
Keddről szerdára virradóan három kábítószert fogyasztó személyt büntettek meg a járőröző csendőrök egy marosvásárhelyi erdő szélén. A kiállított jegyzőkönyvet átadták a marosvásárhelyi Szervezett Bűnözés Elleni Ügyosztálynak a vizsgálatok folytatásáért – tájékoztatott a megyei csendőr-felügyelőség szóvivője.
2013. december 03., 16:112013. december 03., 16:11
2013. december 03., 17:102013. december 03., 17:10
Kedden az éjszaka folyamán, 2 óra előtt tíz perccel egy járőröző csendőrcsoport arra figyelt fel, hogy a városszéli erdő szélén egy égő fényszórójú személygépkocsi áll, ami mellett három alak dohányzott. A késői időpont, valamint a dohányzás helyének furcsa megválasztása miatt a járőr gyanút fogott, megközelítette a csoportot, majd hozzálátott a három személy azonosításához. Ezután testi motozásnak vetették alá a három gyanús személyt – a 24 éves B. Istvánt, a 27 éves O. Szilárd Zsoltot és a 27 éves S. András Jánost. A motozás után hozzáláttak a személygépkocsi átkutatásához. A hátsó ülésen egy műanyag tasakot találtak, amelyben zöld színű növényi maradványok voltak, valamint egy házilag készített cigaretta, továbbá cigarettapapírok.
A három erdőszélen füstölő fiatal nevére jegyzőkönyvet állítottak ki a 2000. évi 143-as számú, a kábítószerekre vonatkozó törvény értelmében, tiltott tudatmódosító szerek saját célokra való birtoklása és kábítószer fogyasztás bűntette miatt. A kiállított jegyzőkönyvet átadták a marosvásárhelyi Szervezett Bűnözés Elleni Ügyosztálynak a vizsgálatok folytatásáért – tájékoztatott a megyei csendőr-felügyelőség szóvivője.
Tizennégy síremléket döntöttek fel vasárnapra virradóan a szászrégeni zsidó temetőben ismeretlen tettesek. A hatóság sírgyalázás gyanújával indított nyomozást az ügyben.
Mintegy 250 négyzetméternyi felületen teljesen leégett a teteje egy lakóháznak egy Maros megyei faluban vasárnap hajnalban, szerencsére a lakóknak időben sikerült kimenekülniük.
Facebook-videóban foglalt állást a vasárnapi magyarországi országgyűlési választásokkal kapcsolatban Dorin Florea korábbi marosvásárhelyi polgármester.
Súlyosan megsérült két ember egy marosludasi közúti balesetben szombaton. Az egyik sérült életveszélyes állapotban volt, amikor a mentőegységek kiértek.
Az ortodox húsvéti ünnepek miatt változások lesznek a tömegközlekedésben és a forgalomban Marosvásárhelyen.
Péntek estétől-hétfő reggelig Marosvásárhelyen, a város különböző részein forgalomkorlátozásra kell számítani az ortodox húsvét miatt.
Kigyulladt autóhoz riasztották a Maros megyei tűzoltókat Héjjasfalvához, pénteken a déli órákban.
Alig egy óra eltéréssel két tűzesethez riasztották a Maros megyei tűzoltókat két különböző településre, péntekre virradóra.
A Maros megyei rendőrség gazdasági bűncselekményeket kivizsgáló osztályának munkatársai április 9-én, csütörtökön öt ingatlanban tartottak házkutatást.
Vandalizmus történt Marosvásárhely legújabb parkjában: ismeretlenek megrongálták a Cserealja szabadidőpark nyilvános mosdóit.
szóljon hozzá!