
Fotó: Haáz Vince
Hullócsillaglesre hívják az érdeklődőket Marosszentgyörgyön augusztus 13-án 22 órától, ahol szakemberek segítségével lehet megfigyelni a meteorrajt.
2025. augusztus 13., 09:002025. augusztus 13., 09:00
Különleges csillagászati élményre hívják a marosszentgyörgyieket: augusztus 13-án, szerdán 22 órától a Márton Áron utcában, a római katolikus templommal szemben található köztemető és játszótér környékén bárki megcsodálhatja az univerzum titkait.
Az eseményen két távcsővel és lézerrel mutatják be a meteorokat, valamint különleges égi objektumokat is Marosszentgyörgyön.
Az előadást Nagy Imre tartja, aki a 2023-as Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Olimpia (IOAA) magyar bővített csapatának volt a tagja, valamint a Cassini 4 Education vezetője. Ugyanakkor jelen lesz egy teleszkóppal a marosszentgyörgyi Ioan Dima is, aki ezúttal is segít az ég megtekintésében. A program ingyenes, de sor esetén néhány perc várakozásra is számítani lehet – olvasható Sófalvi Szabolcs polgármester Facebook-oldalán.
A Marosvásárhely melletti Jedden a sikeres óvodai modellre építve természetközeli szemléletű előkészítő osztályok indulnak ősztől. Céljuk, hogy helyben, modern körülmények között kínáljanak valódi alternatívát a szülőknek a közoktatás keretében.
A 2025–2026-os tanévtől új kötelező tantárgyat tanulnak a romániai tizenkettedikesek: a kommunista rendszer történetét. Imre Zsolt történelemtanár vezeti be a diákokat a sokszor mitikusnak tűnő, de a jelenünket is meghatározó korszak részleteibe.
Három nagy beruházás erősíti a vészhelyzeti beavatkozást Maros megyében: Balavásáron lesz tűzoltóállomás, Segesváron felújítják a régit, a legnagyobb beruházás pedig Marosvásárhelyen és Gernyeszegen valósul meg a képzési központ létrehozásával.
Az RMDSZ javaslatára a kormány csütörtökön hivatalosította Nyárádszereda közösségének új szimbólumát.
Négyszáz dalos kedvű gyermek, fiatal és felnőtt énekel egy teljes napon át az első alkalommal megszervezett Marosszéki dalmaratonon. A jobbágyfalvi Tündér Ilona vendégházban csütörtökön reggel felcsendülő népdalok péntek reggelig szólnak.
Nyolcezer lejes pénzbírságot róttak ki csütörtökön a Maros megyei rendőrök azokra a gazdákra, akik nem biztosítottak megfelelő életkörülményeket állataiknak a rendkívüli hidegben.
Hivatalosan is bejelentették a Sütő András író és Constantin Romanu Vivu tiszteletére állítandó szobrok ötletpályázatának eredményeit. A város identitását azok a személyiségek formálják, akiknek emléke előtt köztéri alkotásokkal róják le tiszteletüket.
A szászrégeni elkerülőút kivitelezésére 2022 óta próbálnak szakcéget találni, mindeddig sikertelenül. Az országos közbeszerzést óvások és perek sokasága teszi egyre átláthatatlanabbá. Jelenleg két ajánlat van az ötszáz millió lejes munkálatra.
Két személygépkocsi ütközött össze Segesvár és Dános között szerdán este, két ember a járműbe szorult, a forgalmat is leállították egy időre az országúton mindkét irányban. Az egyik sérültet életveszélyes állapotban szállították kórházba.
Nyolc hónap alatt kell elkészülnie annak a Sütő András-szobornak, amelyet a beküldött alkotások közül nyertesként kiválasztottak a marosvásárhelyi városháza által megbízott szakemberek. Egész alakos lesz.
szóljon hozzá!