Hatmillió euró értékben korszerűsítik a Marosvásárhely melletti szennyvízüzemet. A fejlesztés nyomán a jelenlegi évi 22 ezer tonna iszap helyett csupán hétezret termelnek majd, amit megszárítanak.
2012. április 20., 10:282012. április 20., 10:28
2012. április 21., 12:252012. április 21., 12:25
A marosvásárhelyi Aquaserv uniós alapokból fejleszti a maroskeresztúri szennyvíztelepet két spanyolországi és egy helyi cég segítségével. A kivitelezőket nemzetközi versenytárgyaláson választották ki. A csütörtökön aláírt szerződés értelmében a három vállalkozó 32 hónap alatt alakítja át a szennyvíz tisztítása nyomán maradt iszapot feldolgozó rendszert.
A fejlesztési tervért felelős Törzsök Sándor kifejtette: az iszapvonal korszerűsítése nyomán az évi iszapmennyiség jelentősen csökken, és a spanyolországi cég által alkalmazott módszernek köszönhetően száraz és a környezetre kevésbé káros lesz.
Idős személyt ütött el egy nyergesvontató Marosvásárhely egyik utcáján kedden délelőtt. A sérültet kórházba szállították.
Lakott területen belül száguldozott, majd megpróbált elmenekülni a rendőrök elől egy marosludasi férfi, ráadásul a sofőrnél igen magas alkoholszintet mutattak ki – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Az elmúlt 24 órában 35 esetben kellett beavatkozniuk a tűzoltóknak a viharos időjárás miatt Maros megyében – adja hírül a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség sajtóosztálya.
Komoly károkat okozott a viharos időjárás vasárnap este Marosvásárhelyen. Egy ember is megsérült villámcsapás következtében a Maros megyei Görgénysóaknán.
Több mint 300.000 liter ivóvizet osztottak ki csütörtökig 16 Kis-Küküllő menti település lakosságának, miután a parajdi bányakatasztrófa nyomán a vezetékes víz emberi fogyasztásra alkalmatlan lett a magas sókoncentráció miatt.
Elkezdődött a digitális hulladékgyűjtő konténerek telepítése Marosvásárhelyen: a szelektív gyűjtőpontok célja, hogy a tömbházlakók környezetbarát módon szabadulhassanak meg a hulladéktól. Pár héten belül hozzáférési kártyákat is kapnak a lakók.
Felfüggesztették a ratosnyai vízerőmű környezetvédelmi engedélyét, így egyelőre nem lehet letarolni a 39 hektáros területet. Az energiaügyi miniszter szerint a harcnak nincs még vége.
Nem térhet vissza a marosvásárhelyi városházára Soós Zoltán polgármester, akit az ügyész újabb hatvan napra tiltott el polgármesteri feladatainak gyakorlásától.
Próbaüzemmódban megnyitották a Marosvásárhelyi Transilvania Repülőtér új utasterminálját – jelentette be szerdán este közösségi oldalán a Maros megyei tanács elnöke.
Erdőszentgyörgy nem a Kis-Küküllőből nyeri a vezetékes vizet, így a folyóvíz sókoncentrációjának emelkedése nem érinti a várost – hívja fel a lakók figyelmét a helyi önkormányzat.
szóljon hozzá!