Marosvásárhelyről érkezett szakemberek javították meg a Donald Trump fiát szállító helikoptert – állítólag

Illusztráció

Illusztráció

A legmagasabb riasztási fokozatba léptek a biztonsági szolgálat ügynökei kedden Kolozsváron, miután meghibásodott az a helikopter, amely Donald Trump amerikai elnök fiát szállította volna tovább a repülőtérről – számoltak be sajtóforrások. A helikoptert Marosvásárhelyről érkezett szakemberek javították meg.

Gáspár Botond

2017. május 17., 18:372017. május 17., 18:37

2017. május 17., 20:142017. május 17., 20:14

A ziardecluj.ro a kolozsvári NCN Tv-re hivatkozva azt írta, hogy Donald Trump amerikai elnök és felesége, Melania kisebbik, 11 éves fia, Barron Trump az amerikai titkosszolgálat, a Secret Service ügynökeinek társaságában a Lufthansa légitársaság menetrend szerinti müncheni járatával érkezett a kincses város Avram Iancu nemzetközi repülőterére kedden 13.15-kor.

A gép landolása után biztonsági szakemberek lepték el a kifutópályát,

és megvárták, amíg négy Secret Service-ügynök kíséretében az elnöki csemete leszáll. A Lufthansa-gép érkezése előtt a kolozsvári reptéren leszállt egy Dauphin-helikopter, amelyről az evz.ro forrásai azt állították, a romániai elnöki flottához tartozik.

A csomagszállító szolgálat munkatársainak nyilatkozatára alapozó beszámoló szerint Barron Trump egyenesen a számára előkészített helikopterhez igyekezett, amellyel ismeretlen desztinációra távozott volna. Csakhogy mindeközben – írja az evz.ro – a Dauphin helikopter pilótái technikai problémát észleltek és jelezték a meghibásodást, amelynek kiküszöböléséhez a fedélzeti számítógép újaindítására volt szükség. Emiatt

a romániai hatóságok a legmagasabb riasztási fokozatba léptek, mivel az amerikai eszkortfőnök közölte, hogy nincs B tervük a továbbutazásra.

„Repüléstechnikai szakemberekből álló csoport érkezett Marosvásárhelyről, akik három óra alatt megjavították a helikoptert. Ez idő alatt az amerikai elnök fia nyugodtan, a protokollteremben várakozott” – írta az EVZ forrásokra hivatkozva.

A helikopter 16 óra körül felszállt, egyesek pedig tudni vélték, hogy a végső desztináció Törcsvár volt, de a Brassó megyei településen nem zajlottak speciális biztonsági intézkedések, és az EVZ szerint Barron Trump 23.20-kor még nem érkezett meg a Drakula-kastélyhoz.

Az Amerikai Egyesült Államok bukaresti nagykövetsége a megkeresésre reagálva leszögezte: nem kívánja kommentálni az „állampolgárok magánutazásait”. Kerestük a marosvásárhelyi Elie Carafoli sportrepülőklubot és a Transilvania nemzetközi repülőtér illetékeseinél is megerősítést kerestünk, de nem értük el őket.

Giurgiu polgármestere úgy hallotta, Singureni-ben vadászik Donald Trump másik fia

Nicolae Robu, Giurgiu polgármestere szerdán azt nyilatkozta egy sajtótájékoztatón, hogy az Amerikai Egyesült Államok elnökének nagyobbik fia a Giurgiu közeli Singureni település melletti magánterületen vadászhat – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.

„Én is hallottam, hogy Giurgiu megyében vadászik az amerikai elnök fia, és kicsit elcsodálkoztam, mert magam is szenvedélyes vadász vagyok, és tudnom kellett volna egy olyan vadászterületről, amelyért megéri ide jönni. Úgy gondolom, hogy Singureni-ben zajlik a vadászat, ott van egy magán vadászterület, amelyet átvett egy egyesület. Tavaly sejkek jöttek ide szarvasokra, muflonokra vadászni. Több mint százhektáros terület, kiengedik az állatokat a karámból, és úgy vadásznak rájuk” – állítja Nicolae Barbu.

