Hamarosan nemcsak hinták és csúszdák lesznek a marosvásárhelyi Fecske óvoda udvarán, hanem komplexebb fajátokkal bővül a kövesdombi óvoda. Játszóteret a közösségért a neve annak a Bethlen Gábor Alap által meghirdetett pályázatnak, amelyet az óvoda nemrég megnyert, és amint az idő engedi hozzá is látnak a fából készült egyensúlyozó, házikók és libikókák felszereléséhe
2012. december 23., 13:242012. december 23., 13:24
2012. december 23., 14:152012. december 23., 14:15
Marosvásárhely egyetlen magyar nyelvű Waldorf-pedagógiai módszerekkel működő óvodás csoportjainak – egy hosszított és egy rövid programúnak – ad otthont a kövesdombi Fecske óvoda. Ezért nem csoda, hogy itt mindig túljelentkezés van a helyekért, 25-28 gyerek jár jelenleg ezekbe a csoportokba. Egyre elterjedtebb ugyanis Marosvásárhelyen is a Waldorf-pedagógia módszere, amelynek lényege, hogy teljes mértékben tekintetbe veszi az életkori sajátosságokat és az adott korhoz tartozó fejlődési törvényszerűségeket. A testi, lelki és szellemi adottságok fejlesztésére egyformán hangsúlyt fektet az egységes művészeti, gyakorlati és intellektuális képzés útján, ugyanakkor a szülők is aktív részesei az óvoda életének.
A Waldorfon kívül pedig hagyományos rövid és napközis programmal működő csoportok is vannak, összesen mintegy 330 gyerek jár ide. Ezért is olyan fontos az, hogy minden lehetséges eszköz, amely a gyerekek nevelését és fejlődését szolgálja az óvoda rendelkezésére álljon.
A négyszázezer forintnak megfelelő összeget már át is utalták az óvoda számlájára, és amint a befagyott föld megengedi, hogy lefúrjanak, fel is szereltetik a fából készült egyensúlyozót, házikókat és libikókákat, amelyek a gyerekek képességeinek fejlesztésére kiválóan alkalmasak – mondta Vincze Csilla (képünkön) az intézmény nemrégiben kinevezett igazgatója. Az óvodához eredetileg egy hektárnyi udvar tartozott, ám a polgármesteri hivatal elkülönítette ennek felét, és parkolókat alakított ki, így fél hektárosra csökkent az ovisok birodalma – tette hozzá az intézményvezető, aki szerint tavaszra már birtokukba is vehetik az újonnan beszerzett képességfejlesztő faeszközöket a kicsik.
Szász önkéntes vett részt a Máltai Szeretetszolgálat által szervezett jótékonysági maratonon Marosvásárhelyen. Időseknek és árva gyerekeknek főztek, felkeresték a hajléktalanszállót.
Egyirányúvá alakítják Marosvásárhelyen a Papiu utcát a Negoj és a Hosszú utca közötti útszakaszon.
Szombaton fél tíztől fogadják az első korcsolyázókat a marosvásárhelyi várba felállított szabadtéri jégpályán. A hivatalos megnyitó csak december 5-én lesz.
Hat utas érintett abban a péntek reggeli autóbalesetben, amely Maros és Hargita megye határánál Szalárdon történt.
A gyalogosok fegyelmezettlensége miatti baleseteket szeretnék elkerülni, ezért oktató jelleggel tájékoztattak, illetve szabálysértő járókelőket bírságoltak az elmúlt héten – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Megtöltötték a marosvásárhelyi városháza nagytermét azok a lakók, akik a közlekedési bizottság döntéseihez kívántak hozzászólni. Az egyik vitatott témát a Kövesdomb lakónegyed egyes utcáinak egyirányúvá alakítása képezte.
Több jármű forgalmi engedélyét is bevonták a rendőrök a hétvégén Szászrégenben, ahol átfogó ellenőrzést végeztek. 128 személyt igazoltattak, 38 járművet állítottak meg és ellenőriztek, továbbá hat kereskedelmi egységet is vizsgáltak.
Kiosztották a 33. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál díjait Marosvásárhelyen. A fesztivál fődíját idén egy magyar rendező alkotása nyerte el.
Idén országszerte már 150 tűzeset történt lakóépületekben, ebből 54 esetet a tisztítatlan vagy hibás kémény okozott, és két halálos áldozatot is követeltek már a lakástüzek idén Maros megyében. A megelőzésre hívták fel a figyelmet a tűzoltók.
Marosvásárhelyen december 5-én, a Mikulás érkezésének napján nyitják meg a karácsonyi vásárt a Színház téren.
szóljon hozzá!