Fotó: Veres Nándor
Összesen 296 Maros megyei nyolcadikos kérte valamelyik dolgozatának újrajavítását pénteken az országos felmérő eredményeinek kifüggesztése után. Legtöbbjük nagyobb jegyet érdemelt az óvás után, de hat diáknak lefelé kerekítették a jegyét.
2012. július 02., 13:442012. július 02., 13:44
2012. július 02., 15:072012. július 02., 15:07
Legtöbben, azaz 183-an román nyelv és irodalom dolgozataikért nyújtottak be óvást, 98 diák a matematika, 12 a magyar nyelv és irodalom, illetve 3 diák a német nyelv és irodalom jegyével volt elégedetlen. 290 diák nagyobb jegyet érdemelt az újrajavítás után, de hat tanulónak lefelé „faragták\" a jegyét.
A középiskolai bejutási átlag felét teszi ki ez az átlag, a másik részét az 5–8. osztályban elért jegyek átlaga adja. A tudásfelmérőn lehetetlen volt megbukni, ugyanis az elért jegyet – legyen az egyes vagy tízes – beleszámolják a diák átlagába, és eszerint jutnak be az előzőleg választott középiskolákba.
Maros megyében a 4631 vizsgára iratkozott diák közül 1129 románból, 2268 matematikából nem érte el az ötöst, illetve az 1596 tanuló közül, akik magyar nyelv és irodalomból is vizsgáztak, 128-an ötös alatt teljesítettek.
Felborult járművével egy sofőr kedden délután Marosvásárhelyen, az 1989 december 22. utcában.
Ismeretlen helyre távozott a marosvásárhelyi Dózsa György utcából egy 12 éves lány múlt szerdán, és nem tért vissza ahhoz a nevelőhöz, akivel ott tartózkodott. A rendőrség segítséget kér a megtalálásához.
Eső és telt ház kísérte a 12. Vásárhelyi Forgatagot: a Bagossy Brothers Company koncertje, a néptánc-antológia, a Borkert és a családi programok idén is bebizonyították, hogy Marosvásárhely közössége bármilyen körülmény között tud közösen ünnepelni.
Szeptember elsejétől ismét a megszokott menetrend szerint közlekednek Marosvásárhely buszjáratai, miután a nyári időszakban több vonalon ideiglenes változások voltak érvényben.
Tűz ütött ki egy melléképületben Mezőbergenyén hétfő reggel, a marosvásárhelyi tűzoltók három tűzoltókocsival érkeztek a helyszínre.
Közúti baleset történt a 13-as országúton, Szászkézd településnél vasárnap – közölte a Maros megyei tűzoltóság.
Levéltári iratokból gyűjtenek adatokat a kutyfalvi reformátusok, hogy vissza tudják szerezni az egykori felekezeti iskola és kántori lak épületét. Az elkobzott épületet kibővítették és most a helyi önkormányzathoz tartozik, az adja bérbe.
Egy ember életét vesztette, többen megsérültek csütörtök este, miután egy kisteherautó és egy lovas szekér összeütközött a 60-as európai úton, Maroskece közelében.
Különleges találkozásra kerül sor péntek délután Marosvásárhelyen a Bolyai téri Unitárius Egyházközség Dersi János termében. Nagy László nyugalmazott unitárius lelkipásztor a papi hivatásról és a mögötte álló 40 esztendős szolgálatról tart előadást.
Az áramszolgáltató vállalat tájékoztatása szerint előre tervezett karbantartási munkálatok miatt több Maros megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a napokban.
szóljon hozzá!