Fotó: Haáz Vince
Lejár csütörtökön a határidő, amíg a tanügyminisztérium elrendelheti, hogy milyen tanintézmények szerepeljenek a marosvásárhelyi iskolahálózatban, és létrehozhatja a római katolikus gimnáziumot.
2018. május 30., 20:052018. május 30., 20:05
2018. május 30., 21:122018. május 30., 21:12
A múlt héten Marosvásárhelyen megszervezett újabb Szájkaraté rendezvény meghívottja Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke volt, aki ugyancsak azt hangsúlyozta, hogy a minisztériumnak május 31-éig kell döntést hoznia marosvásárhelyi iskolahálózatával kapcsolatban.
Ennek ellenére mégsem történt semmi érdemleges – mondta lapunk érdeklődésére Novák Csaba Zoltán szenátor. A politikustól megtudtuk, hogy
de egyelőre nem született semmi konkrétum.
Zsigmond Imola szülő, aki, mint a Római Katolikus Teológiai Gimnáziumba járó tanuló édesanyja, évek óta figyelemmel követi az iskolahálózatot, arra hívta fel a figyelmet, hogy amennyiben most sem születik meg az iskolahálózat, Marosvásárhelyen továbbra is törvénytelenül működnek a tanintézmények, ami ellen
Hogy mi alapján fizeti a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal a vizet, gázt és villanyt, amikor nincs szerződése a gyulafehérvári római katolikus státussal – ez is megválaszolatlan kérdés.
– tette hozzá Zsigmond Imola.
A bukaresti alkotmánybíróság egy hónappal ezelőtt alkotmányellenesnek minősítette a gimnázium újraalapításáról hozott törvényt. Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor ezt követően jelentette be, miniszteri rendelettel próbálják megoldani a marosvásárhelyi felekezeti iskola újraindítását.
Mintegy háromszázan gyűltek össze Marosvásárhelyen, a Székely Szabadság Napján szervezett eseményen hétfőn. A postaréti beszédek után levonultak a prefektusi hivatal épülete elé, ahol a szervezők átadták a kiáltványt a hivatal képviselőjének.
Román-boszniai cégtársulás nyerte az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya leghosszabb, Gyergyóditró és Grințieș közötti szakaszának megtervezésére és kivitelezésére kiírt versenytárgyalást.
Ittas, jogosítvánnyal nem rendelkező fiatalkorú sofőrt kaptak el a rendőrök szombaton reggel Bodzafordulón – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A legfőbb ügyészség hétfőn bejelentette, hogy felbujtás gyanújával hivatalból eljárást indított George Simion bejegyzése miatt, amelyikben az AUR elnöke a Központi Választási Iroda (BEC) tagjainak a „nyilvános megnyúzására” buzdított.
Idén is több százan tartották fontosnak jelen lenni a marosvásárhelyi Postaréten a székely szabadság napja apropóján tartott megemlékezésen és felvonuláson székely zászlókkal, Székelyföld autonómiaigényét hangoztatva.
Vérvételre próbáltak kísérni a hatóságok egy ittas sofőrt a kézdivásárhelyi kórházba, ám ő megpróbált elmenekülni onnan; a tettest huszonnégy órás őrizetbe vették – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Sepsiszentgyörgyön, a turulmadaras emlékműnél szervezett hétfői ünnepségen mintegy 200 résztvevő jelezte jelenlétével, hogy a székely szabadság ügye fontos számára.
Idén újszerű módon emlékezik meg Gyergyószentmiklós az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseiről. Az eddigiektől eltérően az ünnepséget nem délelőtt, hanem az esti órákban tartják, fáklyás menetre és különleges műsorra várják az ünneplőket.
Jelentős összegű pénzbírságra számíthat, aki tarlóégetésbe kezd – hívja fel a figyelmet a Hargita Megye Prefektusi Hivatala.
Ezen a héten kitart a meleg idő, vasárnap hirtelen lehűlés és esőzés kezdődik – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) március 23-áig érvényes előrejelzéséből.
szóljon hozzá!