Kommandósok „támadtak” a kofákra

•  Fotó: Boda L. Gergely

Fotó: Boda L. Gergely

Rendőrök, fekete álarcos csendőrök kerítették körbe csütörtökön reggel a marosvásárhelyi Lajos király utcai nagypiacon a vásárlók fogadására készülő árusokat. Az idős nénik igencsak megijedtek a hívatlan vendégek láttán, ugyanakkor voltak olyan árusok, akik jó ideig a bezárt kapukon kívül rekedtek, és nem tudták elfoglalni asztalaikat.

Simon Virág

2014. április 03., 17:052014. április 03., 17:05

2014. április 03., 19:552014. április 03., 19:55

 

Kilenc órakor már csak néhány virágárus és a kisebb csoportokban beszélgető kofáktól el-elkapott hangfoszlányok utaltak a reggeli „megrázkódtatásra”.

A városi piacigazgatóság vezetője, Vasile Filimon a Székelyhon.ro-nak elmondta: ő sem tudott a razziáról, és enyhe túlzásnak tartja, hogy a kora reggeli órákban a piacon levő 25 árust 50 fekete álarcos és rendőr ellenőrizze. „Azt hallottam, hogy a megyében több piacra is kiszálltak, valószínűleg a külföldről behozott gyümölcsök és zöldségek eredetét ellenőrizték. Konkrét adatokkal nem tudok szolgálni” – mondta az illetékes.

Nagy volt az ijedtség

A friss zöldséget áruló nyárádmenti idős asszony elmondta, annyira megijedt mikor megjelentek a rendőrök, hogy percekig nem értette, mi történik. „Ilyent csak a filmekben láttam. Nagyon illedelmesek voltak, elkérték a termelői engedélyemet, megnézték az árut. Nem volt semmi baj” – mesélte. Hozzátette: több tíz éve árul a nagypiacon, ez alatt az idő alatt többször voltak kisebb-nagyobb ellenőrzések, de még soha nem látott ennyi fekete álarcost és rendőrt egy helyen. 

A Magyardécséről és környékéről származó almát, körtét, nemsokára epret és hólyagos cseresznyét áruló kofa elmondta, ő is nagyon megijedt, és haza akart szaladni, mert nem volt nála a személyije. „Mondták, hogy ne szaladjak sehova, mert a termelői engedélyemet kell megmutassam. Hála a Jóistennek, hogy arról készítettem egy másolatot, mielőtt hazaküldtem a gyermekkel, hogy pecsételtesse le a helyi polgármesteri hivatalban. Megnézték és elfogadták, nem volt semmi baj. De nagyon megijedtem, még most is gyorsabban ver a szívem” – mondta az idős hölgy.

Olyan árussal is találkoztunk, aki két jókora szatyrot cipelt, és figyelmeztette a később érkező ismerőseit, hogy csak akkor csomagoljanak ki, ha minden iratuk rendben van, nincs a beírtnál több termék náluk, mert ellenkező esetben megbüntetik őket, és termékeiket is elveszik.  

Elkobzott termékek, megbüntetett árusok

A Maros Megyei Rendőrség sajtószóvivőjétől, Marian Bobeitől megtudtuk: hasonló ellenőrzések voltak megyeszerte, elsősorban a városokban működő piacokon és a vidéki vásárokban kínált termékek eredetét, az árusok iratait vizsgálták. „Az áprilisban zajló országos ellenőrző akció célja az adócsalás visszaszorítása, különösen az unióból hozott zöldséget és gyümölcsöt forgalmazók körében. A csütörtök reggeli Lajos király utcai napi piaci ellenőrzésben 40 rendőr, valamint  az állat-egészségügyi és metrológiai igazgatóságok felügyelői vettek részt. Megvizsgálták a termelők, áruforgalmazók iratait, az általuk használt mérlegeket. Összesen 12 pénzbírságot róttak ki, 6 ezer lej értékben, valamint 2100 lej értékű terméket kivontak a forgalomból, mert nem szerepelt az árusok nyilvántartásában. Három olyan árust találtak, akinek nem volt termelői engedélye. Az ellenőrzéseket egész hónapban folytatjuk” – mondta a rendőrségi illetékes.

