
Sztárszereplőkkel budapesti vendégjáték érkezik április végén Marosvásárhelyre és Csíkszeredába. A Hitted volna ha? című előadás különlegessége, hogy Hernádi Judit és Kern András játsszák a főszerepet, és Verebes István rendezte.
2014. április 15., 10:282014. április 15., 10:28
Ahogy az előadás címe is mutatja, sok minden megtörténhet az emberrel, amit sosem hitt volna. Például még az is, hogy hatvan körül kezdene új életet, ha már a régit nem lehet folytatni. Richard Baer Hitted volna ha? című darabjában Christine és Herman két, egymással évtizedeken keresztül jó barátságot ápoló házaspár özvegyen maradt felei, akik a gyászév(ek) leteltével elindulnának valamerre. Christine földrajzi értelemben is megunta a magányt, és végre úgy döntött, elköltözik a városból, új életet kezd. Összecsomagolt, költöztetőket hívott, és már minden készen áll az új élet kezdésére, amikor betoppan a kissé morcos jó barát. Herman képtelen ötlettel áll elő. Az egész egy agyrém, merő képtelenség, ráadásul röhejes. Vagy mégsem? Míg telnek az utolsó dobozok, sok kérdésre kerül válasz: menni vagy maradni, megszokni vagy megszökni, kockáztatni vagy biztosra menni? Richard Baer darabja rengeteg humorral és szeretettel mutatja be, hogy csodák márpedig történhetnek. Bármikor.
Szereplők:
Christine – Hernádi Judit
Herman – Kern András
Ralph – Ficzere Béla
Chuck – Jeges Krisztián
Jelmez: Tordai Hajni
Díszlet: Mira János
Világítás: Szondi György
Grafika: Csáfordi László
Rendező-asszisztens: Kis-Kádi Judit
Rendező: Verebes István
Producer: Orlai Tibor
Az özvegyen maradt nőt és férfit Hernádi Judit és Kern András alakítja, a Verebes István által rendezett darabot múlt év októberében mutatták be először.
Verebes, Kern és Hernádi Judit mintegy harminc év után dolgozik újra együtt színházban. A két színész Murray Schisgal amerikai szerző két – Gépírók és Kínaiak című – egyfelvonásosában szerepelt együtt utoljára, szintén Verebes István rendezésében a Vígszínházban.
Az előadást április 26-án, szombaton 20.30-tól játsszák a marosvásárhelyi Kultúrpalotában. A belépő 40 lej, jegyet váltani a Kultúrpalota jegypénztárában és a Zebra zeneboltban lehet. Érdeklődni a 0372-758230-as, valamint a 0746-833019-es telefonszámokon lehet.
A csíkszeredai előadásra április 27-én, vasárnap 19 órától kerül sor a Szakszervezetek Művelődési Házában. Jegyet a művelődési ház jegypénztárában lehet váltani. Bővebb információk a 0266-311295-ös telefonszámon kaphatók.
Narancssárga hőségriasztás van érvényben Maros megyében, az előrejelzés szerint 33–37 Celsius-fok közötti csúcshőmérsékletek várhatók. A várható kánikula miatt a marosvásárhelyi önkormányzat ivóvízkutakat és párakapukat biztosít a lakosság számára.
A folyók nem biztonságos fürdőhelyek, hanem olyan vizek, amelyek akár néhány másodperc alatt is halálos veszélyt jelenthetnek még a tapasztalt úszók számára is – figyelmeztetnek a szakemberek.
Megszavazta Marosvásárhely önkormányzata az idei díszpolgárok névsorát, noha a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma nyílt levélben tiltakozott a jelöltek – különösen néhai Kincses Előd jogász, közíró – ellen.
Forgalomkorlátozások várhatók Erdőszentgyörgyön és a Bözödújfalusi-tó környékén vasárnap a nemzetközi Transylvania Triathlon Fesztival miatt.
Felvonulást és ünnepséget szervez a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) szombaton Marosvásárhelyen a nemzeti lobogó napja alkalmából. A városnapokkal egy időben zajló eseményre George Simion pártelnököt is várják.
Személyautót sodort el a vonat a Maros megyei Bánffytanya településnél szerda délután. A szerencsés kimenetelű vasúti balesetben senki sem sérült meg.
Tűzesethez vonultak ki a szászrégeni hivatásos tűzoltók csütörtök délután a Maros megyei Görgényoroszfaluba, miután egy faipari vállalkozás fűrészportároló silójában tűz keletkezett.
Tűz ütött ki szerdán egy koronkai irodaházban. Az épületből 19 személy időben kijutott, két füstöt belélegzett embert pedig a helyszínen láttak el a mentősök.
Mintegy húsz négyzetméteren égett egy lakóház tetőszerkezete szerda reggel Maroskeresztúron. Az épületben négy ember tartózkodott, köztük egy fogyatékkal élő ember is, akiket a helyszínen lévő lakosok még biztonságban kimenekítettek.
szóljon hozzá!