamenti képviselő, a Székelyudvarhelyi városi RMDSZ szervezet alapító tagja.
Egy személy meghalt, kettő megsebesült a szerda reggel az A1-es autópályán, a Hunyad megyei Piski (Simeria) közelében történt közúti balesetben, amelyben egy személygépkocsi és egy nyergesvontató ütközött egymásnak.
Ismét mínusz 21 fok alá csökkent a hőmérséklet szerdára virradóan Székelyföldön: Gyergyóalfaluban tizedre pontosan ugyanakkora fagyot mértek, mint pár nappal korábban, Csíkszeredában pedig picivel még hidegebb is volt, mint a hétvégén.
Majdnem harmadával nőtt a felső légúti megbetegedés miatt orvoshoz fordulók száma az elmúlt héten Hargita megyében. A kórházi kezelésre szorulók száma viszont enyhén csökkent.
A román hadsereg vezérkari főnöke, Gheorghiță Vlad keddi nagyszebeni sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy fel kell készíteni a lakosságot az ország védelmével kapcsolatos feladatok ellátására.
1 hozzászólás