Fotó: Maros Megyei Rendőr-főkapitányság
Alig néhány óra alatt hetven ezer lejnél is nagyobb pénzbírságot szabtak ki Maros megyében a közlekedésrendészek – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
2025. március 23., 15:292025. március 23., 15:29
2025. március 23., 15:322025. március 23., 15:32
A marosvásárhelyi közlekedésrendészek több mint 60 szabálysértést regisztráltak szombaton a közutakon, és közel
A közlemény szerint a szászrégeni rendőrök is ellenőrzést tartottak szombaton 16 és 20 óra között a közlekedés biztonságának növelését célozva. A néhány órás akció során majdnem 50 bírságot szabtak ki – túlnyomó többségben a sebességhatár túllépése miatt. A rendőrök
A nagyszabású akció egyébként országszintű volt: egy nap alatt több mint hétszáz jogosítványt vontak be a rendőrök.
A közlemény arra is kitér, hogy elkövetkező időszakban folytatódnak a közúti ellenőrések.
Megszavazták Maros megye általános költségvetését a 2025-ös évre, amelyet a józan ész évének nevezett Péter Ferenc, a megyei tanács elnöke csütörtöki sajtótájékoztatóján. A tavalyhoz képest idén 19 százalékkal nagyobb költségvetéssel gazdálkodnak.
A nagysármási tűzoltók siettek egy vízbe esett ló megmentésére.
Házkutatást tartottak csütörtök több Hargita megyei településen, azoknál a személyeknél, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy maroshévízi lakásból széfet loptak el.
A nyitott schengeni határok miatt nagyon könnyen bekerülhet Romániába a Magyarországon, Szlovákiában és Szlovéniában már megjelent, rendkívül fertőző és halálos, a patás állatokat érintő száj- és körömfájás betegség.
Zárjegy nélküli cigarettával való kereskedés megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vett egy nőt a Maros megyei rendőrség.
A marosvásárhelyi fekete március dossziéjának megnyitását követeli az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) a véres történelmi események évfordulójára hozott nyilatkozatában – számolt be az MTI.
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem végzős hallgatóinak A két Korea újraegyesítése című előadása nyerte el a kecskeméti Szín-Tár Fesztivál fődíját.
Tűz ütött ki szerda délután az Oláhkocsárdhoz tartozó Bord településen egy garázsban. A dicsőszentmártoni tűzoltók siettek a helyszínre, hogy megakadályozzák a lángok továbbterjedését.
A lakótársulásoknál elkövetett sikkasztás ügyében tartottak házkutatásokat szerdán reggel Marosvásárhelyen.
A Tarló zenekar koncertezik március végén a marosvásárhelyi táncházban – olvasható az Erdélyi Hagyományok Háza által szerkesztőségünknek küldött közleményben.
szóljon hozzá!