A Giurgiu megyei vadász- és horgászegyesület vezetője, Ionel Mirică szerint nem az általuk kezelt területeken vadászhatnak, ugyanis tőlük senki nem kért ilyen engedélyt, így valószínű, hogy magánterületen zajlik a vadászat.

Giurgiu polgármestere azt állította, látott az interneten egy fényképet, amelyen látszik hogy 80–90 vaddisznót, hét szarvast, egy muflont és más állatokat lőttek már le a vadászat során, amelyen Donald Trump fia is részt vehetett – írja még az Agerpres.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 09., szerda

Hatalmas pusztítást végzett a vihar Tusnádfürdőn

Súlyos károkat okozott a kedd esti vihar Tusnádfürdőn: hatalmas széllel és esővel csapott le a fürdővárosra alig néhány perccel azután, hogy a Ro-Alert rendszeren keresztül riasztás érkezett.

Hatalmas pusztítást végzett a vihar Tusnádfürdőn
2025. július 09., szerda

Narancssárga viharjelzés Hargita és Kovászna megyében

Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga kódú figyelmeztetést adott ki július 9-ére, 12 és 22 óra között. A viharos időjárás az ország számos megyéje között Hargita és Kovászna megyét is érinti, maros megyére az enyhébb, sárga kód érvényes.

Narancssárga viharjelzés Hargita és Kovászna megyében
2025. július 09., szerda

A vigasztalhatatlan medvebocs ma már legalább hároméves medve

Egy aktuális tragédiát lovagolt meg egy újrahasznosított videóval a Medveles Erdélyben-Gyergyószentmiklóson Facebook-oldal, amelyről mi is hírt adtunk.

A vigasztalhatatlan medvebocs ma már legalább hároméves medve
2025. július 09., szerda

Lesodródott épületelemek, kidőlt fák, megrongálódott autók – ekkora károkat okozott a vihar

Tizenkilenc megye összesen 81 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.

Lesodródott épületelemek, kidőlt fák, megrongálódott autók – ekkora károkat okozott a vihar
2025. július 09., szerda

Megrengett a föld szerda reggel

A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szerda reggel 7 óra 38 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).

Megrengett a föld szerda reggel
Megrengett a föld szerda reggel
2025. július 09., szerda

Megrengett a föld szerda reggel

2025. július 09., szerda

Bolojan: különnyugdíjakkal kapcsolatos intézkedés is szerepelni fog a második deficitcsökkentő csomagban

Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.

Bolojan: különnyugdíjakkal kapcsolatos intézkedés is szerepelni fog a második deficitcsökkentő csomagban
2025. július 09., szerda

Drágulnak az ingatlanok az áfaemelés miatt

Jelentős, legalább 12 százalékos áremelkedés várható az új építésű ingatlanok piacán, mivel az eddigi 9 százalékos áfa helyett 21 százalékot kell fizetniük a vásárlóknak augusztustól a 120 ezer eurós értékhatár alatti lakásokért is.

Drágulnak az ingatlanok az áfaemelés miatt
2025. július 08., kedd

Lesodródott az útról autójával, súlyosan megsérült

Lesodródott az úttestről egy autó a Maros megyei Nyárádkarácson községhez tartozó Folyfalván kedden este. Az autóban utazó személy súlyosan sérüléseket szenvedett, kórházba szállították.

Lesodródott az útról autójával, súlyosan megsérült
2025. július 08., kedd

További deficitcsökkentő intézkedésekre készül a kormány, újabb tiltakozó akciókkal készülnek a szakszervezetisek

Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.

További deficitcsökkentő intézkedésekre készül a kormány, újabb tiltakozó akciókkal készülnek a szakszervezetisek
2025. július 08., kedd

Vihar utáni fennakadások: lezárt utak és áramszünet Gyergyószentmiklóson és Tusnádfürdőn

Kidőlt fa miatt lezárták a 12C jelű országutat Gyergyószentmiklós és a Gyilkos-tó között kedden este. Áramszünet is van a térségben a vihar okozta károk miatt.

Vihar utáni fennakadások: lezárt utak és áramszünet Gyergyószentmiklóson és Tusnádfürdőn