
Újabb ifjúsági egyesülettel gazdagodott Maros megye, lassan két hónapja aktív a Gyulakuta község Ifjúsági Közössége (GYIK). Megalakulásuk a megye többi ifjúsági szervezetének buzdítására történt, azonban hamar saját lábukra álltak. Sikeres szüreti bál megszervezése áll mögöttük, és a jövőre nézve is tele vannak ötletekkel.
2013. október 16., 16:292013. október 16., 16:29
2013. október 16., 16:402013. október 16., 16:40
Augusztus végén három ifjúsági egyesület tett látogatást Gyulakután. A nyárádszeredai, erdőszentgyörgyi, és balavásári fiatalok számoltak be szervezeteik tevékenységéről, amivel nagy hatást gyakoroltak a gyulakutaiakra, s néhány napon belül negyven fiatallal meg is alakult a GYIK, elsőként a szüreti bál megszervezésének célkitűzésével.
A szüreti felvonulás és mulatság régi hagyomány a községben, azonban ezt a szokást az elmúlt években elhanyagolták. A GYIK már megalakulásának első napjaiban megkezdte az előkészületeket, az első két hétben minden este próbáltak. A negyven csősz küküllő- és marosmenti dalokra legényes, leányos, illetve páros táncokat tanult be. A közösség egyik tagja, Orbán Ildikó elmondta, a próbákon nagyszerű hangulat uralkodott. „Bár nem a közösségépítés volt a fő cél, mégis nagyon összeszokott a csapat ezalatt a néhány hét alatt. Keményen dolgoztunk, de meg is lett az eredménye, most a pihenés következik egy közös hétvégi kirándulás során” – mesélte Orbán Ildikó. Felvonulás előzte meg a szeptember végi mulatságot, a csőszök lóháton és szekereken vonultak végig a község falvain. Ezt követte a hajnalig tartó bál, amelynek fénypontja a csőszök tánca volt.
A fiatalok a hétvégén kirándulást szerveznek Szentegyházára, amelynek fő célja a pihenés, de a közösségépítés sem elhanyagolandó szempont. A további célok között szerepel egy Haloween parti szervezése, és készülőben van egy téli kézműves vásár is, amelyen az egyesület tagjai által készített munkákat vásárolhatják meg a résztvevők.
Rendőrségi nyomozás indult, miután vasárnap este egy Marosvásárhelyről Besztercére tartó mentőhelikoptert lézersugarakkal világítottak meg, veszélybe sodorva a pilóták életét.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Több mint 220 közlekedési bírságot szabtak ki a Maros megyei rendőrök vasárnap a 15-ös országúton tartott ellenőrzés során. A legtöbb szabálysértés ezúttal is gyorshajtás volt, egy sofőrt pedig 122 kilométer/órás sebességgel mértek lakott területen.
Súlyos kvadbalesethez riasztották vasárnap délután a mentőegységeket a Kelemen-havasokba.
Óriási hasadás keletkezett az A10-es sztráda Szászsebes és Torda közötti szakaszán, a sofőröket óvatosságra intik.
Tűz ütött ki vasárnap délután egy teherautóban a Nyárádselye és Nyárádmagyarós közötti útszakaszon. A forgalom a helyszínen váltakozó irányban, egy sávon haladt.
Kigyúlt egy családi ház és egy melléképület a Maros megyei Göcsön. Hivatásos és önkéntes túzoltók is dolgoznak az oltáson.
Esővel indult, de fergeteges koncertekkel folytatódott a Vibe Fesztivál pénteki napja. A sár sem tántorította el a bulizókat, a ValMar, T. Danny, Dzsúdló, a Döndi Duó és Inna koncertjeire ezrek voltak kíváncsiak a Maros-parti fesztiválon.
Tűz ütött ki szombaton délután egy melléképületben a Maros megyei Füleházán. Szerencsére senki nem sérült meg.
Közlekedési baleset történt Szovátán, ahol egy személygépkocsi és egy motorkerékpár ütközött össze.
szóljon hozzá!