
Fotó: Boda L. Gergely
Sikeres évként könyvelte el az évet a marosvásárhelyi Transilvania reptér ideiglenes vezetője. Megközelítőleg 300 ezer utas fordult meg idén az intézménynél, jövőre 400 ezer a cél. Emellett előrehaladott tárgyalásokat folytatnak egy európai légitársasággal.
2012. december 23., 12:572012. december 23., 12:57
2012. december 23., 13:182012. december 23., 13:18
Veszteség érte a marosvásárhelyi Transilvania repülőteret is a Malév megszűnése miatt, azonban tartani tudták a tervezett forgalom-növekedést – számolt be évértékelő sajtótájékoztatóján az intézmény ideiglenes vezetője, Peti András.
„Megközelítőleg 300 ezer utast szolgáltunk ki. Tavaly nyáron a törökországi Antalyába, idén pedig az egyiptomi Hurghadába lehetett közvetlenül repülni Marosvásárhelyről, ezenkívül tavasztól őszig folyamatosan Koppenhágába. A WizzAirrel kötött szerződés értelmében három új desztinációnk is lett, ezzel pedig nyolcról tizenegyre – valószínűleg Koppenhága is marad, tehát tizenkettőre – nőtt a külföldi járataink száma. Ezek alapján jövőre 400 ezer utasra számítunk”– mondta Peti András.
Bizakodásra ad okot az is, hogy decemberben előrehaladott tárgyalásokat folytatnak egy „fontos európai légitársasággal”, és új, európai célállomásokat kínálnak az utasoknak. A tárgyalásokat megkönnyíti, hogy a Maros Megyei Tanács – amelynek alárendeltségébe tartozik a reptér – december 20-ai ülésén jóváhagyta, hogy a kereskedelmi díjszabásról dönthet a légikikötő ügyvezetősége.
Peti András elmondta, 2012-ben a Transilvania reptér munkatársai részt vettek a veszélyes anyagok detektálására irányuló európai programban (amelyben az amszterdami Schiphol is érintett volt); a kutatások eredményeit pedig egy új projekt keretében hozzák nyilvánosságra.
Tizennégy síremléket döntöttek fel vasárnapra virradóan a szászrégeni zsidó temetőben ismeretlen tettesek. A hatóság sírgyalázás gyanújával indított nyomozást az ügyben.
Mintegy 250 négyzetméternyi felületen teljesen leégett a teteje egy lakóháznak egy Maros megyei faluban vasárnap hajnalban, szerencsére a lakóknak időben sikerült kimenekülniük.
Facebook-videóban foglalt állást a vasárnapi magyarországi országgyűlési választásokkal kapcsolatban Dorin Florea korábbi marosvásárhelyi polgármester.
Súlyosan megsérült két ember egy marosludasi közúti balesetben szombaton. Az egyik sérült életveszélyes állapotban volt, amikor a mentőegységek kiértek.
Az ortodox húsvéti ünnepek miatt változások lesznek a tömegközlekedésben és a forgalomban Marosvásárhelyen.
Péntek estétől-hétfő reggelig Marosvásárhelyen, a város különböző részein forgalomkorlátozásra kell számítani az ortodox húsvét miatt.
Kigyulladt autóhoz riasztották a Maros megyei tűzoltókat Héjjasfalvához, pénteken a déli órákban.
Alig egy óra eltéréssel két tűzesethez riasztották a Maros megyei tűzoltókat két különböző településre, péntekre virradóra.
A Maros megyei rendőrség gazdasági bűncselekményeket kivizsgáló osztályának munkatársai április 9-én, csütörtökön öt ingatlanban tartottak házkutatást.
Vandalizmus történt Marosvásárhely legújabb parkjában: ismeretlenek megrongálták a Cserealja szabadidőpark nyilvános mosdóit.
szóljon hozzá!