Egy buszmegállóba hajtott szombat este Marosvásárhelyen egy ittas fiatal, elgázolva az ott várakozó lányokat. A sérültek életveszélyes állapotban vannak, a gépkocsivezető elmenekült a helyszínről.
2013. december 15., 15:002013. december 15., 15:00
Buszmegállóban gázoltak szombaton este. A forgalmas Dózsa György úton, a Kaufland üzletház előtti buszmegállóban két fiatal nő, egy 18 és egy 20 éves várakozott, amikor egy spanyolországi rendszámú fehér, VW márkájú személygépkocsi beléjük hajtott. A jármű vezetője – egy 24 éves fiatalember – elhagyta a baleset helyszínét. A két áldozatot súlyos állapotban szállították a sürgősségi kórházba. Mint később kiderült, a személygépkocsi vezetője ittas volt, túl gyorsan hajtott, majd betért a körforgalomba, de onnan kiérkezve már nem tudta tartani az irányt, így rohant fel a járdára, majd bele a buszmegállóban várakozókba. A két fiatal nő állapota igen súlyos, az orvosok mindent megtesznek életük megmentéséért. A gázoló 24 éves fiatalembert a baleset bekövetkezte után néhány órára fogták el, s az alkoholszondás ellenőrzésnél 0,22 ezrelékes alkoholkoncentrációt mutattak ki a kilélegzett levegőben. Gondatlanságból okozott testi sértés, ittas vezetés és az áldozat cserbenhagyása miatt indítanak bűnügyi eljárást ellene.
Tizennégy síremléket döntöttek fel vasárnapra virradóan a szászrégeni zsidó temetőben ismeretlen tettesek. A hatóság sírgyalázás gyanújával indított nyomozást az ügyben.
Mintegy 250 négyzetméternyi felületen teljesen leégett a teteje egy lakóháznak egy Maros megyei faluban vasárnap hajnalban, szerencsére a lakóknak időben sikerült kimenekülniük.
Facebook-videóban foglalt állást a vasárnapi magyarországi országgyűlési választásokkal kapcsolatban Dorin Florea korábbi marosvásárhelyi polgármester.
Súlyosan megsérült két ember egy marosludasi közúti balesetben szombaton. Az egyik sérült életveszélyes állapotban volt, amikor a mentőegységek kiértek.
Az ortodox húsvéti ünnepek miatt változások lesznek a tömegközlekedésben és a forgalomban Marosvásárhelyen.
Péntek estétől-hétfő reggelig Marosvásárhelyen, a város különböző részein forgalomkorlátozásra kell számítani az ortodox húsvét miatt.
Kigyulladt autóhoz riasztották a Maros megyei tűzoltókat Héjjasfalvához, pénteken a déli órákban.
Alig egy óra eltéréssel két tűzesethez riasztották a Maros megyei tűzoltókat két különböző településre, péntekre virradóra.
A Maros megyei rendőrség gazdasági bűncselekményeket kivizsgáló osztályának munkatársai április 9-én, csütörtökön öt ingatlanban tartottak házkutatást.
Vandalizmus történt Marosvásárhely legújabb parkjában: ismeretlenek megrongálták a Cserealja szabadidőpark nyilvános mosdóit.
szóljon hozzá!