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2026. április 08., szerda

Megrongálták a nyilvános mosdókat Marosvásárhely új szabadidőparkjában

Vandalizmus történt Marosvásárhely legújabb parkjában: ismeretlenek megrongálták a Cserealja szabadidőpark nyilvános mosdóit.

Megrongálták a nyilvános mosdókat Marosvásárhely új szabadidőparkjában
Hirdetés
2026. április 08., szerda

Két esethez is riasztották a Maros megyei tűzoltókat szerda reggel

Két különböző helyszínen is be kellett avatkozniuk szerda reggel a Maros megyei hivatásos tűzoltóknak.

Két esethez is riasztották a Maros megyei tűzoltókat szerda reggel
2026. április 07., kedd

Őztetemet kellett kiemelniük a Marosból a tűzoltóknak

Elpusztult őzet távolítottak el a Marosból a tűzoltók kedden délelőtt Marosvásárhelyen.

Őztetemet kellett kiemelniük a Marosból a tűzoltóknak
2026. április 07., kedd

Csángó énekesről szóló filmvetítés és közönségtalálkozó Marosvásárhelyen

Az EMKE Mozi keretében mutatják be Marosvásárhelyen a Hegyeken, völgyeken zengedezve járnék… című portréfilmet, amely Nyisztor Ilona életét és munkásságát dolgozza fel.

Csángó énekesről szóló filmvetítés és közönségtalálkozó Marosvásárhelyen
Hirdetés
2026. április 07., kedd

Három tonna szén égett el egy kigyulladt raktárban

Szénraktár gyulladt ki Balavásáron hétfőre virradóra, a helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók.

Három tonna szén égett el egy kigyulladt raktárban
2026. április 06., hétfő

Tűz ütött ki Fickópatakán, az épület tulajdonosa megsérült

Melléképület gyulladt ki hétfőn délután Fickópatakán, a tűzesetben a tulajdonos is égési sérüléseket szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.

Tűz ütött ki Fickópatakán, az épület tulajdonosa megsérült
2026. április 06., hétfő

Felerősödő szélre figyelmeztetnek Maros megyében

Általánosságban 50-70, elszigeteltebb helyszíneken pedig 80-100 km/órás széllökésekre figyelmeztetett hétfőn a Maros megyei katasztrófavédelem.

Felerősödő szélre figyelmeztetnek Maros megyében
Hirdetés
2026. április 06., hétfő

Kutyatetemet emeltek ki a Marosból

Nagytestű kutya tetemét emelték ki hétfőn reggel a Marosból, a folyó marosvásárhelyi szakaszán – közli a Maros megyei tűzoltóság.

Kutyatetemet emeltek ki a Marosból
Kutyatetemet emeltek ki a Marosból
2026. április 06., hétfő

Kutyatetemet emeltek ki a Marosból

2026. április 04., szombat

Négy személy sérült meg egy balesetben Fehéregyházán

Négy személyt szállítottak kórházba egy balesetet követően, amely szombaton reggel történt Fehéregyházán.

Négy személy sérült meg egy balesetben Fehéregyházán
2026. április 03., péntek

Viasz, minta, összetartozás – tojásíró kaláka a Gecse utcai gyülekezetben

Gyerekzsivaj, viaszos kesicék és két pelyhes kiscsibe – nagycsütörtökön a régi hagyományok jegyében, közösen írták meg húsvéti tojásaikat a marosvásárhelyi Gecse utcai református gyülekezet tagjai.

Viasz, minta, összetartozás – tojásíró kaláka a Gecse utcai gyülekezetben
Hirdetés