
Fotó: illusztráció
Biztonságos internetezést mottóval indított tájékoztató kampányt a Mentsétek meg a gyermekeket szervezet, amelynek során elsősorban az internetező gyermekre leselkedő veszélyekre kívánja felhívni a szülők és tanárok figyelmét. A szervezet által végzett felmérés értelmében a megkérdezett kiskorúak 45 százaléka került kapcsolatba idegen személyekkel, és 20 százalékuk találkozott is azokkal, akik az internet segítségével vették fel velük a kapcsolatot.
2013. június 25., 09:532013. június 25., 09:53
2013. június 25., 10:102013. június 25., 10:10
A szervezet elnöke, Gabriela Alexandrescu a kampányindító sajtótájékoztatón kiemelte, fontosnak tartják felhívni a szülők és tanárok figyelmét, hogy milyen veszélyek leselkednek az internetező gyermekekre. „A kampányba bevontuk Andrei Leontét is, az első romániai X-Faktor verseny győztesét, aki jobban meg tudja szólítani a gyermekeket, fiatalokat. Újra üzemel a tájékoztató honlapunk, amelyet elsősorban szülőknek, nagyszülőknek, tanároknak ajánlunk. Itt sok fontos információt tudhatnak meg, és válaszolunk feltett kérdéseikre is” – közölte az elnök.
Andrei Leonte mosolyogva mondta, hogy napjainkban már az óvodás korúak is hozzáférhetnek az internethez, különböző játékokat játszanak, sokszor felügyelet nélkül. „Amikor ilyen korú gyermek voltam, még fekete-fehér televíziót néztünk, és édesanyám többször elmondta nekem, hogy ne álljak szóba idegenekkel. Most ugyanez a szabály kellene érvényesüljön az internetező gyermekek körében, vagyis nekik is meg kell érteniük, mennyire fontos, hogy ne csevegjenek, ne találkozzanak olyanokkal, akiket nem ismernek” – fogalmazott a fiatal zeneszerző, énekes.
A fent említett román nyelvű honlapon az érdeklődők megtudhatják, hogy melyek az internetfüggőség első jelei, kihez fordulhatnak a szülők, ha a gyermekük ilyen függőségben szenved, de arról is tájékozódhatnak, hogy hogyan tilthatnak le gyanús honlapokat, személyeket.
A közlekedésre is veszélyes fákat vágnak ki a 15-ös országút Marosvécs községhez tartozó szakaszán, így több napig útlezárásokra kell számítani a helyszínen reggel nyolc és délután négy óra között – közölte a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Rendőrségi nyomozás indult, miután vasárnap este egy Marosvásárhelyről Besztercére tartó mentőhelikoptert lézersugarakkal világítottak meg, veszélybe sodorva a pilóták életét.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Több mint 220 közlekedési bírságot szabtak ki a Maros megyei rendőrök vasárnap a 15-ös országúton tartott ellenőrzés során. A legtöbb szabálysértés ezúttal is gyorshajtás volt, egy sofőrt pedig 122 kilométer/órás sebességgel mértek lakott területen.
Súlyos kvadbalesethez riasztották vasárnap délután a mentőegységeket a Kelemen-havasokba.
Óriási hasadás keletkezett az A10-es sztráda Szászsebes és Torda közötti szakaszán, a sofőröket óvatosságra intik.
Tűz ütött ki vasárnap délután egy teherautóban a Nyárádselye és Nyárádmagyarós közötti útszakaszon. A forgalom a helyszínen váltakozó irányban, egy sávon haladt.
Kigyúlt egy családi ház és egy melléképület a Maros megyei Göcsön. Hivatásos és önkéntes túzoltók is dolgoznak az oltáson.
Esővel indult, de fergeteges koncertekkel folytatódott a Vibe Fesztivál pénteki napja. A sár sem tántorította el a bulizókat, a ValMar, T. Danny, Dzsúdló, a Döndi Duó és Inna koncertjeire ezrek voltak kíváncsiak a Maros-parti fesztiválon.
Tűz ütött ki szombaton délután egy melléképületben a Maros megyei Füleházán. Szerencsére senki nem sérült meg.
szóljon hozzá!