
Fotó: Tuchiluș Alex
459 gyorshajtót bírságoltak meg és 25 jogosítványt tartottak vissza a marosvásárhelyi rendőrök a ROADPOL SPEED akció során. A legtöbb jogosítványt azoktól vették el, akik több mint 50 kilométer/órával lépték túl a megengedett sebességet.
2026. augusztus 11., 16:122026. augusztus 11., 16:12
Összesen 459 bírságot szabtak ki és 25 jogosítványt tartottak vissza a Maros megyei közlekedési rendőrök az egy héten át tartó sebességellenőrző akció során. A ROADPOL SPEED elnevezésű ellenőrzéssorozatot augusztus 3. és 9. között tartották a megye útjain, elsősorban a gyorshajtás visszaszorítása és a közúti balesetek megelőzése érdekében.
További két esetben a sofőrök több mint 70 kilométer/órával haladtak gyorsabban a megengedettnél.
A rendőrség szerint a túlzott, vagy az út- és forgalmi viszonyokhoz nem megfelelően megválasztott sebesség jelentősen csökkenti a sofőr reakcióidejét, és növeli a súlyos következményekkel járó balesetek kockázatát.
Mint rámutattak, az úton nyert néhány másodperc nem indokolja azt a kockázatot, amelynek ilyenkor nemcsak a sofőr, hanem a közlekedés valamennyi résztvevője ki van téve.
A közlekedési rendőrök a továbbiakban is folytatják az olyan szabályszegések felderítését és szankcionálását, amelyek veszélyeztetik a közlekedésbiztonságot.
A családjával ment fürödni Marosvásárhelyen a Maros-folyóhoz az a 26 éves nő, aki hétfőn este elmerült a vízben és nem már tudták az életét megmenteni. Az ügyben büntetőeljárás indult.
Újraélesztést, vérzéscsillapítást, tűzoltást tanulhatnak azok az önkéntesek, akik jelentkeznek a Maros megyei katasztrófavédelem (ISU) által meghirdetett ingyenes programra.
Megpróbálták újraéleszteni, de nem sikerült megmenteni annak a nőnek az életét, akit hétfőn este emeltek ki a Marosból a mentőegységek – közölte a Maros megyei katasztrófavédelem.
A Bözödújfalusi-víztározó, vagy röviden Bözödi-tó ma már nem csak egy emlékhely, amelynek mélyében egykor egy falu élte mindennapjait, hanem nyaranta a turisták számára is megelevenedik a tó. Sőt, van egy hely, amit az odalátogatók sosem hagynak ki.
Kipróbáltuk a hivatalosan még készülő, de már használható marosszentgyörgyi kerékpárutat a Maros partján: nyugodt tekerésre, kikapcsolódásra jó választás lehet, bár néhány tájékoztató tábla és biztonsági részlet még hiányzik.
Kiskorúakból álló szászrégeni csoport megbotránkoztató viselkedéséről szóló videók keltek szárnyra a közösségi médiában. Egy 17 éves fiú kukafedéllel dobott meg egy férfit a parkban, a rendőrség megbírságolta az elkövetőt.
Munkát keres Balogh Dániel, aki idén végzett a marosvásárhelyi Pedagógiai Líceumban. A Down-szindrómával élő fiatal története az elfogadásról, az iskolai évekről és a továbblépés nehézségeiről is szól.
A Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal elutasítja a Sylevy Cleaning cég követeléseit, amelyek szerinte jogalap nélküliek. A köztisztasági szolgáltatás továbbra is zavartalanul folytatódik, mivel ez az önkormányzat törvényben előírt kötelezettsége.
Gazdasági melléképületek gyulladtak ki Mezősályi községben szombat délelőtt. A nagysármási tűzoltókat riasztották tűzhöz, amelynek eloltásán szombat délben még dolgoztak a tűzoltók.
Különleges mentőakcióban vett részt két Maros megyei tűzoltó pénteken: egy kétéves kisfiú kezét kellett kiszabadítaniuk egy húsdarálógépből. A nagy odafigyelést igénylő műveletet a sürgősségi osztályon kellett elvégezniük.
szóljon hozzá!